büidsifMzirLrtl li| jr/jai: var I 'fflzlfj.fn n n EB ««an NIEUWS 7 Vertrouwen in minister lager dan in voorganger Opstelten ■s zijn bliksemsnelle oordeel over de anatoom George Maat. 'Buitenge woon ongepast en smakeloos' vond de minister het dat de hoog leraar foto's van MHi7-slachtof- fers had laten zien tijdens een le zing. Pas donderdag, negen maan den later, kreeg Maat excuses. Maar de Kamer heeft nog steeds kritische vragen, omdat het politierapport pas na herhaaldelij ke verzoeken openbaar werd en grotendeels was zwartgelakt. In het weggestreepte gedeelte ston den passages die vooral Van der Steur zelf slecht uitkwamen. Alwéér gedoe, zucht de Kamer, verwijzend naar de affaire rond om de 'Volkert-foto' in oktober. Toen zei Van der Steur dat het mi nisterie niet op de hoogte was dat de moordenaar van Pim Fortuyn voor de pers op de foto zou wor den gezet, terwijl het een ideetje van zijn eigen ambtenaren was. Niet alleen wekt hij wrevel bij zijn Haagse collega's, ook vanuit het veld klinken waarschuwingen. In Mr. Magazine beklaagden pro minente juristen zich over Van der Steur, waaronder voormalig president van de Hoge Raad Geert Corstens. „Zijn uitglijders zijn leermomenten. Maar dat moeten er niet te veel worden", aldus Corstens in het blad. Aan coalitiezijde houden Ka merleden zich intussen angstval lig stil, als hen wordt gevraagd naar een antwoord op de vraag hoe het toch kan dat de minister van Justitie opnieuw in de knel is geraakt. „Als je Ard alleen maar een sterk debater zou noemen, doe je hem tekort", weet zijn oud collega uit de advocatuur Eddie Meijer wel te vertellen. „Hij weet dat je mensen niet in het ootje neemt door sterk te debatteren. Het gaat om de boodschap." Uitglijders Zijn uitglijders dan niet onvermij delijk bij een gevoelig en groot mi nisterie als dat van Veiligheid en Justitie? „De gesloten cultuur daar speelt hem zeker parten", nuan ceert SP-Kamerlid Michiel van Nispen. En toch: „Ernst Hirsch Bal- lin (voormalig minister van Justi tie, red.) zou dit niet gebeuren. Die was ambtelijker, een terug houdend jurist. Misschien té, maar dit is het andere uiterste." Of de Kamer genoegen neemt met de tekortkomingen van de mi nister, moet woensdag blijken in het Kamerdebat over de affaire- Maat. Van Nispen: „Fouten maken is menselijk. Maar als je een flap uit bent, moet je alles op alles zet ten om de zaken weer recht te zet ten. Van der Steur doet dat niet vanzelf. Daardoor vraag ik me wel af of hij zich genoeg bewust is van zijn verantwoordelijkheid." Is de minister zelf bang dat zijn gele kaart een rode wordt? Van der Steur: „Dat kun je nooit voor komen. Ik doe mijn werk met vol le overtuiging, ik leg er heel mijn ziel en zaligheid in. Maar ik had hier meer als minister moeten rea geren en minder als mens." DEN HAAG. Het ver trouwen van Neder landse kiezers in minister Ard van der Steur, die afgelo pen week voor de derde keer 'sorry' moest zeggen voor zijn handelen, is op een dieptepunt be land. Minister Van der Steur scoort een 3,2. Daarmee is hij volgens de pei ling van Maurice de Hond het kabinets lid dat het minste vertrouwen geniet op dit moment. Van der Steur krijgt zelfs een slechter cijfer dan zijn voor ganger Ivo Opstel ten (3,5) vlak vóór zijn aftreden vorig jaar. PW'ers en SP' ers waarderen de VVD-minister res pectievelijk met een 2,0 en een 2,2. De D66-achterban is het mildst: zij gunnen de liberaal nog een 4,4. Pre mier Mark Rutte zei afgelopen vrij dag nog er niet aan te twijfelen dat mi nister Ard van der Steur de juiste man is om momenteel het justitiedeparte- ment te leiden. Van der Steur bood een dag eerder de ge vierde patholoog George Maat zijn ex cuses voor zijn han delen in het con flict met de foren sisch expert. Enkele maanden daarvoor moest hij diep door het stof toen hij er kende dat er fouten zijn gemaakt in de kwestie rond de ge heime foto van Vol- kert van der Graaf. Onlangs moest de WD'er opnieuw het boetekleed aan trekken over zijn rol in de nasleep van de Teevendeal met een crimineel. II ttttlti fr*4 MAANDAG 18 JANUARI 2016 Oppenheimer 12/15 dagen Rondreis Roemenië Hongarije, Roemenië en Bulgarije 12 dagen Toscane, Bloemenrivièra en de Cöte d'Azur 12 dagen Lago Maggiore en Toscane 15 dagen Byzantijnse Rondreis 15 dagen Rondreis naar de Noorkaap Diverse vertrekdata in 2016 Diverse vertrekdata in 2016 Diverse vertrekdata in 2016 Diverse vertrekdata in 2016 Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Diverse vertrekdata in 2016 ■HI IMMilkB Ijl1 Brochure en boekingen: (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl illustratie Ruben

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7