Jubilerende Musical-Vrienden brengen Moulin Rouge Kloetinge viert achthonderd jaar Geerteskerk BEVELANDEN en THOLEN 15 4 VELDMAN Kloetinge staat onder het motto Vieren doe je samen' met allerlei activiteiten stil bij achthonderd jaar Geerteskerk. De toren van de Geer teskerk in Kloetinge prikt nog geen acht eeuwen de lucht in, maar de kerk wordt wel voor het eerst genoemd in een pauselijke oorkonde uit 1216. Dat feit is aangegrepen voor het or ganiseren van verschillende activi teiten die dit jaar in en om de kerk plaatsvinden, te beginnen op 7 februari met een feestelijke dienst waar een kopie van de oor konde te zien zal zijn. „Het gaat om een kopie uit het archief in Utrecht, die is vertaald uit het La tijn", zegt Ineke Kingma. Zij is één van de leden van de werkgroe pen die de activiteiten voorberei den. De oorkonde komt later dit jaar weer terug in een tentoonstel ling. Een kerk was ooit alles voor een plaats, zegt Kingma. „We wil len dit jubileum dan ook aangrij pen om te laten zien waar de kerk ook alweer voor bedoeld is. Niet al leen voor de boelverkoop tijdens Koningsdag." Volgens coördinator Els Robbe son heeft de Geerteskerk niet al leen voor kerkelijke Kloetingena- ren betekenis, maar ook voor ande re dorpsbewoners en zelfs daarbui ten. „Als je de toren ziet, dan weet je: ik ben bijna thuis, ook als je naar Goes rijdt." De activiteiten zijn daarom voor iedereen bedoeld, vandaar het thema 'vieren doe je samen'. Een aantal activiteiten staat al vast, voor andere moet nog ver gunning worden aangevraagd. Op 7 maart is er een openbare inloopochtend over de geschiede- De kerk wordt voor het eerst genoemd in een pauselijke oorkonde uit 1216 nis van de naam Geerteskerk, die overigens in de oorkonde uit 1216 nog niet voorkomt. Op 4 juni vindt er een fdmfestival plaats in zowel de kerk als het Geerteshuis. „We zullen een aantal korte films en een hoofdfilm vertonen", ver telt Peter Eversdijk namens de werkgroep die zich daarmee bezig houdt. Lucy Cheng Cho Van, uitbaat ster van het Geerteshuis, heeft zich toegelegd op een luxe buiten- lunch onder de leilinden voor de kerk, op 16 juli. „Vers brood, huis- gemaakte smeersels, luxe vleeswa ren en een koel glas prosecco, om lijst door een ensemble van dwars fluit en elektrische piano." Ook tijdens Koningsdag en Mo numentendag zal extra aandacht aan de jarige kerk worden besteed. „De kerk is het middelpunt van het dorp, dus we zoeken brede sa menwerking", zegt Robbeson. „We willen steeds meer samen gaan doen." Verenigingen en andere belang stellenden die hun steentje willen bijdragen, kunnen contact opne men via het e-mailadres 8oojaarkerk@gmail.com. 5,00 KORTING y_j Musical-Vrienden is op 25 januari 2006 door Toine Wevers en Willi- an Heesters opgericht. Door de ver binding tussen Musical-Vrienden en Pontes Goese Lyceum, waar Wevers destijds rector was, kon den leerlingen deelnemen aan de musicals en konden de schoolmu- sicals doorontwikkelen tot theater musicals van hoger niveau. Deelna me aan musicals stond en staat open voor iedereen, zodat ook mu sicaltalent uit de hele regio een plek op het podium kan krijgen. De samenstelling van de cast en or- Musical-Vrienden is de afgelopen jaren voor meerdere leden een mooi opstapje gebleken naar professionele opleidingen kest is een mengeling van jong en oud met de nadruk op jong. Daar door ondergaat de cast elk jaar veel doorstroom, want veel leden gaan studeren buiten Zeeland en verla ten Musical-Vrienden. De vereniging is in de loop der jaren een aardige opstap gebleken naar de professionele theater- en muziekwereld en vervolgopleidin gen aan conservatoria of andere kunstopleidingen voor onder ande ren Amir Vahidi, Veerle Sanders, Emma Heesters, Nathalie Mounta- ban, Lulu Sorber, Lindy Karreman, Sjoerd Wijn, Wietske de Klerk, Roel van der Zande en Marijn Wig man. Momenteel zijn de repetities voor Moulin Rouge in volle gang. De hoofdrollen worden vertolkt door Kimberly Meuldijk, Reinier Wondergem en Marcel van As. Ver dere plannen dit jaar zijn een André Hazes-tribute als bijdrage aan Goes C en opnieuw deelname aan de nostalgische Kerstmarkt in de Goese binnenstad. 0118 6-3 69 68 MAANDAG 18 JANUARI 2016 'Als je de toren ziet, dan weet je: ik ben bijna thuis' Het grootste deel van de werkgroep Geerteskerk 800 jaar, vlnr: Lucy Cheng Cho Van, Els Robbeson, Jacoiine de Koe, Sjaak van de Heuvel, Sjakko van Dalen, Edwin Pieterse en Rianne van Dalen. foto Johan van der Heijden door Luc Oggel De ontwikkelingen rond het feestjaar zijn te volgen via www.facebook.com/ vriendenvandegeerteskerk Tegen inlevering van deze bon: Bij aanbieden van 2 kledingstukken Alleen geldig in Westwal 17 Goes stomerij wasserij www.netex.nl/veldman Westwal 17 - Goes Tel. 0113-252208 GOES. De vereniging Musical-Vrien den uit Goes bestaat dit jaar tien jaar en dat wordt in juli gevierd met de uitvoering van de musical Moulin Rouge. www.musicalvrienden.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65