Docent belt politie na spelfout moslimjongen Concurrent mag alternatief schildkliermedicijn leveren 14 NIEUWS Onheilspellend zijn de berichten over de vele duizenden 55-plussers die niet meer aan het werk komen. Gijs Kramer levert het be wijs dat ouderen niet bij de pak ken hoeven neer te zetten. De Rot terdammer werd onlangs 80, maar reist als vertegenwoordiger van het bedrijf InnoGoods de hele we reld over. „Mensen zonder baan raad ik aan flexibel te zijn", zegt Kramer. „Werk desnoods een maandje gra tis om te bewijzen dat je als erva ren kracht een bedrijf veel te bie den hebt." Op de arbeidsmarkt leek Gijs Kramer volstrekt kansloos. Vier jaar geleden besloot de Rotterdam mer toch te solliciteren bij Inno Goods, een bedrijf dat wereldwijd aan de weg timmert met de ver koop van vochtvreters. Het bedrijf kon kiezen uit tientallen sollicitan ten, soms vers afgestudeerd aan de universiteit. Uit de stapel viste directeur Ron Korendijk echter de brief van Gijs Kramer, een man die nog stamt uit de tijd van de te lex en de typemachine. „Ik dacht: die man heeft zoveel gedaan, die moet even oud zijn als mijn va der. We gingen praten en het klik te. Waarom we Gijs wilden? Zijn senioriteit wekt vertrouwen in het zakelijk verkeer." Verenigde Staten Gijs Kramer heeft net een paar mailtjes verstuurd naar klanten in Maleisië en India. En op korte ter mijn reist hij af naar de Verenigde Staten om zaken te doen. Kramer poogt in diverse landen distribu teurs te bewegen om het product Pingi te gaan verkopen aan win kels. Het draait om een vochtvre- ter, die bijvoorbeeld zijn diensten bewijst in vochtige kelders, maar ook in auto's. Het is een innovatie ve en duurzame variant op een produkt dat vroeger in de vuilnis bak belandde. „Als deze Pingi is volgezogen met vocht, kun je hem binnen zes minuten drogen in de magnetron. Hij is jaren te gebrui ken." Sinds Kramer het bedrijf ver sterkte, groeit de omzet met 25 procent per jaar. Ron Korendijk (50), die met twee dertigers eige naar is van het bedrijf, roemt zijn toegevoegde waarde. „Jongeren kunnen hijgerig zijn, hebben een grote scoringsdrift. Gijs niet. Hij maakt omtrekkende bewegingen. Heeft heel veel geduld bij het op bouwen van relaties. Dat werkt." Gijs Kramer staat voor drie da gen op de payroll, maar er zijn ook weken dat hij honderd uur werkt. Bijvoorbeeld als hij een beurs bezoekt in de VS. En om ze ven uur aan het ontbijt zit en na een lange beursdag met potentiële klanten gaat dineren. „Om een uur of tien zit ik dan op de klok te kijken", zegt Korendijk, die vaak samen met Kramer op pad is. „Dan ben ik moe, heb ik zin om naar bed te gaan. Vaak moet ik ge duld hebben omdat Gijs nog op zijn praatstoel zit." De fitheid komt de werknemer niet aanwaai en. „Ik zit met mijn echtgenote weer op dansles. Ook bezoek ik re gelmatig de sportschool." De vraag is, waarom Gijs Kra mer nog zo graag wil werken. Bijna twintig jaar geleden ver kocht hij voor een mooi bedrag 'Mensen zonder baan raad ik aan flexibel te zijn. Werk een maandje gratis om te bewijzen datje veel te bieden hebt' zijn bedrijf, dat er voor moest zor gen dat jaarlijks 1,5 miljoen Japan se auto's schadevrij bij de Europe se dealers belandden. Asielzoeker Hij kon op zijn lauweren gaan rus ten. „Ik had een villa met zwem bad, maar in Spanje voelde ik me toch een soort asielzoeker. Ik vind werken gewoon leuk. Ik voel me gewaardeerd. Vaak ga ik met een blij gevoel naar huis. Als ik lekker heb verkocht. Of als ik leuke klan ten heb ontmoet." Kramer bewijst dat ouderen niet hoeven te wanhopen. Hij heeft een tip voor al die duizen den werknemers die hun baan ver liezen, onder meer bij de banken en in de detailhandel. „Investeer in jezelf. Toon lef en creativiteit en probeer met een werkgever mee te denken. En neem des noods genoegen met een lager sa laris." ACCRINGTON. Een io-jarige basis scholier uit Accrington kreeg de schrik van zijn leven, toen de poli tie hem van zijn bed lichtte na het maken van een spelfout. Tij dens een taalles wilde de moslim jongen uit Noordwest-Engeland schrijven in een rijtjeshuis ('terra- eed house') te wonen. In plaats daarvan koos hij voor 'terrorist house'. Zijn docent herkende de vergissing niet, vreesde voor het ergste en sloeg alarm. Het telefoontje van de leraar ging niet ongemerkt voorbij. De vol gende ochtend klopten recher cheurs bij het kind aan om hem te ondervragen. Daarbij namen ze de laptop van zijn ouders mee. De pijnlijke situatie, die op 7 decem ber plaatshad, vloeide voort uit een nieuwe wet voor terrorisme bestrijding. Scholen moeten sinds februari 2015 contact opnemen met de autoriteiten bij aanwijzin gen of vrees voor radicalisering. De familie van de jongen, wiens identiteit om privacyredenen ge heim blijft, zocht gisteren de pu bliciteit na vruchteloze pogingen excuses te krijgen. Een onherken baar gemaakte nicht van hem ver telde aan de BBC hoezeer hij was aangeslagen. „Hij sloot zich af, praatte nauwelijks, at en sliep slecht", zei de vrouw. Medicijnfabrikant Merck heeft toestemming gekregen voor het leveren van ruim een miljoen ver pakkingen met Euthyrox, om te voorkomen dat daar tekorten gaan ontstaan. De Inspectie voor de Gezondheidszorg heeft dat gis teren laten weten. De voorraad Euthyrox komt uit Frankrijk. De verpakking is in het Frans, maar de tabletten zelf zijn precies gelijk aan de pillen die in Nederland worden ver kocht. De apotheek levert een Ne derlandse bijsluiter. Binnen een paar maanden moet Euthyrox in een Nederlandstalige verpakking beschikbaar zijn. Thyrax is de komende maan den niet of nauwelijks leverbaar. Dat komt doordat de productie verhuist van Oss naar Duitsland. Ruim 300.000 gebruikers moe ten overstappen op andere schild kliermedicijnen, zoals Euthyrox. Het dreigende tekort leidde tot een run op apotheken. Zeven op de tien schildklierpa tiënten slikken Thyrax, twee op de tien nement Euthyrox. De an deren gebruiken andere midde len. REUSABLE istêMr flitiomto■e Gijs (80) werkt gewoon door door Carel van der Velden Gijs Kramer door Geert Langendorff 0,025 mg tabletten 0,150 mg tabletten DEN HAAG Vanwege het naderen de tekort aan Thyrax-tabletten voor schildklierpatiënten mag een concurrent meer medicijnen gaan leveren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14