Jukebox helpt The Everly Stars Cursus geschrift zit vol 22 km 1 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Bezoek bouw carnavalswagens Nieuwe aanwinst Multraship Vermaak in de grensstreek Terwijl nationaal sterren als The Blue Diamonds doorbreken tijdens de oor log, valt er in Sint Jan steen een Vi in de Roskamstraat. „Mijn oma wordt daarbij dodelijk getrofFen", vertelt muzikant Bram Millenaar. „Maar aan de overzijde van de straat redt mijn moeder drie kindertjes door ze onder zich te beschermen. Twee van die kin- The Everly Stars spelen de populaire songs, die ze horen op de jukebox in hun stamkroeg De Dubbele Poort deren waren mijn broers, dat ande re ventje was Theo de Kind. Bij zonder hè?" Amper vijftien jaar la ter speelt diezelfde Theo een hoofdrol in The Everly Stars, een populaire regionale band. Theo zingt hier en daar in plaatselijke cafés. Vooral met kermissen en dorpsfeesten. Óp kermiszaterdag 19 septem ber staat Theo weer uit volle borst te zingen in De Post in Terneuzen als saxofonist Jan Weemaes naar hem toekomt. „Het was geen vraag, maar meer een mededeling: 'Gai kom bai mai speule'. Eind 1959 hadden we samen een nieu we band. The Everly Stars waren geboren", blikt zanger en gitarist Theo terug. Met George Segers (af komstig van de Madeira Boys uit Axel) op trompet, Remi de Guyte- naer als accordeonist en broer Ren- nie de Kind op drums, is de band compleet. The Everly Stars spelen de populaire songs, die ze horen op de jukebox in hun stamkroeg De Dubbele Poort. Groot voordeel hierbij is dat de zoon van kaste lein George Dorst bij de Hol land-Amerika Lijn vaart, en van uit Amerika stapels nieuwe single tjes meeneemt. Zoals bij veel bandjes in die tijd, wordt naar de taal niet gekeken. Als het maar lekker klinkt. Hoe wel? „In die buitenlandse talen was ik natuurlijk niet zo'n ster. Maar Engels en Nederland waren geen probleem. We speelden Fats Domino, Neil Sedaka en Elvis. Maar als er dan een nummer van Louis Prima bij zat, moest ik de tekst tijdens de repetities eerst fo netisch uitschrijven en uit m'n hoofd leren. Al die andere gasten waren hele goede instrumentalis ten. Dan moet je als zanger ook al les kunnen zingen," aldus Theo. Als het repertoire uit Dorst's juke box niet meer toereikend is, koopt Theo een kleine Sharp bandrecor der en neemt 's nachts de nieuw ste nummers op via Radio Luxem burg. Met carnaval i960 zijn ze er al he lemaal klaar voor. De eerste optre dens zijn geboekt, bij Maas in Sas van Gent. HULST. Het slaat aan, de cursus voor het lezen van oud geschrift, die vanavond begint in het stad huis van Hulst. Gemeentearchiva ris Antoine Prinsen heeft 28 aan meldingen ontvangen. De inschrij ving is dan ook gesloten. „Misschien zijn het er zelfs te veel, want persoonlijk contact is belangrijk", denkt Prinsen hardop. De archivaris wilde de cursus aan vankelijk alleen op dinsdag geven, maar heeft er nu noodgedwongen donderdag aan toegevoegd. Na een decennium is de cursus, die uit tien avonden bestaat, weer op gerakeld. Prinsen: „Toen hadden we meestal twaalf of dertien deel nemers." Doel is het leren lezen van oude geschriften. „Mensen on derzoeken in ons archief hun stamboom. Op een gegeven mo ment willen ze meer informatie over hun familie. Wanneer ie mand is overleden, bijvoorbeeld. Daar zijn andere bronnen voor, die vaak in oud geschrift geschre ven zijn. Met aparte afkortingen bijvoorbeeld. Dan is het handig dat je dat geschrift kunt lezen." In de regio Boeken kopen bij Binnenste Buiten Bij zorgboerderij Binnenste Bui ten, aan de Havendijk 5 in Terho le, is vrijdag een tweedehands boekenmarkt. De boeken zijn te koop voor tussen de 1 en maxi maal 5 euro. Bij aankoop van vijf boeken is het zesde gratis. Ook is er koffie te koop met zelfgebak ken cupcakes. De opbrengst komt ten goede aan de zorgboer derij. De boekenmarkt in de boerderijkamer gehouden en duurt van 19.00 tot 21.00 uur. Drumfestijn in Reynaertland Leerlingen van drumschool Ma rio Willaert uit Heikant treden zaterdag op in Reynaertland in Hulst. Onder de noemer Pass- ion4drums laten de muzikanten zien wat ze kunnen. De slagwer kers presenteren zich zowel als solodrummer als in groepsvorm. De leerlingen spelen in op het thema 'the heat is on'. Het optre den is gratis toegankelijk en be gint om 19.00 uur. De zaal is open vanaf 18.30 uur. Madrigaalkoor zingt in bibliotheken Het Madrigaalkoor van de Zeeuwse Muziekschool treedt za terdag gratis op in de bibliothe ken in Terneuzen en Hulst. On der leiding van dirigent Anton de Kort wordt een programma ten gehore gebracht dat zich richt op sagen en legenden, waar in de zee een rol speelt. De be gintijd in Terneuzen is 10.15 uur en in Hulst 11.45 uur. Mijn dorp, mijn stad Diverse regionale carnavalsstich tingen gaan komende vrijdag, za terdag en vrijdag 29 januari, langs bij diverse bouwlocaties van wagens. Ze doen dit om de creativiteit van de deelnemende wagenbouwers te bekijken en hun waardering uit te spreken voor hun bijdrage aan het feest. d'Ossekoppen uit Ossenisse be zoeken vrijdag en zaterdag diver se bouwlocaties. De Betekoppen (Sas van Gent) en de Kloorianen (Kloosterzande) gaan diezelfde zaterdag op bezoek bij de carna valsclubs. Vrijdag 29 januari verzamelen de Djerken uit Graauw nog voor een rondje langs de plaatselijke wagenbouwers. *1# AXEL. DeHalle, 9.30 uur: Compu terles; 10.00 uur: Wandelen; 13.00 uur: Tabletcursus; 13.30 uur: Yoga, strijkhulp; 14.30 uur: Koersbal; 15.00 uur: Nia- dans; 't Kasteeltje, 13.30 uur: Creatief; 19.00 uur: Bingo; BRESKENS. MfcDe Korre, 13.30 uur: Biljart, koersbal, sjoelen; CLINGE. Malper- tuus, 13.00 uur: KBO biljart; GRAAUW. Gemeen schapshuis, 13.00 uur: KBO jokeren; HEIKANT. Brasserie Du Commerce, 13.30 uur: Kaarten; HOEK. De Loven- hoek, 9.30 uur: Bil jart, gymnastiek; 10.30 uur: Zitgym; 13.30 uur: Kaarten; HULST. De Lieve, 9.00 uur: Biljart; 10.00 uur: Volks dansen; 13.00 uur: Biljart; 13.30 uur: Prijskaarten; De Serre, 10.00 uur: Kaartjes maken; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Hand werken; 10.00 uur: Geheugentrai ning; Antonius, 10.00 uur: Bibliotheek, 14.00 uur: Biljart, sjoelen; De Binnen deur, 13.00 uur: bil jart, teken -en schilderclub; NIEUWVLIET. Dorpshuis, 10.30 uur: Qigong; SINT JANSTEEN. De Warande, 13.00 uur: biljart; 13.30 uur: Sjoelen; 14.00 uur: Jeu de boules; SLUISKIL. Het Meu- lengat, 10.00 uur: Wandelen actieve senioren; 13.30 uur: kaarten; TERNEUZEN. De Vliegende Vaart, 15.15 uur: Bewegen op niveau; De Ves te, 10.00 uur: Gym nastiek; 12.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Bridge, hand werken, soos; De Kameleon, 10.30 uur: Tai Chi; 14.00 uur: Dames hobby club; De Hoeve, 14.00 uur: Hobby club; 20.00 uur: Zang, yoga; VOGELWAARDE 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; WALSOORDEN. Ca fé Rue du Hord, 13.30 uur: Schie ting voor ouderen; IJZENDIJKE. Zaal 24,13.30 uur: Taiji; 14.30 uur: Qigong; ZUIDDORPE. Soka Plus, 14.00 uur: Koffiemiddag; 't Kaaike, 13.00 uur: Gym. door Ariël Meeusen In wekelijkse afleveringen belichten we vermaak en vertier in de grens streek. Van de periode van voor de oorlog tot de hedendaagse popmu ziek. Vandaag: The Everly Stars Showfoto van The Everly Stars, foto collectie Ariël Meeusen door Bob Maes TERHOLE Wagenbouwersclub De Zuipcilinders bestaat 22 jaar. In de carnavalswereld is elk veelvoud van het zottengetal 11 een jubileum. Het 22-jarig bestaan wordt zaterdag vanaf 21.00 uur gevierd in café de Kastanje in Kloosterzande. Opbrengst is voor Stichting Kadoos. HULST TERNEUZEN/HULST HULST Dansen in De Lieve De Uit Op Zondag middagsessie in dien stencentrum De Lieve in Hulst wordt zondag ingevuld door Dream- Music. Zanger en toet senist Wilfried brengt live dansmuziek ten gehore. De aanvang is 14.30 uur en entree bedraagt 2 euro. TERNEUZEN Engelstalige kerkdienst In de Grote Kerk van Terneuzen wordt zon dag een oecumeni sche dienst in het En gels gehouden. De dienst is de afsluiting van de Week van het TERNEUZEN Gebed, waarbij de eenheid van christe nen over de hele we reld wordt benadrukt. In dit kader zijn ook zeelieden in de ha vens van Terneuzen en Sluiskil en christelij ke asielzoekers die bij Marina Beach verblij ven in het bijzonder uitgenodigd. De dienst met Ronald Bos als predikant (fo to) begint om 19.00 uur. LAMSWAARDE Carnaval voor 50-plussers Carnavalsstichting de Lamsoren uit Lam- waarde houdt zater dag in De Luifel het 'Knus mee 50-plus' carnavalsfeest. De vijftigplussers uit 't Eilig Land krijgen een middag vol entertain ment voorgeschoteld. Presentatoren Sies en Es praten en zingen de middag met sketches en liedjes aan elkaar, onder toe zicht van prins Dennie- kes met zijn gevolg. Aanvang is 13.30 uur. u 1 -— -1 jj TERNEUZEN. Hoog torent de levoli Amaranth maandagochtend uit bo ven de sleepboten Multratug 1 en 27 van het Terneuzense sleep- en bergingsbedrijf Multraship uit. Het schip trekt veel bekijks. Om elf uur is de levoli Amaranth alweer vertrokken, naar Damen Shipyards in Vlis- singen-Oost. Tien a veertien dagen zal er daar aan gewerkt worden, vertelt Multraship-directeur Leendert Muller. Het schip dat voor de Kustwacht op de Noordzee dienst doet als sleep- en hulpverlenings vaartuig, wordt in de kleuren van Multraship geschilderd. Het krijgt ook een andere naam: Guardian. Multraship gaat de komende tien jaar de hulpverlening doen, met een optie voor nog twee keer een jaar. Svitzer uit IJmuiden voerde dit werk eerder uit. foto Adri van de Wege KLOOSTERZANDE.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71