Kazim is niet meer welkom symptomen met meel in de mond SPORT 17 Amrabat tekent bij Watford Heerenveen niet akkoord met straf Nordin Amrabat vervolgt zijn loopbaan bij Watford. Malaga krijgt 8 miljoen voor de oud-speler van PSV en VW-Venlo. Nieuwkomer Wat ford draait mee in de midden moot van de Premier League. Heerenveen en aanvoerder Joey van den Berg gaan in beroep te gen het schikkingsvoorstel dat de KNVB heeft uitgesproken over de rode kaart die de 29-jarige speler zaterdag kreeg. Van den Berg werd in de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle (5-2) van het veld ge stuurd door scheidsrechter Mar tin van den Kerkhof voor een na trappende beweging. Gisteren kreeg hij te horen dat de aankla ger betaald voetbal hem een straf van twee wedstrijden oplegde waarvan één voorwaardelijk. De zaak wordt komende donderdag door de commissie van beroep be handeld tijdens een zitting, Feyenoord bezint zich op de situa tie na 1 februari, viel te lezen in een statement op de eigen websi te. Dat die datum overeenkomt met het sluiten van de transfer- window is veelzeggend. De club wil het liefst zo snel mogelijk van de spits af. Kazim-Richards werd dit weekeinde al buiten de selec tie voor het duel met PSV gelaten, nadat hij vrijdag in een volle pers ruimte AD-verslaggever Mikos Gouka had bedreigd. Hij maakte zich kwaad over een artikel waar in het (wan-)gedrag werd beschre ven van de spits die steeds meer moeite heeft met zijn reserverol achter Michiel Kramer. Het incident is de druppel voor Feyenoord. Een vertrek is nu de beste optie, maar de tijd dringt. Twee weken hebben de Rotter dammers om tot de meest voorde lige oplossing te komen: verkoop. Probleem daarbij is zijn riante sala ris. Kazim-Richards ligt nog tot de zomer van 2017 vast en in het komende anderhalf jaar zou hij in de Kuip 1,5 miljoen euro opstrij ken. De clubs zullen niet in de rij staan om dat over te nemen. 'Juiste keuze' Dat de directie nu ingrijpt en hem deze maand niet meer wil zien, vindt voormalig Feyenoord-speler Joop van Daele 'de enige juiste keuze'. „Het gaat niet om één voor val, maar om meerdere incidenten over een langere periode. Wat er vrijdag is gebeurd, dat kun je als club gewoon niet tolereren. Het lijkt mij niet dat we hem nog in een Feyenoord-shirt in actie zien. Hij mag nu twee weken niet mee- trainen, dat lijkt mij een voorbode voor een vertrek." Als het niet lukt hem te slijten, moet Feyenoord met Kazim-Ri chards om tafel, vindt oud-speler Jan Everse. „Dan moet je hem maar een afkoopsom meegeven en je verlies simpel nemen. Je wilt niet dat hij straks in februari op nieuw voor problemen gaat zor gen. Nee, je moet zo snel mogelijk afscheid van zo'n onruststoker ne men." stand nemen. Écht actie onderne men om de rotte appels structu reel buiten je stadion te houden: er is daadkrachtig leiderschap voor nodig. Geen laffe compro missen, wegduiken, afschuiven of recht praten wat krom is, maar als club krachtig uitstralen dat geen enkele vorm van wangedrag wordt getolereerd. En tegelijk: een open en eerlijke relatie met het betrouwbare deel van je ach terban. Bij FC Barcelona voerde oud-voorzitter Joan Laporta een keiharde, maar succesvolle strijd tegen de hooligans van de groepe ring Boixos Nois. Laporta nam openlijk stelling, ontnam de groep al zijn privileges en werkte nauw samen met de politie om ze voorgoed uit Nou Camp te ver wijderen, of zelfs achter de tralies te krijgen. De Catalaan betaalde een zware tol: privé werd hij ja renlang beveiligd. Maar hij verlos te Barga wél van een diepgewor teld probleem, veroorzaakt door zijn voorgangers, die liever kozen voor 'pappen en nathouden'. Bij Chelsea werd voorzitter Ken Bates lang nagedragen dat hij in de jaren tachtig schokdraad wilde invoeren op Stamford Bridge, om zo de harde kern te be dwingen. Een absurd idee dat nooit van de grond kwam, maar tegelijk slaagde Bates er wél in om tijdens zijn bewind het gigan tische hooliganprobleem bij Chel sea te bedwingen. Ook deze voor zitter maakte zich er allerminst populair mee, maar hij slaagde tussen 1982 tot 2003 wél om de Londense club stap voor stap aan een beter imago te helpen. Laten de Nederlandse clubs het dan allemaal op hun beloop? Nee. Bij ADO Den Haag heeft het nieuwe stadion al veel veranderd en verbeterd. De club zat een tijd lang op het goede spoor, probeer de van alles en had de laatste ja ren een steeds iets beter imago. Ook bij Feyenoord en FC Utrecht is veel ten goede gekeerd ten op zichte van twintig of dertig jaar geleden, onder meer dankzij de inzet van supporterscoördinato ren en beter opgeleide stewards. Maar een club die werkelijk af wil van wantoestanden zoals die van afgelopen zondag, zal bij de wortels moeten beginnen. Juist in dat opzicht waren de reacties bij ADO Den Haag zondag pijn- Een club die écht klaar is met dit soort idiotie, belooft dat het alle malloten die de club beschadigen, zal uitroken. lijk en veelzeggend. De directeur verstopte zich, de hoofdtrainer zei dat het niet aan hem was 'om hier iets van te vinden', en de woordvoerder wilde eerst 'het on derzoek' afwachten. (Ook zoiets: de hardnekkige suggestie bij ADO, Feyenoord en FC Utrecht dat dit soort dingen al leen gebeuren als Ajax op bezoek komt. Alsof dat iets rechtvaar digt.) Een club die écht klaar is met dit soort idiotie, neemt direct dap per en krachtig afstand, en be looft dat het alle malloten die de club beschadigen, zal uitroken tot de laatste snik. Die wacht niet op de aanklager van de KNVB, of schuift de dingen af op de scheidsrechter, maar die club ageert zélf, van de directeur tot de aanvoerder. Stap het veld af, achterhaal de daders, leg stadion verboden op, doe aangifte, spreek je hardop uit. Dat is veel gemakkelijker ge zegd dan gedaan - en niemand zit te wachten op bedreigingen en gedoe - maar het is domweg de enige optie. Doe je het half slachtig zoals ADO nu, dan is het wachten op de volgende rel, het volgende oerwoudgeluid, of het volgende walgelijke spreekkoor. Dan los je het ware probleem nooit meer op. DINSDAG 19 JANUARI 2016 20 minuten waren Robin van Persie gisteren gegund bij Fenerbahge tegen Eskisehirspor. De invaller scoorde in de slotfase nog de 3-0 voor de Turkse koploper. door Pim Bijl ROTTERDAM. Feyenoord heeft Co lin Kazim-Richards geschorst naar aanleiding van zijn intimiderende gedrag jegens AD-verslaggever Mi- kos Gouka. De Britse Turk is tot 1 februari niet welkom bij de club. Het liefst raakt Feyenoord hem de ze winterstop nog kwijt. Maar het wordt niet eenvoudig de uit de gra tie geraakte Kazim-Richards bin nen twee weken te slijten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17