Ruim 6500 agenten klagen over nieuwe functies en werklocaties Ê^koopjedealnl) van Al drie affaires in tien maanden ministerschap 6 NIEUWS öf Minister Van der Steur debatteert snel en scherp, maar volgens velen verbaal misschien wel iets té snel. O O O O QD-OÖ Vanaf slechts 34,95 P. au 67% 34,85,- Nu slechts €16,95 Vanaf slechts 12,95 74% Vanaf slechts €29,95 82% Nu slechts 22,95 Nu slechts €99,95 Schaterlachen vanuit de afgeladen Rooksa- lon, een bijzaaltje van het parlement. Reden van die joligheid: Ard van der Steur, kersvers minister van Veiligheid en Justi tie. D66'er Gerard Schouw viert zijn afscheidsfeestje op deze 3e juli 2015. Laat het speechen maar aan collega Ard over, zo is afge sproken. „Ik las in de krant dat een kundig en intelligent Kamer lid vertrekt", begint Van der Steur zijn praatje, zo uit de losse pols. „Hè, dacht ik, dat Kamerlid kén ik helemaal niet." De minister is duidelijk in zijn element. Weet zijn publiek een lachsalvo te ontlokken. „Van der Steur op zijn best", vat een aan wezig Kamerlid samen: gevat en vlijmscherp. Hoe anders verging het Van der Steur een paar weken daar vóór, bij de jaarvergadering van de Nederlandse Juristen Vereni ging. Na zuinig applaus kwam een pijnlijke stilte. De minister had bij wijze van grap zijn voor ganger Ivo Opstelten geïmiteerd. Het viel niet in goede aarde. „Een gênante vertoning", oordeelt hoogleraar rechtspleging Mar- greet Ahsmann later in een juri disch vakblad. „Dit kun je mis schien op Minerva doen, maar niet als minister." Het is niet de enige keer dat hij zich met zijn vlotte babbel niet uit, maar juist in de problemen praat. Dat wat je je als Kamerlid wel kunt permitteren, kun je als minister niet doen, heeft Van der Steur inmiddels ondervonden. Tien maanden ministerschap le verden drie affaires op. Na het ge doe rond de foto van Volkert van der Graaf kwam de Teevendeal en deze week de affaire-Maat. De Ik had hier meer als minister moeten reageren en minder als mens' gemene deler: achtergehouden in formatie - of de zweem daar van - en gebrekkige communica tie. Een karakterkwestie, vrezen z'n collega-politici. De verhalen zijn bekend. Hoe Ard als 11-jarige op school 'je al onder de tafel praatte'. Hoe hij dankzij die mooie woorden in 1991 Nederlands debatkampioen werd. Hoe hij, kon niet missen, advocaat werd en uiteindelijk goedgebekt WD-Kamerlid. „Van der Steur leeft op bij interrup ties", zegt SP-Kamerlid Nine Kooiman. „Zijn tegenstander kan een genuanceerd verhaal hou den, dat hij dan in twee zinnen van tafel weet te vegen en te ver vangen door zijn eigen lezing." Juist vanwege zijn welbe spraaktheid wordt zijn aanstel ling als minister aanvankelijk ge zien als verademing na de 'trage' Ivo Opstelten (71), die in de Ka mer met vaagheden strooide. Van der Steur is snel en scherp. Misschien verbaal té snel voor een minister, blijkt nu. Hoewel Van der Steur alom wordt gewaardeerd om zijn opge wekte humeur en intelligente voorkomen, zit het Kamerleden dwars dat hij zichzelf steeds over bluft. Hij gedraagt zich nog te veel als Kamerlid dat snel wil sco ren voor de camera's, luidt de kri tiek. Gemakzucht, nonchalance, onderschatting. Een houding van: ik-klets-me-er-wel-uit. Van: ik-weet-wel-zo-ongeveer-hoe- het-zit. Nu hij ook nog de Kamer ge brekkig lijkt te informeren, is het chagrijn compleet. „Je ziet het verschil met Klaas DijkhofF', zegt CDA'er Pieter Omtzigt. „Al lebei waren ze fel als WD-Ka- merlid. Maar zodra hij staatssecre taris werd, werd Dijkhoff be dachtzaam, terughoudender. Hij belooft niet dat hij morgen de asielkwestie heeft opgelost. Van der Steur heeft die bescheiden houding niet." Motie van afkeuring Nog maar een maand geleden bungelde Van der Steur door de Teevendeal. Zijn aandeel in die af faire kwam hem op een motie van afkeuring van de voltallige oppositie te staan. Komende week mag hij de Tweede Kamer alle details uitleggen rondom Het gaat om 12 procent van de agenten bij de regionale eenhe den en 22 procent van de politie medewerkers in ondersteunende functies. Ze komen in verzet te gen hun nieuwe functie of de lo catie waar ze moeten gaan wer ken. Ondersteunende politieme dewerkers klagen vooral over extra reistijd. „Mensen die nu nog in tien minuten naar hun werk fietsen, doen daar straks met de auto soms wel anderhalf uur over", vertelt Frank Giltay, voorzitter van de centrale onder nemingsraad van de politie. De helft van het ondersteunde werk wordt vanuit het hele land onder gebracht op drie locaties: in Rot terdam, Zwolle en Eindhoven. De centrale ondernemings raad en de politiebonden vinden dat de 'gigantische onzekerheid' voor agenten veel te lang duurt. „Natuurlijk lijdt het politiewerk hier onder", zegt Geert Priem, voorzitter van politievakbond ANPV. „Agenten willen weten waar ze aan toe zijn. Speciale ad viescommissies nemen alle 6562 bezwaren onder de loep. Het kan vier maanden duren voordat agenten uitsluitsel krijgen. „We zijn niet geschrokken van het aan tal bedenkingen", laat een woord voerder van de korpsleiding we ten. „Onrust hoort bij een reorga nisatie." Toch wil voorzitter Gil tay van de centrale onderne mingsraad dat de nieuwe korps chef van de Nationale Politie, Erik Akerboom, de personele pro blemen tot topprioriteit verheft. De onrust over de personele re organisatie duurt al drie jaar. De korpsleiding wil het aantal func tieprofielen terugbrengen van zo'n 16.000 naar 92. Comfortabel Opleg Topdekmatras van kwaliteitsmerk Vitality Pur Maakt gebruik van 3D ventilatie techniek, ventilerend en vochtregulerend Verhoogt het ligcomfort aanzienlijk Voor een optimale nachtrust; uitgerust wakker worden Adviesprijs Korting U bespaart: €99,95 65% €65,- 12 paar herensokken van kwaliteitsmerk Pierre Cardin Nog geen €1,45 per paar Designsokken van hoge kwaliteit Behoudt de kleuren rekt na het wassen In maten 39-42 en 43-46 beschikbaar Warm, zacht en comfortabel Tip: vul je voorraad aan! Adviesprijs Korting U I 51,80 2-pack dubbel geweven Jersey Hoeslakens 100% Egyptisch katoen, lekker zacht Stretch: neemt altijd de juiste vorm aan Ook geschikt voor boxsprings Van uitstekende en duurzame kwaliteit Kreukvrij, ademend en anti-allergisch 1 bestelling 2 stuks Adviesprijs 49,95 Korting 74% U bespaart: 37,- korting Comfortabel 4-seizoenen dekbed met FLINKE korting! Altijd voorbereid op temperatuurwisselingen Topkwaliteit; voelt als een donzen dekbed Vochtregulerend, ademend, ventilerend en isolerend Beschikbaar in alle maten Adviesprijs Korting U I €119,95 75% €90,- Sleeptime Hoofdkussen met echte pocketvering Biedt een perfecte ondersteuning bij iedere slaaphouding Voorkomt nek, rug en schouderklachten Met anti-allergene werking Zo lekker heeft u nog nooit geslapen! korting Adviesprijs Korting U bespaart: €129,95 82% €107,- korting Luxe Massagetafel voor thuis Eenvoudig inklapbaar tot draagtas formaat Kunstleer; bestand tegen massageolie In hoogte verstelbaar flexibele hoofdsteun Beschikbaar in 2 en 3 vouwbare zones Adviesprijs Korting U bespaart: €199,95 50% 100,- BESTELLEN DOE JE VEILIG Se SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Nieuw: Achteraf betalen! RpbenPoy VÜKEUR j NIET TEVREDEN? GELD TERUG! Vlotte babbel brengt Ard in de problemen door Susanne Geuze en Tobias den Hartog Ard van der Steur minister door Peter Winterman DEN HAAG. De onrust over de re organisatie bij de Nationale Politie duurt voort. Ruim 6500 agenten hebben officieel bezwaar gemaakt tegen hun nieuwe functie-inde ling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6