B PW wil dat provincie drugssmokkel aanpakt maaskant Hoog bezoek bij RegioBank Zierikzee ZEELAND 5 WSÊ^m Maakt er meer vakantie van. Minister Stef Blok prijst de tijdige aanpak van Schouwen-Duiveland om bevolkingsdaling op te vangen. Rode Kruis zoekt kleine herenmaten reizen maaskantreizen.nl 112-nieuws Auto raakt van de weg Bij een eenzijdig ongeval is maandagochtend op de Schroe- weg in Middelburg een auto van de weg geraakt. De bestuurder is daarbij gewond geraakt. Dat meldt HV Zeeland. De auto reed omstreeks 06.50 uur vanuit het centrum van Mid delburg richting de Torenweg. Daar raakte de auto door een nog onbekende oorzaak van de weg. De auto botste eerst tegen een re clamebord en kwam daarna te gen een boom tot stilstand. De bestuurder is per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Veroorzaker ongeval Nieuwdorp vlucht Een grijze auto die zondagavond rond 18.25 uur op de kruising van de Sloeweg met de Stoofweg tus sen Nieuwdorp en 's-Heeren- hoek de Sloeweg overstak in de richting van 's-Heerenhoek, is daarbij aan de achterkant aangere den. De veroorzaker verdween met hoge snelheid in de richting van 's-Heerenhoek. De bestuur der van de grijze auto verloor na de botsing de macht over het stuur en reed tegen een bedie- ningspaal voor de fietsverkeers- lichten. De politie is op zoek naar de bestuurder van de doorgere den auto. Het gaat om een don kergroene auto, vermoedelijk een ouder model Volkswagen Passat. Drankrijder geeft flink gas De politie heeft het rijbewijs van een 48-jarige Domburger ingeno men. De man reed te hard, slin gerde over de weg en bleek on der de invloed van alcohol te zijn. Agenten zagen de man in de nacht van zondag op maandag rond 1.20 uur rijden op de Dom- burgseweg komende vanuit Oost- kapelle. Omdat de auto te hard reed en over de weg slingerde, be sloten ze hem te volgen. De be stuurder negeerde vervolgens een rood verkeerslicht en reed ter hoogte van wegwerkzaamhe den zo'n 91 kilometer per uur, ter wijl daar 30 kilometer per uur is toegestaan. De agenten spraken de verdachte aan. Omdat ze een alcoholgeur roken namen ze een blaastest af. Naar aanleiding daar van is de man naar het bureau ge bracht voor een verdere ademana lyse. De uitslag van de test was 395 ug/1; de toegestane limiet is 220 ug/1. Auto rijdt tegen elektriciteitskast Bij een eenzijdig ongeval in Hansweert is zondagavond een auto tegen een elektriciteitskast gereden. Niemand raakte gewond. Het on geval gebeurde rond twintig over elf op de Schoorse Zeedijk, meldt HV Zeeland. De auto raak te door onbekende oorzaak van de weg. De elektriciteitsmast liep zware schade op, evenals de auto, die is weggesleept. IL« v n Klassiek Italië, Rome en Toscane Rondreis Kroatië glllfp^i d Ijggr» Ssgfgv-" ~^sa Rome, Abruzzo Campania 1 Rondreis Engeland-Schotland info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28 ZIERIKZEE. Schouwen-Duiveland is een voorbeeld voor gemeenten in krimpgebieden. Dat zei minis ter Stef Blok (VVD, Wonen en Rijksdienst) gisteren in Zierik zee. Nadat Blok in Bleskensgraaf (ZH) een kijkje had genomen in een Spar-supermarkt waar door toedoen van de RegioBank weer een geldautomaat in het dorp is geplaatst, werd hij in Zierikzee bijgepraat over het organiseren van bijeenkomsten om de leef baarheid op het platteland te ver beteren. Dat gebeurde bij de Re- gioBankvestiging in het kantoor van Hillebrand Verzekeringen. Daarbij waren ook vertegenwoor digers van RegioBanken uit Fries land en Limburg aanwezig. „Volgens mij doet Schou wen-Duiveland het goed", aldus Blok. „Hier is de gemeente op tijd tot een goede schaalgrootte gekomen. Men is hier zelf de dis cussie aangegaan met inwoners en verenigingen om tijdig te kij ken hoe je als voetbalclub of school kunt overleven, bijvoor beeld door samen te werken. Er waren hier mensen uit Friesland die uitspraken dat het daar zo ver nog niet is en dat ze daar wel be hoefte aan hebben." Volgens Blok is het nuttig der gelijke ervaringen uit te wisse len. Als minister wil hij gemeen- MIDDELBURG. De Statenfractie van de Partij voor de Vrijheid (PVV) wil dat het dagelijks pro vinciebestuur actie onderneemt tegen de drugssmokkel in de Zeeuwse wateren. Hoe denkt het provinciebe stuur de invoer van drugs met bootjes langs de Zeeuwse kust te PVV wil weten of provincie bestuur zich zorgen maakt over invloed van internatio nale drugskartels op Zeeuwen voorkomen danwel tot een mini mum te beperken? Statenlid Ruud Haaze wil weten of daar voor bijvoorbeeld recent aan dacht is gevraagd bij het Rijk. Aanleiding voor de schriftelij ke vragen van de PW is de ont dekking, afgelopen vrijdag, van een sportboot met honderden ki lo's drugs aan boord. De beman ning was door een reddingsboot uit Breskens opgepikt. Toen was nog het idee dat het ging om wrakvissers. Toen hun boot aan spoelde bij Cadzand-Bad bleek dat het om drugssmokkelaars ging. Eén man is aangehouden. De PVV-fractie vindt dat de kosten van de reddingsoperatie moeten worden verhaald op de smokkelaars. Ze wil ook weten of het provinciebestuur zich zor gen maakt over de invloed van internationale drugskartels op in woners van Zeeland. ten in krimpgebieden aanjagen tijdig maatregelen te nemen. Twee jaar geleden sloot het minis terie een convenant met onder meer de RegioBank om de leef baarheid in krimpgebieden te ver groten. Volgens Blok werkt dat, ook al erkent hij dat de Regio- Bank nog geen grote naamsbe kendheid heeft opgebouwd. „Mis schien pakken ze het ook wel op 'Er waren hier mensen uit Friesland die uitspraken dat het daar zo ver nog niet is' Stef Blok, minister Wonen om hun naamsbekendheid te ver groten. Wij zijn blij als onderne mers op die manier hun verant woordelijkheid nemen." GOES. Het Rode Kruis heeft een tekort aan kleren in kleine herenmaten. De kleding is be doeld voor vluchtelingen, die te vaak té grote kleren dragen. „Nu het kouder wordt, is het belangrijk dat mensen goed passende kleren hebben." De hulporganisatie zoekt kle ding in grote jongensmaten (vanaf 164) en kleine mannen- maten (M en S), stevige heren schoenen /sportschoenen (maat 37 tot en met maat 42), sokken, nieuw ondergoed, win terjassen, broeken en truien (maat S en M). Kleding kan in geleverd worden bij de Wel kom Winkel aan de Scottweg 29 in Goes. Openingstijden zijn te vinden op www.hulpvoor- vluchtelingen.nl/ge ef- spullen DINSDAG 19 JANUARI 2016 MIDDELBURG NIEUWDORP OOSTKAPELLE HANSWEERT 10 dagen vanaf 599 10-daagse rondreis per ComfortClass touringcar, met o.a. Siëna, Florence, Assisi en Rome. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van halt-pension. Vertrek: 25 maart, 29 april, 12,26 mei, 9,23 juni e.a. 12 dagen vanaf 599 12-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Split, Dubrovnik, Mostar en Sibenik Rivièra. Verblijf in goede midden klasse hotels op basis van half-pension. Vertrek: 2,16 april, 7,21 mei, 4,18 juni e.a. 10 dagen vanaf 499 10-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Rome, Vaticaanstad, L'Aquila, Subiaco en Abruzzo. Verblijf in goede middenklasse hotels o.b.v. halt-pension. Vertrek: 25 maart, 29 april, 12,26 mei, 9,23,30Junie.a. 10 dagen vanaf 699 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. York, Edinburgh, Fort William, Skye. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van 8x half-pension. Vertrek: 11,25 juni, 23,30 juli, 27 augustus e.a. /fX^i Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, fvVj/ excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn JfSJEf™ sgr excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan V '/fh Minister Stef Blok (r) en Janine Hillebrand van de RegioBank Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeitema Voorbeeld voor krimpgemeenten door Ernst Jan Rozendaa! door Ernst Jan Rozendaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34