TO0S Het grootste penthouse is nu van Won Yip 'De overvaller stond erg snel weer buiten' De heen-en-weer-boot 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Supermarkten moeten elke dag hun karretjes wassen. Uw Mening Éi ONEENS Tankstation weer doelwit Meldpunt zorg en ov Brand in bakoven paul kusters dinsdag Ernst Jan Rozendaal De provincie komt geld tekort voor de veerdienst tussen Breskens en Vlissin- gen. 's Zomers trekt het fietsvoetveer de meeste ge bruikers, maar tijdens een verga dering van de Statencommissie Economie werd vrijdag opge merkt dat er nog veel meer toeris ten zouden meevaren als de over tocht een grotere belevenis zou zijn. Dat kan ik me voorstellen. Vergele ken met oude veerboten zijn de Op de oude boten tochtte het altijd, maar je kon je warmen met een kom snert swaths van tegenwoordig maar za kelijk en saai. Op de oude boten tochtte het altijd, maar je kon je warmen met een kom snert of een broodje met een ruim van tevoren gebakken kroket. En maar hopen dat je niet zeeziek werd. De huidi ge boten zijn kotsvrij. Ze varen sta biel of niet en van een versnape ring kun je ook niet over je nek gaan, want die is niet te krijgen. Het is net een bioscoop zonder film en zonder popcorn. Per passagier moet de provincie er ongeveer het bedrag van een bio scoopkaartje bijleggen. Dat bracht me op een idee. Als je toeristen ook écht een voorstelling biedt, zijn ze wellicht bereid dat geld zelf te betalen. En dan geen film, maar theater. Zo slaat de pro vincie twee vliegen in één klap, want ook in de Zeeuwse cultuur is schraalhans keukenmeester. Wat is er mooier dan op de prin ses Maxima een toneelversie op te voeren van een klassieker van Annie M.G. Schmidt, de uit Zee land afkomstige koningin van de Nederlandse literatuur? Ik denk natuurlijk aan Pluk van de Petteflet, waarin de wolf nooit klanten krijgt voor zijn heen-en-weer- boot: „Hoehoehoe.Mhihi..", snikte de wolf. Hij wreef de tranen uit z'n ge zicht en snoof diep. „In tien jaar is nie mand op mijn pontje geweest", zei hij. „En toch ben ik een goede veerman." De heen-en-weer-wolf lijkt me een glansrol voor oud-gedeputeer de George van Heukelom, aan wie we deze peperdure veer dienst danken. Zo'n theaterboot wordt een attractie van jewelste, zeker als er ook nog eens bitterbal len worden geserveerd. Meedoen aan medische proeven is vragen om problemen. 246 reacties toosenhenk.nl E eerste schaatsers op natuurijs Een man van tussen de 18 en 25 jaar heeft gisteravond rond half 8 een overval ge pleegd op tankstation Pico- Bello aan de Bellamystraat in Terneuzen. Hij rende daarna weg in de richting van Albert Heijn. De politie deed een oproep om uit te kijken naar een donker persoon met een zwarte jas en een zwarte muts. PicoBello was al eerder het doelwit van overvallers, in 2010,2011 en 2013. Soplus Zeeland roept Zeeuwen op om knelpun ten in de zorg en het open baar vervoer te melden. Daarvoor heeft ze een meldpunt zorg en ov geo pend. Steeds meer zorg wordt door gemeenten ge leverd zoals het (WMO) taxivervoer en huishoude lijke hulp. Ook op het ge bied van openbaar vervoer is van alles gaande. Zo zijn buslijnen aangepast. Soplus wil ervaringen ver zamelen. In een bakoven bij het be drijf Lamb-Weston aan de Stationsweg in Kruiningen is gisteravond brand uitge broken. De brandweer schaalde de grootte van de brand op naar een 'middel- brand'. Er werden twee blusvoertuigen ingezet die blusten met een schuim- middel. Al snel kon het sein 'brand meester' wor den gegeven. Er waren geen slachtoffers. Mensen „Ik kom veel in Amerika, daar is het motto al snel 'bigger is bet ter' en dat is inderdaad wel toe passelijk voor dit penthouse", al dus Won Yip tegenover AT5. „Toen ik de maquette zag, was ik feitelijk al ver kocht. Ik moet nog even wennen aan de aankoop en voel me zeer bevoor recht dat ik het heb kun nen kopen." Op de vraag hoe hij die 1.440 vierkante me ters precies gaat invullen, ant woordt Yip: „Dat gaan mijn vrouw en ik eerst eens rustig be kijken. Je moet natuurlijk wel wat leuks doen met al die ruim te." Naast het penthouse kocht Yip er ook direct de acht parkeer plaatsen en twee ligplaatsen bij. Won Yip begon ooit in het Chinese restaurant van zijn ouders. Op jonge leeftijd kocht hij zijn eerste zaak, Pubbles op de Grote Markt in Goes. Sinds dien bouwde hij aan een hore- ca-imperium. Hij bezit nu een groot aantal kroegen op toploca ties in Amsterdam, waaronder ca fé Zwart en binnenkort de Hei- 'In Amerika is het motto al snel 'bigger is better1. Dat is inderdaad wel toepasselijk voor dit penthouse' neken Hoek. In Londen is hij be kend van Sushi Samba en ook in Amerika investeerde hij in ho reca en vastgoed. Voor zijn nog te bou wen XXL penthouse in Amsterdam, dat de hele bovenste verdieping van het project Pontsteiger be slaat, was ook buitenlandse be langstelling. Namens Christie's International Real Estate, de ver kopende partij, meldt Leslie de Ruiter dat de potentiële kopers vooral uit China, Engeland en Amerika kwamen. „Maar in dit geval heeft een Nederlandse ko per met een 'knock-out offer' de buitenlandse gegadigden het na kijken gegeven. Onder wie een bekende acteur." Vorig jaar werd het destijds grootste penthouse van Neder land, het roemruchte 'Madonna penthouse' in Rotterdam, ver kocht aan een Amerikaans stel dat 3,44 miljoen euro neerlegde voor de 750 vierkante meters. „Rond half drie bedreigde een man één van de caissières met een pistool. Hij wilde geld. Zij was helemaal verbouwereerd en heeft hem niets gegeven. Omdat we een meldsysteem hebben, kwam iedereen er vlug op af. De man, ik schat hem tussen de 20 en 25 jaar, is snel weer weggelo pen, zonder buit. Hij liep rich ting het dorp. Ik denk dat alles een minuut of twee duurde." Op het moment van de over val waren er klanten in de win kel. Corbijn: „Een vrouw die bij die kassa stond, heeft de overval ler heel goed geobserveerd. Zij kon de politie veel vertellen. Ie dereen bleef gelukkig rustig." De politie zette acht eenhe den en een politiehelikopter in op zoek naar de dader, die er te voet vandoorging. „Het zou een hele hoop rust geven als ze 'm vinden. Ik heb eerder een over val meegemaakt. Twee jongens met een pistool. Daar kwam he laas een klant bij om het leven. Die beelden kwamen allemaal weer voorbij. Ik ben blij dat dit relatief 'goed' is afgelopen. Onze caissière is echt overstuur. Lo gisch, als je zoiets overkomt." De overval is op camera vast gelegd. De dader droeg een zwar te broek en zwart trainingsjack met capuchon. „Hij had een erg bleek gezicht", aldus Corbijn. „Er zit nooit veel geld in de kassa. Het papiergeld wordt di rect weggesluisd. Al die ellende 'Die overvaller veroorzaakt zoveel ellende. En dat voor niets. Ik begrijp zoiets niet' Paul Corbijn, eigenaar supermarkt voor niks." Corbijn plaatste eind van de dag een camerabeeld op Facebook: 'Dit is de overvaller. Wie hem herkent, bel met de poli tie. Ik hoop zo dat hij opgepakt wordt. Wel geen buit. Maar toch. Voor ons een enorme ervaring.' Een schril contrast met zijn vi deo van 's ochtends; 'Verse worst saucijzen. Vers gemaakt voor u.' De winkel bleef na de overval gesloten. „Maar morgen gaan we weer open hoor." Reactie? Tips? TERNEUZEN MIDDELBURG Het meldpunt is te vinden op: www.50plus-zeeland.nl. KRUININGEN MIDDELBURG Commissie houdt zicht op psychiatrische zorg Een monitoringscommissie bekijkt hoe het met de psy chiatrische zorg in Zeeland gaat nu de PAAZ-afdelingen van Emergis en ZorgSaam zijn gesloten. Daarin zitten de cliëntenraden van ZorgSaam en ADRZ, burge meester Annemiek Jetten van Sluis, wethouder Albert Vader van Vlissingen en Eeke van der Veen (foto) van de Commissie Toekom stige Zorg Zeeland. door Fleur Reijngoudt AMSTERDAM. Het allergrootste penthouse van Nederland, in de Amsterdamse Houthavens, is ver kocht aan de Zeeuwse horecaty coon Won Yip. De exacte ver koopprijs is niet bekend, maar marktpartijen schatten de 1.440 vierkante meters op een waarde van zo'n 16 miljoen euro. Won Yip groeide op in Zeeland en leg de de basis voor zijn imperium in Goes. Won Yip, eigenaar XXL penthouse door Annemarie Zevenbergen VROUWENPOLDER. „Het is alle maal wel heftig," reageerde Paul Corbijn gistermiddag kort na de mislukte overval op zijn Plus supermarkt in Vrouwenpolder. O! ALLEEN NOS EEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2