510 dagen cel voor wapen Woonburg mikt op een hoger energielabel voor 2000 woningen Zware kritiek raad Middelburg op wethouder 6 WALCHEREN Vooral de oppositie heeft er geen begrip voor dat wethouder Arjan Beekman de bomen op de Loskade wil kappen. Middagje NAC voor leerlingen 'Kappen van de bomen is de beste oplossing' Het Openbaar Ministerie weet niet waar S. uithangt. Mogelijk is de Vlissinger gevlucht naar de Antillen. Woonburg koopt de zonnepanelen gezamenlijk in met de andere Zeeuwse woningbouwverenigingen. In de regio Mijn dorp, mijn stad Beekman ligt onder vuur om bomenkap door Maurits Sep MIDDELBURG. Wethouder Arjan Beekman ligt politiek onder vuur omdat hij toch de bomen op de Loskade in Middelburg wil kap pen. Een aantal maanden geleden verzette de gemeenteraad zich daar nog tegen. Ook de Tuin van Zeeland is daar fel op tegen. In de vergadering van de com missie ruimte kreeg Beekman gis teravond stevige verwijten vanuit de volledige oppositie. „Er worden spelletjes ge speeld", verweet Leny van den Eleuvel van GroenLinks de wet houder van de Christenunie. „Een motie van de gemeenteraad legt u naast zich neer. En het heeft ontbroken aan goede com municatie met de Tuin van Zee land. Wat heb je aan een gesprek als je adviezen niet serieus wor den genomen?" Het college van B en W lijdt volgens haar aan 'tun nelvisie'. „In wezen ligt hier nu weer hetzelfde voorstel." Wethouder Beekman gaf toe dat er 'een groot verschil is tussen luisteren en overleggen'. „Maar het college moet een brede afwe- Arjan Beekman, wethouder ging maken tussen allerlei belan gen, van omwonenden, van de fi nanciën van de gemeente, et ce tera. Terwijl de Tuin van Zeeland maar één belang dient." En ja, hield Beekman staande, het kappen en vervangen van de bomen blijft de beste optie om het probleem op te lossen. De wor tels drukken stenen omhoog, waardoor mensen struikelen. Niet de bomen zijn het probleem, maar de wortels, reageerde Rob van Eijkelenburg (D66). „Daar zijn andere oplossingen voor." De Tuin van Zeeland heeft boom- en beplantingsdeskundige H. Sneep uit Schiedam daarnaar la ten kijken. Volgens hem is het mogelijk de wortels op twee meter af te kap pen en de kruinen te snoeien. Dan kunnen de bomen blijven staan. „Wat is erop tegen deze op lossing te kiezen", wilde Piet Kraan (LPM) weten. „De methode-Sneep is wel ge bruikt om bomen te verplaatsen, niet om problemen met wortelop- druk op te lossen", reageerde Beek man resoluut. „Het is een kostba re en onbewezen methode." door Emile Calon MIDDELBUR. G Shaihairik S. moet nog een extra gevangenisstraf van 510 dagen uitzitten, vindt officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk. De Vlissinger moet dat, omdat re cent bij hem een pistool is gevon den. Wat de officier betreft krijgt de man een celstraf van drie maan den voor het bezit van dat wapen. De andere 420 dagen heeft hij nog tegoed omdat hij in 2012 is veroor deeld voor een gewapende over val op Sport World op de Markt in Middelburg. Zijn toenmalige vriendin had hem destijds verteld hoe de veilig heidsprocedure bij die sportzaak werkte. Dankzij die kennis lukte het hem om ruim 10.000 euro buit te maken, omdat hij wist op welk moment er veel geld in de kluis lag. Hij werd door de rechtbank in 2012 veroordeeld tot een celstraf van veertig maanden waarvan zes voorwaardelijk. Na het uitzitten van een deel van de straf mocht hij weer naar huis. Maar nu de poli tie een wapen bij hem heeft gevon den, vindt de officier dat de Vlis singer het resterende deel van de straf alsnog moet uitzitten, inclu sief de drie extra maanden. De ver dachte Vlissinger verscheen giste ren niet voor de rechtbank. Het Openbaar Ministerie weet niet waar hij uithangt. Mogelijk is hij gevlucht naar de Antillen. De offi cier vertelde dat S. een pistool had omdat hij zich bedreigd voelde. Uitspraak 1 februari. door Annemarie Zevenbergen KOUDEKERKE. De huurders van de tweeduizend huizen van woningcor poratie Woonburg kunnen tot en met 2022 hun woningen energie zuiniger maken. Woonburg heeft daar een energie-investeringpro gramma voor opgezet. Doel: verho ging van het huidige energielabel naar minimaal B. De extra kosten worden verre kend in de huurprijs, alleen voor huurders die meedoen aan het programma. „Maar", zo verklaart Woonburgdirecteur Marco van der Wel; „Het is niet verplicht. De huurverhoging zal ook altijd lager zijn dan de besparingen die de iso latiemaatregelen aan een woning opleveren. Anders is het natuur lijk niet interessant." Van der Wel: „Het gemiddelde energielabel van onze huizen is nu C" vertelt van der Wel. „Huur der kunnen dus één label om hoog. Maar als ze extra maatrege len willen treffen, zoals bijvoor- beeld zonne-panelen, is een A-la- bel bereikbaar." Woonburg koopt zonnepanelen gezamenlijk in met de andere Zeeuwse woningcorpo raties. „We verkopen jaarlijks zo'n 100 pakketten van zes panelen. Op één dak gaan zes panelen." Woonburg, gemeente Veere en huurdersvereniging SHW/Wd on dertekenden maandagmiddag de Prestatieafspraken tot 2018. Daarin zijn afspraken vastgelegd over ver duurzamen van de woningvoor raad, het voorkomen van overlast en de huurprijzen. Ook het huisvesten van specia le doelgroepen, waaronder status houders, ligt daarin vast. Zo wil Woonburg samen met de gemeen te bekijken waar dit jaar nog zo'n 15 tot 20 huizen extra gebouwd kunnen worden. Dit om de door stroom in huurhuizen te bevorde ren. Eén van de plannen om het groeiend aantal statushouders te kunnen huisvesten. MIDDELBURG Concert met vioolsonates van Bach Anton Steek (barok- viool) en Marieke Spaans (klavecimbel) geven op 22 januari een recital met vioolsonates van Jo- hann Sebastian Bach. Het concert is onder deel van de Middel burgse concertserie met oude muziek van stichting Incanto en de werkgroep Mu ziek van het Zeeuws Genootschap. De zes sonates BWV 1014-1019 worden zelden integraal uit gevoerd in concer ten. Steek en Spaans zijn al jaren als duo te ho ren op Europese po dia met repertoire vanaf de vroege ze ventiende eeuw tot en met de klassieke periode. Het concert begint om 20.00 uur in de St. Augustinus- kerk (voormalige Lu therse kerk) te Mid delburg. De toegang bedraagt 17 euro. MIDDELBURG 30 dagen tekenproject Zeeuws Museum Het Zeeuws Mu seum in Middelburg start vanaf vandaag, in samenwerking met Kunsteducatie Walcheren, het 30 dagen tekenproject. Zo'n 800 leerlingen uit groep 5 en 6 van verschillende Wal- cherse basisscholen nemen deel. Onder leiding van de Zeeuw se kunstenaars Lies- beth Labeur en Ben Vranken gaan de kin deren in het mu seum met potlood en papier aan de slag. Scholen kunnen zich nog aanmelden bij de afdeling educa tie van het Zeeuws Museum via het num mer 0118 653000. Het project is ook ge schikt voor het voort gezet onderwijs. GOES. De leerlingen van het Goese Lyceum sector Sport, Toerisme en Recreatie kregen gisteren een sportieve dag voorgeschoteld. Ze werden opgehaald met de spelersbus van NAC Breda voor een rond leiding in het stadion van de Jupiler League-club. Daarna gingen ze snowboarden in Rucphen om de dag af te sluiten met een bezoek aan NAC-FC Eindhoven, foto Marcelle Davidse BIGGEKERKE Kookboerderij Krommenhoeke, 17.00 uur - Cursus Vegetarisch Koken. DOMBURG Schuttershof, 13.30-17.00 uur - Soos voor senioren met o.a. biljarten, kaarten en sjoelen. KOUDEKERKE De Klimop, 14.00-16.00 uur - Middag voor sociaal contact, waar ge handwerkt wordt. MIDDELBURG Gymzaal Roozen- burglaan, Wij- daudwarsstraat II-2, 15.30-16.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5; 16.30-17.30 uur - Sportactivi teit voor kinderen uit groep 6 t/m 8; 17.00-17.30 uur - Voetballen voor kin deren uit groep 3 t/m 8; Gymzaal Ge tij, Oosterscheldes- traat 18a, 14.45-15.45 uur - Sportactivi teit voor kinderen uit groep 3 t/m 5; 15.45-16.45 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 6 t/m 8; Nederstraat 28,16.00-17.00 uur - Introductie Kinder- yogatherapie, ook ouders zijn wel kom. OOST-SOUBURG De Tweemaster, Jan de Priesterstraat 2, 16.00-17.00 uur - Gymnastiek voor kleuters van 4 en 5 jaar. OOSTKAPELLE De Halve Maan,14.00-16.30 uur - Koersbal. SEROOSKERKE Petrsukerk, Ds. Van Wouwenstraat 41, 20.00-22.00 uur- Een avond over de Bijbel in Zeeuws dialect door Frans van der Heide. VLISSINGEN Ter Reede, Vrede hoflaan 370, 14.00-16.00 uur - Ta- bletCafé; Gymzaal Theo Thijssen, Troelstraweg 473, 16.00 uur - Kleuter- gym. ZOUTELANDE Woonzorgcomplex De Tienden, vanaf 13.30 uur - Dames biljarten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35