Handvol partijen in race voor V&D 'Glazen plafond blijft vooralsnog intact' De file doorkomen? Ontdek overal muziek streamen. kpn Bij de tijd blijven Rabo moet gedupeerden betalen Banenverlies bij Tata Steel 'Mijn pensioen aanvullen? Pfff, dat komt nog wel een keer' ECONOMIE 21 1245 Samsung Galaxy Só HACK Rabobank moet twee slachtoffers die door phishing hun spaargeld zijn kwijtgeraakt alsnog compen seren. Dat heeft de geschillencom missie van klachteninstituut Ki- fid beslist. De bank vond dat de gedupeerden nalatig waren ge weest en dus zelf voor de schade moesten opdraaien, maar de com missie vindt dat Rabobank ook wat valt te verwijten. Het gaat om klanten die beveiligingscodes voor internetbankieren aan crimi nelen afstonden. Ze werden in 2013 telefonisch benaderd door ie mand die zei bij de bank te wer ken. Hun rekeningen werden daarop flink geplunderd. Staalconcern Tata Steel heeft gisteren bevestigd dat ruim dui zend banen worden geschrapt bij de Britse activiteiten. Het banen verlies komt bovenop de reorgani satie waarbij 1200 arbeidsplaatsen vervallen. Ruim tien kandidaten mochten afgelopen week de boeken van het failliete concern doorspitten. Zij hadden tot zondagmorgen elf uur de tijd om een serieus bod uitbrengen. Meerdere partijen hebben van die mogelijkheid ge bruikgemaakt, aldus curatoren Kees van de Meent en Hanneke De Coninck-Smolders. Ze heb ben hieruit de beste kandidaten geselecteerd. „De curatoren zijn druk bezig deze biedingen te bestuderen en te vergelijken", meldt woordvoer der Edwin van Wijk. „In dit ver band zal de komende dagen met een handvol partijen worden doorgesproken." Om welke par tijen het gaat, willen ze nog niet zeggen. Ze verwachten in de loop van deze week verdere me dedelingen te kunnen doen. Eerder werd duidelijk dat het Canadese Hudson's Bay serieuze interesse heeft om de warenhui zen van V&D in de nodige ste den over te nemen. Ook interna tionale durfinvesteerders met een grote retailportefeuille zou den interesse hebben getoond. Verder schreef deze krant eerder op basis van bronnen dat huidi ge eigenaar, investeerder Sun Ca pital, niet geïnteresseerd is. Hoewel Hudson's Bay ook met grote verhuurders praat, lijkt er een gerede kans te zijn dat de Canadezen zich eveneens bij de bewindvoerders hebben gemeld en bij de geselecteerde kandidaten zitten. De Hudson's Bay Company is het oudste bedrijf van Canada en het op één na oudste van Noord-Amerika. De curatoren hopen V&D en La Place zo veel mogelijk intact te houden. Partijen moesten ten minste interesse tonen in grote delen van het failliete warenhuis om een bod te mogen doen. Een onderzoek van uitzender Manpower wijst dit uit. 97 pro cent van de 'generatie Y' (gebo ren tussen 1980 en 2001) ver wacht dat er tegen 2037 gelijke kansen zijn voor vrouwelijke en mannelijke werknemers. Jonge mannen zijn wat optimistischer dan vrouwen; ze verwachten dat het 20 jaar duurt, bij vrouwen is dat 22 jaar. Opvallend is dat de generatie boven de 35 jaar (zowel de baby boomers als de 'generatie X', ge boren tussen 1961 en 1980) ge looft dat die kloof ietsjes sneller kan worden gedicht: tegen 2031. Remco van der Veen, direc teur human resources bij Manpo- werGroup Nederland, verklaart het verschil tussen generaties uit het feit dat jongeren een andere kijk hebben op de balans tussen werk en privé en carrièreplan ning. „Doordat jongeren in hun ogen in wat 'verouderde organi saties' werken, zijn ze wellicht wat pessimistischer over het doorvoeren van veranderingen." De cijfers laten volgens de HR-directeur in elk geval zien dat er nog veel moet veranderen. Volgens Van der Veen zou het al helpen als de bedrijfstop zich be wust is van het belang van diver siteit binnen de organisatie en het goede voorbeeld geeft. Een quotum, zoals minister Bussemaker overweegt om meer vrouwen op topfuncties te krij gen, ziet de HR-directeur niet zo zitten. „Als het opgelegd wordt tegen de zin van bedrijven, gaat het zeker niet werken." De 26-jarige Kelly Oude Veld huis reageert in eerste instantie verrast over de lange periode van 21 jaar. „Ik werk als communica tieadviseur en merk weinig van die verschillen tussen mannen en vrouwen. Tegelijkertijd zie ik dat er nog steeds een hoop rom mel opgeruimd moet worden, ze ker in sectoren die door mannen worden gedomineerd. Voordat die vrouwelijk leiderschap accep teren, zijn we vast enige tijd ver der." Uit het onderzoek blijkt ver der dat twee op de drie leidingge vende mannen de diepgewortel de mannencultuur als grootste obstakel zien voor vrouwen om een toppositie te krijgen. HORLOGEBEURS MASTER AMSTERDAM. Slechts één op de drie Nederlanders komt direct in actie als ze erachter komen dat hun pensioen ontoereikend is. Vier op de tien ondervraagden doen niets, omdat ze niet weten wat ze moeten doen of andere za ken meer prioriteit geven. Dit blijkt uit een studie van ING naar uitstelgedrag van Nederlanders. Volgens ING-hoofdeconoom Mar ten van Garderen associëren con sumenten pensioen met saai en ingewikkeld en is dat de belang rijkste verklaring waarom huis houdens weinig doen. „Als het gaat om het huishoudboekje dan komen huishoudens in actie, maar niet als het gaat om hun pen sioen." Het onderwerp zou volgens Van Garderen meer mogen gaan leven onder jongeren. Hoe jonger men sen beginnen met het opzijzetten van geld voor later, hoe minder in leg nodig is om een eindbedrag te bereiken. „Ter illustratie: een con sument die vanaf zijn 25e tot zijn 35e elk jaar 4.000 euro opzijzet, heeft op z'n 65e meer dan iemand die na zijn 35e tot aan zijn pen sioen spaart." DINSDAG 19 JANUARI 2016 7,5 Het aantal containers dat vorig jaar in de haven van Antwerpen werd verwerkt is gestegen met 7,5 procent naar ruim 9,6 miljoen, meldt het havenbedrijf. door David Bremmer AMSTERDAM. De curatoren van het warenhuisconcern V&D heb ben 'verschillende nadere biedin gen' voor zowel V&D als restau rantketen La Place binnengekre gen. Komende dagen wordt met een handvol partijen doorge praat, meldden de bewindvoer ders gisteren. door Natasja de Groot DIEMEN. Werknemers onder de 35 jaar zijn pessimistischer dan oudere collega's als het gaat om het doorbreken van het glazen plafond. Waar 35-plussers gelo ven dat vrouwen over 15 jaar al ongehinderd doorstomen naar de top, denken jongeren dat dit pas over 21 jaar zover is. GENÈVE. Twee bezoekers van de Salon International de la Haute Horloge rie ontmoeten elkaar bij een megahorloge. Het is een model van de Duit se fabrikant A. Lange Sohne, onderdeel van de Zwitserse Richemont Group, dat zich voornamelijk richt op luxe goederen. De salon is uitslui tend toegankelijk voor officiële dealers en vakpers, foto Richard Juilliart/AFP 5 GB met 4G Onbeperkt min/sms Inclusief toestel 54,- mnd Deze korting geldt bij een 2-jarig abonnement, zolang je abonnement loopt. Excl. eenmalige aansluitkosten 30,- en 4,23 thuiskopieheffing. Kijk voor de voorwaarden op kpn.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 22