'Dolfinarium' in de Schelde bij Ritthem weer Minister Blok prijst Schouwen om aanpak krimp kleurt Terneuzen moet nog veel parkeervergunningen handmatig verwerken Parkeerregime in en rond Terneuzense binnenstad moet simpeler om van automatisering succes te kunnen maken. TERNEUZEN. De dit jaar ingevoerde digitalisering van parkeervergun ningen in Terneuzen verloopt nog niet soepel. Veel meer vergunning aanvragen dan verwacht moeten nog met de hand worden ver werkt, wat extra kosten met zich meebrengt. Paul van der Meer, binnenstad bewoner en raadslid voor TOP/Ge- meentebelangen, kreeg veel klach ten over de digitalisering. Het aan tal parkeervergunningen voor bin nenstadbewoners is bijvoorbeeld beperkt tot twee per adres. Voor gezinnen met volwassen kinderen die meer dan twee auto's hebben, levert dat problemen op. Wissel en dubbelkentekenvergunningen zijn met de digitalisering verdwe nen. Bewoners met meerdere au to's zijn daardoor gedwongen twee vergunningen aan te vragen en moeten dus ook twee keer zo veel betalen als vorig jaar. Ook zijn bedrijven niet altijd in staat vergunningen voor hun werkne mers digitaal te betalen, omdat ze niet willen dat 'iedereen' geld kan overmaken. In antwoord op Van der Meer erkent het college van B en W de gesignaleerde problemen. B en W blijven erbij dat het digitaliseren van de parkeervergunningen een goed idee is. Alleen, het parkeerre gime in en om de Terneuzense binnenstad kent uit het verleden te veel regeltjes en uitzonderin gen. Die zijn moeilijk te digitalise ren of te automatiseren. Een ge volg daarvan is dat nog 340 aanvra gen met de hand moeten worden verwerkt. Al met al zijn er volgens B en W al wel zo'n 1100 digitale aanvragen 'naar tevredenheid' af gehandeld. Wil digitalisering een succes worden, dan zal aldus het college het parkeerbeleid moeten worden De gemeente wil binnenstadbewoners tegemoet komen, dat is winst vereenvoudigd. „We gaan daar bin nenkort mee aan de slag", laat wet houder Frank van Hulle weten. Hij hoopt voor de zomer met voor stellen te kunnen komen richting gemeenteraad. Van der Meer is overigens niet ontevreden over de houding van het college van B en W. Binnen stadbewoners worden tegemoet gekomen. 'Alle problemen waar mee bewoners worden geconfron teerd, worden opgelost, zodat zo veel als mogelijk dezelfde situatie zal ontstaan als in 2015', geven B en W aan. Terneuzen is door de digitalise ring (nog) niet goedkoper uit. De automatiseringskosten zijn hoog en, melden B en W, 'achter de schermen is veel meer handwerk nodig dan voorzien'. Bezoekers schijven en bedrijfsvergunningen worden ook nog op papier verzon den. Op termijn zijn, aldus B en W, 'mogelijk' kostenbesparingen te realiseren. De waarneming werd gedaan door Hank Perrée van Sportvisse- rij Wiesje, die met een aantal sportvissers op stap was. „Toen we daar 's morgens even na half negen met de boot aankwamen, waren er een stuk of tien bruinvis sen en vier of vijf dolfijnen. Ze hebben de hele dag daar rondge zwommen, op dezelfde plek." Albert Dijkstra van EHBZ (Eer ste Hulp Bij Zeezoogdieren) was er ook getuige van. Hij bevestigt, na bestudering van de uitvergrote vi deobeelden, dat het 'vrijwel zeker' om zogeheten gewone dolfijnen Delphinus delphisging. Ze bevon den zich enkele honderden meters voor de kust en waren met het blo te oog nauwelijks te zien. Het is zeer uitzonderlijk dat gewone dol fijnen in de Westerschelde worden waargenomen. Strandingen van le vende dolfijnen zijn zeldzaam. Dijkstra hoopt dat ze snel de Wes terschelde verlaten en de weg te rugvinden naar open water. „Uit eindelijk is dit een leefgebied dat niet echt voor hen geschikt is." Deze jongeren stappen in Vlissingen van het fietsvoetveer uit Breskens. Zij zijn blij met het veer. Op elke overtocht legt de provincie echter acht euro per persoon toe. Daar moet iets aan worden gedaan, maar wat? www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl DINSDAG 19 januari 2016 Zeeland Moeizame digitalisering parkeren door Harmen van der Werf Paul van der Meer, raadslid door Rolf Bosboom RITTHEM. In de Westerschelde zijn, nabij Ritthem, zondag meerdere zo geheten gewone dolfijnen gesigna leerd. Kenners noemen dat 'zeer uitzonderlijk'. PAGINA 8 &9 WW: foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69