Periodekampioen vierde klasse kan vrijkaart in nacompetitie verdienen Twaalf dagen lang kan er geschaatst worden 12 ZEELAND Boutens weer iedereen te snel af bij Britse titelstrijd indoorkarten Het dorp Techendorf verwelkomt duizenden Nederlanders. Vanuit Zeeland reizen veertig a vijftig schaatsers af naar Oostenrijk. leissensee Ruben Boutens heeft zondaga vond in het Engelse Milton Key nes voor het derde opeenvolgen de jaar het Brits kampioenschap indoorkarten op zijn naam ge schreven. Er streden honderd rijders om de titel. Er waren vier kwalifica tieheats. De dertig snelste rijders gingen door naar de halve finales op zondag. De tien snelsten van deze groep gingen vervolgens door naar de finale. De Middelburger Ruben Bou tens startte daarin vanaf de twee de plaats. Hij haalde zijn voor ganger vrij snel in en gaf zijn koppositie niet meer uit handen. De Brit Lewis Manley werd twee de en de Belg Stefan Verhofsté legde beslag op de derde plaats. Boutens is door de overwinning verzekerd van deelname aan het wereldkampioenschap van ko mende zomer in het Italiaanse Martinsicuro. Koplopers geven elkaar niets toe De koplopers Savok/Outokumpu en De Ahaatjes gaven elkaar in de recreatieve volleybalcompetitie van Sas van Gent niks toe. Beide teams wonnen met 3-0. De Ahaatjes omzeilden een lasti ge klip. Naaste belager 100% SAS had weinig in te brengen (25-13, 25-18,25-15). Savok/Outokumpu ontsnapte aan puntverlies tegen staartploeg Puur en Strak, door de tweede set met 25-23 te win nen. De Waterneuzen (tegen Ga rage Bode) en De Jantjes (ten kos te van In den Vlaemschen Pot) wonnen eveneens met 3-0. sport kort Breas valt op bij 's Lands Welvaren 2 De kaderspelers van 's Lands Welvaren 2 moesten voor lijstaan voerder HWA van Krimpen diep buigen. De wedstrijd in Alblas- serdam eindigde in 6-2. Dat de hekkensluiter uit Kwaden- damme het moeilijk zou krijgen op bezoek bij de koploper, was al zeker. Daarom is de overwinning die Jos Breas behaalde tegen Di- mitri Katsis een bijzondere. Het werd 61-110 in slechts negen beurten. Pierre van den Berg, Sjoerd Breas en Phuc Nguyen verloren echter kansloos. Is)rfP*- meeuwen op de rr Enkele tientallen Zeeuwse schaatsers rijden in de komen de periode lange af standen op de Weis sensee. Op het Oos tenrijkse bergmeer, dat op zo'n 900 meter hoogte ligt en al voor een groot deel dichtgevroren is, zijn vele toertochten en wedstrij den. De Weissensee is al vele jaren - sinds 1989 - het toneel van de Alternatieve Elfstedentocht. Om die prestigieuze wedstrijd over 200 kilometer heen zijn na ver loop van tijd steeds meer evene menten gekomen. Dit jaar kan er twaalf dagen achter elkaar ge schaatst worden. Vandaag al be- PZC NAAR WEISSENSEE ginnen vele liefhebbers aan de Eerste Alternatieve Elfsteden tocht. Er volgen ook nog een tweede, een derde en een vierde. Deze moeten echter niet ver ward worden met de Alternatie ve Elfstedentocht voor profs. Die is op woensdag 27 januari. De organisatie van de schaats tochten, Stichting Winterspor ten, verwelkomt deze weken zo'n 3500 toerschaatsers. Het dorpje Techendorf kleurt oranje. „Vanuit Zeeland zullen er veer tig a vijftig mensen gaan schaat sen en die nemen ook familie mee", weet Els Mesu, de voor zitter van schaatsvereniging De Poel. „Aan degenen die ik ken, heb ik gevraagd ook Zeeuwse uitingen mee te nemen naar Oostenrijk. Dan kunnen we la ten zien dat Zeeland er ook weer is." In het zuiden van het Alpen land heeft het de laatste tijd ste vig gevroren. Vorige week don derdag werd de Weissensee vrij gegeven voor schaatsers. Voor de Nederlandse toertochten en wed strijden is op het westelijke deel van het meer een rondje van zo'n 12 kilometer uitgezet op ijs dat nu zo'n vijftien centimeter dik is. De organisatie waarschuw de gisteren voor extreme kou en raadde de rijders aan zich extra dik te kleden. Marathon Ook in Nederland heeft het de laatste dagen goed gevroren. In Noordlaren of Haaksbergen, de plaatsen die altijd met elkaar in competitie zijn, wordt er van avond waarschijnlijk al een mara thon op natuurijs verreden. De beslissing over de locatie wordt vanmorgen om 10.00 uur geno men. Voor de A-rijders - de profs - is het positief dat die eerste na- tuurijsmarathon vandaag al is. Een theoretisch voorbeeld aan de hand van de vierde klasse A. RCS stevent daarin onbedreigd op het kampioenschap af. Lewedorpse Boys, Vlissingen en Bevelanders zijn in deze volgorde de achtervol gers. Als ze alledrie een periodeti- tel pakken, dan krijgt Lewedorp se Boys als nummer twee in de stand een vrije doorgang naar de tweede ronde, waarin de beslis sing voor promotie valt. Vlissingen en Bevelanders zou den dan in de eerste ronde eerst een dubbele ontmoeting hebben met een periodekampioen uit de vierde klasse B, voordat ze in de tweede ronde voor promotie kun nen spelen tegen een nummer elf uit de derde klasse A of B. De pe riodekampioen die het hoogst eindigt, speelt in die tweede en beslissende ronde tegen een num mer twaalf uit de derde klasse. Nooit eerder kon een winnaar van een periodetitel in de nacom petitie extra voordeel halen uit zijn positie op de ranglijst. Ook in andere klasses zijn de formu les van de nacompetitie enigszins aangepast. Dat was nodig vanwe ge de invoering volgend seizoen van de landelijke divisie tussen de Jupiler League en de topklasse. In het zondagvoetbal krijgen de periodekampioenen uit de vijf de klasse en de herkansers uit de vierde klasse twee kansen om te promoveren cq. zich te handha ven. Winnaars in de eerste ronde bereiken de vierde klasse, terwijl de verliezers onderling strijden voor nog meer plaatsen. Sport sport@pzc.nl MILTON KEYNES Ruben Boutens hield bij het Brits kampioenschap alle concurrenten achter zich. foto Lex de Meester SAS VAN CENT ALBLASSERDAM LEEUWARDEN Nieuwkoop scoort voor Jong Feyenoord Tholenaar Bart Nieuw koop (foto) scoorde gisteravond voor Jong Feyenoord, dat in de beloftecompetitie op bezoek ging bij Jong Cambuur. De verdedi ger maakte vroeg in de wedstrijd de 1-1. Uiteindelijk won de Rotterdamse ploeg met 2-3. Jong Feye noord bleef daardoor koploper. WAARDE Oefenduel voor Reimerswaalelftal Op woensdag 3 fe bruari speelt het Rei merswaalelftal een oe fenwedstrijd tegen Waasland-Beveren on der 23 jaar. De wed strijd is op sportpark Keizershoofd van Sportclub Waarde en begint om 19.30 uur. SAS VAN CENT Corn Boysloop week vervroegd De Corn Boysloop in Sas van Gent zal op za terdag 5 maart gelo pen worden in plaats van een week later. De organiserende sport- en ontspan ningsvereniging Corn Boys slaagde er niet in op 12 maart voldoen de vrijwilligers bijeen te krijgen om de wed strijd te kunnen bevei ligen. De loop maakt deel uit van het Jasperse Runnerscriterium. De Weissensee '//V door Roeland van Vliet De PZC reist met de Zeeuwse schaatsers mee naar de Weissen see. Vanaf vrijdag zal er in de krant en op internet bericht wor den over de amateurs en profs die in Oostenrijk aan lange wed strijden meedoen. Zeeuwen die naar de Weissensee trekken of er al zijn, kunnen zich melden bij de PZC. Via het e-mail- adres sport@pzc.nl. Ook gereden tijden en foto's van de tochten kunnen op deze ma nier doorgegeven worden. 1% V*?. ..V- Het profpeloton slingert tijdens de Alternatieve Elfstedentocht van 2015 over de Weissensee. foto Vincent Jannink/ANP door Rudy Boogert VLISSINGEN. De periodekampioe nen in de vierde klasse van het zaterdagvoetbal kunnen een ex traatje verdienen. De periodekam pioen die het hoogst eindigt in de reguliere competitie krijgt een vrijkaartje voor de eerste ronde van de nacompetitie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 73