Wat is er mis met broodmagere Angelina Jolie? Deze jongeren hebben alles over voor hun passie 24 CULTUUR SHOW Nederland barst van het talent, van jonge mensen die van hun passie hun professie willen maken. Soms zijn de eerste stappen al gezet op weg naar een, dromen ze, glanzende carrière. Deze krant sprak met drie van hen. Jacobine Pouw „Ik sta om zes uur 's ochtends op om van Lelystad naar Amsterdam te rei zen. De Nationale Balletacademie waar ik 's middags naartoe ga, werkt samen met mijn school. Het is al tijd haasten. Toen ik klein was, vond mijn moeder peu terdansles iets voor mij. Op mijn 9e deed ik auditie voor de oriëntatie klas van de ballet academie. Twee jaar later werd ik aangenomen voor de vooropleiding. Daar studeer ik nu zeven jaar. Ballet is zwaar. Ik heb pas een scheenbeenblessu re gehad. Voor bal let ontzeg je je din gen. Het kost veel tijd en energie, je hebt weinig tijd voor andere din gen. Tijdens de da gelijkse les werken we aan techniek: we beginnen rus tig met pliés, waar bij je je knieën buigt en tendu's waarbij je je voe ten en benen strekt. Op het ein de doen we de gro te sprongen. Verder hebben we spitzenlessen, pas de deux of partnerwerk en repertoire; het Ie ren van stukken uit bestaande balletten zoals het Zwanenmeer of de Notenkraker. Moeilijk? Valt mee! Ik volgde ook zomer cursussen, Summer School in Londen, Dresden en Toronto. Kreeg les van docen ten met andere in zichten. Ik werkte er aan mijn houding, mijn gratie. Mijn pi rouettes zijn verbe terd, net als mijn voe tenwerk. Moderne dans vind ik mooi, maar klassiek ballet past beter bij mij. Ik heb al gedanst in pro ducties van het Natio nale Ballet tijdens mijn opleiding zoals Don Quichot en de No tenkraker. Dansen met het Na tionale Ballet is een prachtige ervaring. De techniek, uitstra ling en houding van de dansers is gewel dig. Als ik ooit dat ni veau haal... Mijn droom is de hoofdrol in Romeo en Julia te dansen, mijn favorie te ballet. Maar de weg is nog lang." (16), ballerina Angelina Jolie, die net als haar kin deren Pax (12), Zahara (10), Shiloh (9) en Knox (7) te horen is in Kung Fu Panda 3, deed publiek en verslaggevers in Los Angeles ril len, toen ze verscheen voor de pre mière van het derde deel van de succesvolle animatiereeks. Angeli na (40) droeg een vormloze jurk waaronder haar benen net stokjes leken, aldus showbizzwebsite X17. Amerikaanse media wijzen als mogelijke oorzaak naar gezond heidsperikelen: Angelina erkende vorig jaar na haar borsten ook haar eierstokken en eileiders pre ventief te hebben laten verwijde ren, omdat zij volgens artsen 87 procent kans had op kanker, de ziekte waaraan haar moeder is overleden. Door zo openlijk over de ingrepen te zijn, werd ze een rolmodel voor veel vrouwen. Het zou haar echter niet in de koude kleren zijn gaan zitten. Het is niet voor het eerst dat de actrice en regisseur opzien baart met haar gewicht. Er doken vaker foto's op van een uitgemergelde actrice. Tegenwoordig is Angelina een getrouwde vrouw die zich als ambassadeur van UNHCR inzet voor vluchtelingen, maar ze heeft een heftig verleden achter de rug waarin ze worstelde met anorexia. Ook gebruikte ze drugs, sneed ze in haar armen en droeg het bloed van voormalig echtgenoot Billy Bob Thornton in een ketting. De problemen zouden nu ern stiger zijn. Ook Brad Pitt is vol gens de Amerikaanse pers niet blij met het uiterlijk van Angelina. „Hij leest haar continu de les over dat ze niet eet, maar zij luistert niet", zegt een bron. „Hij zegt dat de operaties die ze heeft onder gaan, niet genoeg zijn om gezond te blijven. Ze moet goed eten." De acteur zou zich zorgen ma ken om de invloed die Angelina's eetgedrag heeft op hun kinderen. Zoon Pax zou het zich al enorm aantrekken. „Hij had cupcakes voor haar gemaakt, zodat ze wat zou eten. Maar ze wilde het gebak niet eens aanraken." Brad, die na maanden proberen ten einde raad zou zijn, zou de actrice vorig jaar al een ultimatum hebben gesteld. „Hij heeft haar gezegd dat als ze geen hulp gaat zoeken voor haar eetprobleem, hij vertrekt en de kinderen meeneemt. Hij wil niet lijdzaam toekijken, terwijl de moe der van zijn kinderen zichzelf doodhongert." Sterren straks door Arno Celder Links: Angeli na Jolie als La- ra Croft in 2002. Rechts: bij première van Kung Fu Panda 3. foto's PR door Chantal Blommers Een voelbare schok ging door het publiek, toen actrice Angelina Jolie afgelopen weekend de rode loper van Kung Fu Panda 3 betrad. De ac trice, die altijd al heel slank was, is dunner dan ooit. Brad Pitt zou zelfs hebben gedreigd haar te verlaten, als ze niet snel wat aankomt. foto's Jean-Pierre Jans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25