Immers vertrekt; Feyenoord loert al naar Tapia Mul 20 SPORT Duitse stem Infantino Vermoedens over onregel matigheden rond trans fers zorgen opnieuw voor onrust bij FC Twen te. Directe aanleiding voor het aan gekondigde onderzoek naar alle transfers die de club in de achter liggende seizoenen heeft gedaan, zijn dubieuze geldstromen rond de verkoop van Dusan Tadic aan Southampton in juli 2014. Het was op zich al een wonder dat Tadic in de zomer van 2012 naar Enschede kwam. Tal van top clubs dongen naar de gunsten van de linkerspits, maar Tadic koos heel verrassend voor een overgang naar Twente. Niet in de laatste plaats dankzij de lucratieve vergoe ding, die zijn management tou cheerde voor de bemiddelding. FC Twente betaalde niet alleen 7 mil joen euro voor de Serviër, maar daar bovenop ook nog eens zeven ton aan diens management. Uitge rekend de buitensporig hoge ver goeding die opnieuw is betaald of nog betaald moet worden - dat is niet helemaal duidelijk - voor be middeling bij de transfer van Ta dic naar Southampton, heeft de alarmbellen doen afgaan. De transfer is al anderhalfjaar een hoofdpijndossier. Tadic werd in de zomer van 2014 door Twente voor 13 miljoen euro verkocht aan Southampton. De speler en zijn manager deelden, zoals gebruike lijk, mee in de transferopbrengst. Maar de financiële afwikkeling van de transfer verloopt moei zaam. Het is zelfs één van de be langrijkste oorzaken van de stress waarmee financieel directeur Ge rald van den Belt zich begin de cember ziek moest melden. In een ultieme poging de plooien glad te strijken, vlogen commissaris Joop de Winter van FC Twente, oud-voorzitter Aldo van der Laan en een advocaat vlak voor de jaar wisseling naar het buitenland voor overleg met Tadic' zaakwaar nemer Zoran Pavlovic. Van der Laan, op dat moment al ruim een maand niet meer als voorzitter in functie, ging mee, omdat hij des tijds de deal afhandelde en op de hoogte was van alle details. Of de buitenlandse trip succes vol was, is niet duidelijk. Zeker is dat de nieuwe interim-directeur van FC Twente, Onno Jacobs, al in zijn eerste week in Enschede aan de bel trok over wat hij aantrof in de boeken. Jacobs ontbood ver schillende medewerkers van de club en zaagde hen door over het hoe en waarom van handelingen die zij in het verleden, in op dracht van hun superieuren, ver richtten. Bij de transfer van Tadic naar Engeland zijn volgens be trouwbare bronnen door Twente 'buitenproportionele' vergoedin gen voor bemiddeling betaald aan één of meer tussenpersonen. Op zich is het betalen van een extra bonus bij vertrek niet verbo den. Vaak worden er bij het aan trekken van een speler al afspra ken gemaakt over de verdeling Bij de transfer van Tadic zijn door Ttoente 'buitenproportionele' vergoedingen voor bemiddeling betaald van de eventuele winst bij diens vertrek. Maar hoge bemiddelings- kosten worden vaak als 'verdacht' aangemerkt, omdat het ook een constructie kan zijn om de betrok ken speler via een omweg 'netto' een vertrekbonus uit te betalen zonder dat de verkopende club in eigen land belasting en sociale las ten over die vertrekbonus af draagt. Of om de kopende partij in de gelegenheid te stellen een zo geheten 'kickback fee' te betalen aan trainers, directieleden en/of bestuursleden van de verkopende club. Ook zijn er zo voor voetbal clubs tal van manieren om de re gels en de fiscus te omzeilen, om 'zwart geld' te scheppen waarmee bijvoorbeeld netto tekengeld kan worden betaald aan nieuwe spe lers en/of hun makelaars. De Duitse voetbalbond heeft zijn keuze gemaakt voor de opvolging van FIFA-voorzitter Sepp Blat ter. De wereldkampioen voetbal stemt op het verkie zingscongres op 26 februari op de Zwitser Gianni Infan tino, meldde de DFB. „Hij is de beste kandidaat. Door zijn werk als algemeen se cretaris van de FIFA kent hij alle aspecten van het spel, hij heeft uitmuntende internationale contacten en spreekt zes talen", licht te voorzitter Reinhard Rau- ball de keuze van de Duitse bond toe. Vitesse zet Leerdam terug Keivin Leerdam is voorlo pig niet meer welkom in de selectie van Vitesse. De 25-jarige verdediger is om disciplinaire redenen terug gezet naar het beloften- team. „Op dit moment heeft Keivin niet de juiste energie", aldus technisch directeur Mo Allach. WKE op rand van faillissement WKE, koploper van de top klasse zondag, is zo goed als failliet. De club kan de rekeningen niet meer beta len en dreigt alle teams uit de competitie te moeten ha len. In 2014 maakte de club uit Emmen een doorstart na een schikking met de fis cus over een schuld. Lex Immers bracht gisteren een bliksembezoek aan Wales om een akkoord te bereiken met Cardiff City. Maar toen hij in de avond in het vliegtuig naar Nederland stap te, was er geen ondertekende ver- v bintenis. Dat was voor de 29-jari- ge middenvelder nog niet het ein de van de wereld, de transfer markt is nog gewoon anderhalve week open. Bovendien weet hij dat de clubs er al wel uit zijn na een dag onderhandelen. Sterker nog, Martin van Geel sprak met een af met Ted van Leeuwen van FC Twente omdat hij met het vrij gemaakte salaris snel Renato Ta pia wil strikken. De club benaderde Renato Ta pia al geruime tijd geleden en kreeg toen te horen dat de Peruvi aan van FC Twente graag naar de Kuip komt. Het eerste bod van Van Geel bij zijn collega Van Leeu wen sorteerde echter hoongelach. FC Twente mag dan financieel in zwaar zitten, de club zal bepa lende spelers niet voor een appel en een ei verkopen. En het bod van 1,7 miljoen euro schaarden de Tukkers wél in die categorie. Maar dat was wel voor Onno Ja cobs in Enschede arriveerde. De interim-directeur probeert bin nen de club klip en klaar te ma ken dat vooral moet worden geke ken naar de licentie, die door alle financiële wanorde in het geding is gekomen. Als Feyenoord Immers deze week verkoopt of eventueel Colin Kazim-Richards, creëert tech nisch directeur Martin van Geel ruimte in het salarisbudget. Dat is nodig om Tapia te kunnen halen. Dat Feyenoord Immers kwijt raakt, heeft de club te danken aan het initiatief van de speler. Die vertelde dat hij niet langer kon le ven met een bijrol. Hij kwam ver volgens met vier geïnteresseerde clubs, waarbij zijn voorkeur uit ging naar Cardiff City, dat voor stelde hem op huurbasis naar de Championship te halen. De club overschreed eerder de regels van Financial Fair Play. De Engelse voetbalbond legde vervolgens een transferverbod op dat deze winter geldt. Spelers huren mag wel. De deal is echter pas rond als de zaakwaarnemer van Immers of ficieel zijn krabbel heeft gezet. Die landde gisteravond zonder ak koord weer in Nederland, dus er zal nog wel even tijd over heen gaan. Maar dat Lex Immers ver trekt, daar is iedereen in de Kuip wel van overtuigd. T ransfer van Dusan Tadic doet alarmbellen rinkelen door Leon ten Voorde en Cerben Kuitert CAP17 'ifetV,'Pr£i..- V FC Twente verkocht Dusan Tadic (links) in 2014 voor 13 miljoen euro aan Southampton, foto Pro Shots VOETBAL 15 Clen De Boeck is de nieuwe trainer van Moeskroen- Péruwelz. De Belgische ex-international volgt Cedomir Janevski op en moet de eersteklasser, vijftiende in de Pro League, behoeden voor degradatie. VOETBAL VOETBAL door Mikos Couka ROTTERDAM. Het geduld van Lex Immers bij Feyenoord werd dit sei zoen al op de proef gesteld toen hij voortdurend op de tribune zat. Ook gisteren moest de 29-jarige Hagenaar weer de rust bewaren. Hij is dicht bij een akkoord met Cardiff City, de clubs zijn er zelfs al uit, maar een handtekening ont breekt nog. Martin van Ceel klopte meteen aan bij FC Twente in een poging Renato Tapia te halen. Feyenoorder Lex Immers is in ge sprek met Cardiff City. foto Pro Shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20