Goes legt vakantie vierende spelers boete op Alternatieve Elfstedentocht op 27 januari is hoogtepunt ZEELAND 13 Zwemmers DZK vrijwel zeker nacompetitie in Weer twee assists Bakx bij winnend FC Oss urn Voor hen zou het niet prettig zijn als die later in de week verre den werd. Zaterdag is immers al het open Nederlands kampioen schap op de Weissensee, een wedstrijd over too kilometer. Tussendoor moeten ze ook nog de tijd hebben om te reizen en te acclimatiseren. Dit geldt ook voor de Middel burgse broers Erwin en Niels Me- su. Zij doen op de Weissensee mee aan dat ONK, de Alternatie ve Elfstedentocht en de Aart Koopmans Memorial. Die laatste wedstrijd gaat net als het ONK over too kilometer en is zaterdag 30 januari. Erwin Mesu verdedigt bij de Alternatieve Elfstedentocht zijn titel. EINDHOVEN. De zwemmers van hoofdklasser De Zeeuwse Kust kunnen een promotie-/degradatie- wedstrijd aan het einde van het seizoen bijna niet meer ontlopen. Na de derde competitieronde staat de Vlissingse ploeg twaalfde van de veertien. In de derde wedstrijd van het seizoen kwam DZK in Eindhoven uit tegen PSV en ZPC Amersfoort. PSV, de landskampioen, won bijna alle programmanummers. Toch boekten ook de Walcherse zwemmers succes. Esther Tiemersma tikte op de 200 school bij de junioren als eer ste aan. Met 2.51,85 minuten finish te ze vijf seconden voor de concur rentie. Nikita van den Ouden won met 2.33,64 de 200 vlinder bij de senioren 1 en 2. Guido Brink zette op de 200 school bij de junioren 2 een impo nerende 2.36,38 op de klokken. Daarmee voegde hij zich bij de kanshebbers voor een podium plek bij het jeugd-NK, dat eind de ze maand in Amsterdam wordt ge houden. Sem van Eisen, ingedeeld in een oudere categorie, zwom op de 100 vrij bij de senioren een per soonlijk record: 57,31. Maar zijn broer Tom, uitkomend voor tegen stander PSV, was met 52.91 de snelste in dit familieonderonsje. OSS. Istvan Bakx speelde gisteren voor de tweede keer in vier dagen een hoofdrol bij eerstedivisionist FC Oss. Vrijdag had de uit Vlissin- gen afkomstige aanvaller al twee assists in het duel bij FC Emmen (0-2). Thuis tegen VW-Venlo (2-1) was hij weer de man van de voorzet. Hij zorgde ervoor dat Fa- tih Kamaci de 1-0 kon maken en hij bediende Richard van der Ven- ne bij de 2-1. Axelaar Rick van Drongelen speelde negentig minuten mee bij Sparta Rotterdam. De koploper won met 5-2 van RKC. Augustine Loof, afkomstig uit Koewacht, ver sloeg met Jong PSV FC Eindho ven: 2-0. Goesenaar Thomas van den Houten verloor met Telstar met 2-1 bij Go Ahead Eagles. Het bestuur van Goes kwam op zondag 20 december tot een onaangename verrassing. In de bus die op weg was naar Heesch, waar het restant van het duel met HVCH moest worden gespeeld, ontbraken Deprez en Hollemans. „Het bleek te zijn aangekondigd bij de trainer, maar het bestuur wist er niets van", stelt voorzitter Henk Zwartelé. „Ook trainer John Karelse keurde hun absentie af." Goes moest in het betreffende inhaalweekend voor de winter stop voor 58 minuten naar Hee sch. Ongeveer een maand eerder werd het duel bij een o-o-tussen- stand gestaakt vanwege een bles sure bij de scheidsrechter. Het res tant van het duel leverde Goes uit eindelijk een beschamende 5-1-ne- derlaag op. Het verlies hield te vens in dat de ploeg van Karelse voor de derde week op rij niet won. Het was een flinke tegenvaller voor Goes, dat nog altijd voor het 3 - kampioenschap wil gaan en op ter mijn naar de topklasse wil. De af wezigheid van de basisspelers De prez en Hollemans zorgde op dat moment voor irritatie. „We spelen geen vierde of der de klasse", stelt Hugo Barends, die lid is van de technische commis sie. „We vinden dat we als club enige professionaliteit en loyali teit van onze spelers mogen ver wachten", voegt voorzitter Zwar telé eraan toe. „Anders kun je be ter op een lager niveau gaan spe len. Ik denk dat het niet nog eens bij ons zal gebeuren." Ontoelaatbaar Volgens Zwartelé is er door de bu sinessclub, de technische commis sie en het bestuur een passende maatregel voor het duo bedacht: een boete. Geen van de partijen wil vertellen hoe hoog die is. Zwar telé: „We doen dit, omdat we het voorval ontoelaatbaar vinden. Het is de eerste keer dat we zoiets doen. Dat heeft met professionali sering te maken." Volgens de voorzitter hadden de spelers „alle begrip voor de sanctie die ze opgelegd kregen". Wel was er nog discussie over de hoogte. „Daarbij hadden ze een punt", geeft hij toe. „Dit stond na melijk niet duidelijk in de overeen komst met hen. We zijn vervol gens tot een gemiddelde geko men." Zowel Deprez als Hollemans vond het niet netjes tegenover de club om te reageren op het voor val. DINSDAG 19 JANUARI 2016 kleurt weer oranje door Len Wolters GOES. De clubleiding van zondag eersteklasser Goes heeft twee spe lers disciplinair gestraft. Het gaat om spits Bart Deprez en verdedi ger Ruben Hollemans. Ze kregen een boete opgelegd. De twee ba siskrachten misten de laatste com petitiewedstrijd van de eerste seizoenshelft (5-1 -nederlaag bij HVCH) vanwege een vakantie. Bart Deprez Ruben Hollemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 74