Boete voor luie krabber Won Yip heeft groter penthouse dan Trump Ik was altijd miin handen Dolfijnen in de Westerschelde Coldplay- zanger ziet het weer zitten Druk op minister Schultz na de boodschappen! Pester biedt haar excuses aan Een meerderheid van de Tweede Kamer is tegen het plan om de bouwregels in het kustgebied te versoepelen. In Hart&Ziel DEN HAAG. Minister Melanie Schultz (Infrastructuur en Mi lieu) staat onder druk om het kustbesluit terug te draaien. Een meerderheid van de Tweede Ka mer dringt donderdag in debat hierop aan. Tot nu toe gold er in kustgebieden buiten de bebouw de kom een landelijk verbod op bouwen. Vlak voor kerst besloot het ka binet op voorstel van Schultz dat verbod op te heffen. Vandaag biedt Vereniging Natuurmonu menten een petitie aan bij de Tweede Kamer. De meer dan 65.000 ondertekenaars daarvan willen dat de kust beschermd blijft. Natuurorganisaties zijn bang dat de Nederlandse duinge bieden 'kapot worden gemaakt'. Uit een inventarisatie van de or ganisaties blijkt dat al tientallen bouwplannen klaarliggen. Minister Schultz noemde de angst onterecht. Het is niet haar bedoeling de hele kust vol te bouwen met vakantiehuizen, zei ze eerder. Straks mogen gemeen ten en provincies beslissen of er gens buiten de bebouwde kom gebouwd mag worden, net zoals dat nu al gebeurt buiten de kust strook. Overigens heeft de pro vincie Zeeland al aangekondigd de versoepeling van Schultz nog voor 1 juli - als het besluit ingaat - te repareren in het Omgevings plan, waardoor hier niets veran dert. Voor bouwen langs de kust blijven wel regels gelden. Zo mag het niet in natuurgebieden en niet als het het verstuiven van het zand in de weg staat waardoor de duinen afkalven. Maar regeringspartij PvdA en oppositiepartijen SP, D66, Groen- Links, Christenunie, SGP, Partij voor de Dieren en 50PIUS zijn niet gerustgesteld. „Het besluit moet van tafel", vindt PvdA-Ka- merlid Yasemin Cegerek. ChristenUnieKamerlid Eppo Bruins: „De Nederlandse kust is een uniek aangesloten stuk leeg strand en duin. Als we bebou wen aan gemeenten overlaten, zullen projectontwikkelaars meer macht krijgen. Lokale be langen kunnen dan prevaleren boven de landelijke." Hoewel het besluit al geno men is, kan de minister dat on der druk van de Kamer nog wel Meer dan 65.000 ondertekenaars van petitie willen dat de kust beschermd blijft. terugdraaien. Ze heeft de steun van de Kamer nodig voor haar Omgevingswet, waardoor het moeilijker wordt bouwprojecten door procedures te vertragen. Om die wet door Tweede en Eer ste Kamer te kunnen krijgen, zal ze water bij de wijn moeten doen, hopen tegenstanders. Schultz' eigen partij VVD en het CDA noemen de discussie 'een storm in een glas water'. „Er zullen vast plekken zijn waar iets wordt ontwikkeld, maar niet langs de hele kust", zegt WD-Kamerlid Hayke Veldman. „Een groot deel van de kust is Natura 2000-gebied. Daar mag niet gebouwd worden." GOES. Het onvoldoende schoonkrabben van zijn voor ruit is een automobilist gister ochtend duur komen te staan in Goes. De bestuurder werd aan de Van Hogendorplaan bekeurd voor het rijden met te weinig zicht door de autoruiten. Een politiebiker kon de automobi list nauwelijks zien zitten en hield hem daarom staande. De autoruiten waren nog groten deels bevroren. De bestuurder had slechts een gaatje ter groot te van een A4'tje schoonge- krabt. Dat kwam hem op een boete van 230 euro te staan. AMSTERDAM. Het penthouse van Donald Trump, één van de rijkste mensen ter wereld, in New York is niet minder dan 610 vierkante meter groot. Won Yip kan sinds gisteren zeggen dat hij een groter penthouse krijgt dan de Ameri kaanse miljardair. De Zeeuwse horecatycoon is ei genaar geworden van het nog te bouwen XXL penthouse in de Am sterdamse Houthavens. Met een oppervlakte van 1.440 vierkante meter wordt dat het allergrootste penthouse van Nederland. „Ik voel me zeer bevoorrecht dat ik het heb kunnen kopen", aldus Won Yip, die ooit in Zeeland be gon als afwasser in het Chinese restaurant van zijn ouders. De waarde wordt geschat op zo'n 16 miljoen euro. Wat dat be treft moet hij wel zijn meerdere er kennen in Trump, want diens New Yorkse penthouse staat te koop voor 35 miljoen dollar. Nel Katsman uit Kloetinge is erg van de hygiëne. Zij heeft het niet zo op vieze winkelwa gentjes. Uit een onderzoek van schoonmaakbedrijf Fusernet blijkt dat Goes de vuilste wa gentjes van Nederland heeft. ZEELAND 1 www.pzc.nl Editie WALCHEREN DINSDAG 19 januari 2016 258e jaargang nr. 15 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,11 <1 o Zonnig maar koud Nee tegen bouwen langs kust door Hans van Soest pagina 2: Grootste penthouse 7 11688 5 5 5 5 30 ZEELAND 2 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1