Werk pat door in verwarmde tent Ophef over misplaatste reclame bij begraafplaats b 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Démira zingt bij talentenjacht Middagje NAC voor leerlingen De tijdelijke ontsluitingsweg op het Kraanplein is weer opgebroken. De baan op het Havenpark blijft langer liggen. Met de uitvoering van het herinrichtingsplan de Oude Haven wordt nog even pas op de plaats gemaakt In de regio Sonnema op Fizi muziekmiddag Vragenuurtje bij naaischool De Vos Mijn dorp, mijn stad Het nieuwe Havenpark krijgt langzaam vorm. Wandelen door het hart van Zierikzee moet weer flaneren worden, foto Dirk-Jan Gjeltema door Marcel Modde ZIERIKZEE. De kou heeft geen vat op de strakke planning van de her inrichting van het Havenpark en Kraanplein in Zierikzee. Om ook onder de huidige omstandigheden te kunnen doorwerken, wordt vol gende week een tent over het Kraanplein geplaatst. Binnen die be schutte omgeving kan gewoon met het bestratingswerk worden begon nen, vertelt projectleider Ariën Ba- rendregt van aannemingsbedrijf Moerland. De werkzaamheden liggen keurig op schema, zegt Barendregt. „Zo als het er nu voor staat, zijn we voor Pasen klaar." De tijdelijke ontsluitingsweg op het Kraan plein is inmiddels weer opgebro ken. De 'middenbaan' op het Ha venpark blijft nog iets langer lig gen, voor het werkverkeer. Maar ook dat asfalt maakt binnen enke le weken plaats voor een kronke lend krekenpatroon in Zweeds na tuursteen. Bij het leggen van die sierbestrating wordt cement ver werkt. Dat kan alleen bij een tem peratuur boven de 5 graden Cel sius, vertelt de projectleider. Ver warmingskanonnen in de tent, zorgen voor de juiste conditione ring. Moerland heeft bij herbestra ting in de binnenstad van Dord recht positieve ervaring opgedaan met deze manier van werken. Het gewijzigde straatbeeld is nu al goed te zien. Het standaard hoogteverschil tussen de stoep en de weg is geëffend. De lantarenpa len zijn ter afscheiding tussen de nieuwe rijbaan en loopstrook ge plaatst. Inclusief de in Portugal ge produceerde fontein met kikkers van Chinees (groen) natuursteen, krijgt het stadsparkje straks een meditaraine uitstraling. Met uitvoering van de derde en laatste fase van het herinrichtings plan, de Oude Haven, wordt nog even pas op de plaats gemaakt. Eerst wordt in oktober begonnen met de renovatie van de kademu ren. Dat karwei vergt naar ver wachting tot het voorjaar 2017, al dus Sabine Nouwens van de ge meente Schouwen-Duiveland. Bo vendien is bouwbedrijf Boogert van plan rond april te starten met de sloop en nieuwbouw op de lo catie van het voormalige theater Mondragon. Binnen die situatie is het niet verstandig gelijktijdig ook de Oude Haven op de schop te ne men, aldus Nouwens. door Elodie Kint ZIERIKZEE. De Zierikzeese Annita van den Ouden keek raar op toen ze reclame zag op de stoep onder aan de trap bij de begraafplaats in de stad. 'Kom van de bank en fit ness je slank', luidde de leus van sportcentrum Laco. „Respect loos", vindt Van den Ouden. Ze deelde haar verbazing, inclu sief foto van de stoep, op sociale media en kreeg bijval van andere inwoners. Toen Ronald van Don gen, de manager van het sportcen trum, er via de gemeente lucht van kreeg, bood hij direct zijn ex cuses aan. „Ik vind de reacties te recht. Het is duidelijk dat reclame op deze locatie niet gepast is", zegt hij. „De stoepreclame was een landelijke actie. We wisten dat er ook voor onze vestiging in Zierikzee reclame werd gemaakt, maar niet precies waar dat werd gedaan." Van Dongen heeft gisteren con tact opgenomen met het bedrijf dat de reclame heeft geplaatst en belooft dat die deze week nog wordt weggehaald. De afdruk op de stoep is gemaakt door het vuil van de tegels te spuiten met een hogedrukspuit. Dat slijt altijd bin nen een aantal weken. Door er nu nog eens overheen te spuiten, zul len de vormen en de tekst direct verdwijnen. ZIERIKZEE Bongopopgroep Sonnema ver zorgt een optreden tijdens de muziekmiddag in Filmhuis Zie rikzee (Fizi) op zondag 31 janua ri. De heren van Sonnema maken Zuid-Amerikaanse muziek met een dansbare ondertoon. Sonne ma bestaat uit: Frans Friederich op trompet en percussie, Frans Blanker op saxofoon en percus sie, James van de Water op gitaar en zang, Ondra Svoboda op accor deon, Frans Faber op contrabas en zang en John Muis op drums. Het optreden begint om 14.00 uur. Toegang is 8 euro. Reserve ren via fizi.nl 30 Het Zeeuws Museum in Middelburg start vanaf vandaag, in samenwerking met Kunsteducatie Walcheren, het 30 dagen tekenproject. Zo'n 800 leerlingen uit groep 5 en 6 van verschillende Walcherse basisscholen nemen deel. Onder leiding van de Zeeuwse kunstenaars Liesbeth Labeur en Ben Vranken gaan de kinderen in het museum met potlood en papier aan de slag. Scholen kunnen zich nog aanmelden bij de afdeling educatie van het Zeeuws Museum via het nummer 0118 653000. Het project is ook geschikt voor het voortgezet onderwijs. KERKWERVE Wie een probleem heeft met een kledingstuk of naaiproject kan elke vierde vrijdagmiddag van de maand terecht op het Vraag maar raak uurtje bij School voor Modevormgeving Cathy de Vos. Het eerste vragenuurtje vindt plaats aan Ring 1 in Kerkwerve op 22 januari van 13.30 tot 15.30 uur. Aanmelden is verplicht en kan via cathydevos@ zeeland- net.nl. Deelname kost 5.50 euro. KERKWERVE Forellenviswedstrijd in Kerkwerve Wie Zeeuws kam pioen Forelvissen wil worden, kan mee doen aan het kam pioenschap, dat be staat uit drie wedstrij den. Op 26 maart, 16 april en 21 mei kun nen visliefhebbers te recht bij recreatieboer derij van Langeraad in Kerkwerve. De openingswedstrijd van het Zeeuws kam pioenschap is op paas zaterdag (26 maart) van 9.00 tot 16.00 uur. De winnaar mag mee naar het NK forel vissen. De tweede wedstrijd is zaterdag 16 april van 9.00 tot 16.00 uur. Deelnemers strij den hierbij voor de ti- OVEZANDE tel Schouws kam pioen. Ook deze win naar mag direct mee naar het NK. De der de wedstrijd zal plaats vinden op zaterdag 21 mei. De nummer één van deze wedstrijd mag ook direct mee naar het NK. Na deze wedstrijd wordt een barbecue gehouden. Verder wordt de winnaar van het Zeeuws Kam pioenschap bekendge maakt. Inschrijfkosten zijn 25 euro per wedstrijd. Opgeven via recreatie- vanlangeraad.nl. WISSENKERKE Nachtelijk spel Het Oranjecomité Wissenkerke houdt za terdag een zogenoem de FrightNight. Deelnemers aan het spel moeten punten vinden in Wissenker ke door coördinaten op een kaart te zoe ken. Daarbij worden zij tegengewerkt door allerlei 'duistere figu ren'. Kinderen vanaf groep 8 van de basisschool kunnen meedoen. Deelname is gratis. Het spel begint om 21.00 uur voor ho- tel-restaurant-café De Kroon. De derde voorronde van de mu zikale talentenjacht Spectra staat in het teken van singer-songwri- ters. Vrijdag zullen zes singer-song writers hun talenten laten zien in Podium de Klomp in Ovezan- de. Deze avond wordt georgani seerd door de Jongerenraad Bor- sele en begint om 20.00 uur. De optredens worden verzorgd door: Isabelle van Beek, Kiki Deirdre, Letters from Nina, Valérie Hoffmann, Six Times Fun en Fréderique Silla. Zij zul len strijden voor een plek in de finale. Démira zal de avond af sluiten als special act. Démira maakte indruk bij het program ma 'De Beste Singer- Songrwiter van Nederland' met haar op pop- folk gebaseerde liedjes. GOES. De leerlingen van het Goese Lyceum, sector Sport, Toerisme en Recreatie, kregen gisteren een sportieve dag voorgeschoteld. Ze werden opgehaald met de spelerbus van NAC Breda voor een rondlei ding in het stadion van de Jupiler League-dub. Daarna gingen ze snowboarden in Rucphen om de dag af te sluiten met een bezoek aan NAC-FC Eindhoven, foto Marcelle Davidse BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: Zangkoor Vrou wen van Nu; 14.00-16.00 uur: Workshop Zeep/ Schelpen- koord voor leden van de Vrouwen van Schouwen; 15.00 uur: Muziek les; 17.45 uur: Yo ga; 19.30 uurBridge; 19.30 uur: Volks dansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; OOSTERLAND De Oosterhof, 19.30 uur: Zumba dansen; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 14.00 uur: Koers- balvereniging Ou- werkerk; 19.00- 23.00 uur: Dartvereniging Smijt Maar Raak; 19.30 uur: Koers- balvereniging 2000; RENESSE Atelier Ja Mar Na tuurlijk, 10.00 -12.00 uur: Exposi tie diverse expo santen; Dorps huis,19.30 uur: Yo ga; SCHARENDIJKE Brouwersdam, Ie der uur vanaf 11.00 uur: Rondrit boemeltreintje; SIRJANSLAND Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Schilderclub; 19.00-21.30 uur: Gymclub; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Kennismaken met het cameramu seum met korting; Fizi, 14.00 uur: Une Enfance; Her vormd Kerkcen trum aan het Ha venplein, 14.00 uur: Bingomiddag Senioren Vereni ging Schouwen-Duive land; Sint Lievens- monstertoren, 10.00-17.00 uur: Beklimming van de toren; Stadhuismuseum, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling VASTeiland. VAZAIP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59