Minderhoud lost verwachtingen in Wiskerke heeft klik met ruin Endymion Tom Dumoulin is op geleende fiets alle strandspecialisten de baas SPORT 19 De zevende editie van de Masters of Dressage was een groot succes. In de stampvolle foyer van het Hippisch Sportcentrum De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland kon het pu bliek gisteren genieten van fraaie dres- suursport. De uit Westkapelle afkomstige Hans Peter Minderhoud maakte met de goedgekeurde dekhengst Glock's Romanov de verwachtingen waar. Met een prachtige piaffe-passage-tour stuurde de international de Rohdia- mant-zoon naar een score van 72,77 procent. De combinatie verwees daar mee olympisch kaderlid Patrick van der Meer en de vosruin Zippo naar de tweede plaats (71,93 procent). Minderhoud: „Romanov voelde vo rige week in Drachten niet goed aan. Om de regie weer in handen te krij gen leek mij dit een goede wedstrijd. En dat is gelukt. Hij liep een fijne 'Om de regie weer in handen te krijgen leek mij dit een goede wedstrijd' proef. Er zaten nog wel enkele haperin gen in. Zo wilde hij in de overgangen naar de draf een paar keer aangaloppe- ren, maar ik kon hem terugnemen en verloor geen moment de controle." De selectiewedstrijden voor het NK trokken zaterdag veel deelnemers. De Prix Sint George was spannend en van hoog niveau. Mara de Vries eiste de overwinning op. Met een tweede en vierde plaats was Thamar Zweistra (Schore) ook succesvol. De ruin Amos liet onder leiding van Mara de Vries een imponerende proef zien. De combinatie uit Poe- deroyen noteerde 73,03 procent. Met een serie achten stuurde Thamar Zweistra de ruin Hexagons Denzei met 72,04 procent naar de tweede plaats. De score van 71,12 procent was voor Zweistra en de voshengst Hexagons Double Dutch goed voor de vierde stek. „Ik ben hier blij mee. Beide paar den lieten zich fijn rijden. Double Dut ch gaf mij een beter gevoel dan in de laatste wedstrijden", vertelde Zweistra. In het ZZ-Zwaar was Jeroen Okkema uit Sint Willebrord de beste van de der tig combinaties. Met een fraaie derde plaats was Chantal Nijpjes uit Sint Lau rens de beste Zeeuwse. Okkema stuurde in de draf en galop uitblinkende ruin Ducati naar 70.29 pro cent. De score van 69,14 procent was voor jeugdinternational Lisanne Zou tendijk (Sint Willebrord) en de ruin Kostendrukkers Ringo Star goed voor zilver. Chantal Nijpjes behaalde met de in de overgangen uitblinkende en de veel power door de piste dravende ruin Don't Worry N het brons (65,71 pro cent). „Hier ben ik erg blij mee," was de reactie van Chantal Nijpjes. „We heb ben hem als veulen gekocht en zelf op geleid. Het is een sterk, werkwillig paard. Als wedstrijdpaard is hij ook enorm gegroeid. Dit is pas zijn tweede wedstrijd op dit niveau. Hij liep gemak kelijk door de proef. In de pirouettes moet hij nog meer balans houden, maar ik ben dik tevreden met dit resultaat." Op muziek uit de film Twister danste Emily Wiskerke in het za del van de ruin Endymion KS naar een score van 73,50 procent. De winnares was in haar nopjes met Endymion. „Ik rijd dit paard voor de familie Kleijwegt uit Hein- kenszand nog niet zo lang, maar het klikt bijzonder. Endymion gaf mij ook nu weer een supergevoel en deed, zoals altijd, zijn uiterste best. Ik had een toprit, van start tot finish." „Ook mijn eigen paarden Giant Cristall in Mi en Fighter in M2 hebben hier in Nieuw- en Sint Joosland super gelopen. Daarom von ik het ook zo jammer dat ik de finale niet kon rijden, want ik had het karwei graag afgemaakt. Maar vanwege geloofsovertuiging rijd ik niet op zondag." Annemijn Boogaard nam gister morgen in de klasse M2 het stokje over van Emily Wiskerke. De ama zone uit Oudelande liep met de lichtvoetige ruin Fullspeed TC met 65,83 procent naar de over winning. De combinatie liet Vales- ca Lefeber (Koudekerke) en de ko lossale vosruin Domencio één pro cent achter zich. Annemijn Boog aard: „Fullspeed liep makkelijk. Hij liet zich ook fijn rijden. Thuis nog wat doortrainen en dan stap pen we over naar de klasse Zi." 'Ook mijn eigen paarden Giant Cristall in M1 en Fighter in M2 hebben super gelopen' De prof van Giant- Alpecin reed in hoog tempo langs de vloedlijn en was alle strandspecialisten de baas. Ploeggenoot Ramon Sinkel- dam werd tweede, Jasper Ocke- loen legde beslag op de derde plaats en specialist Thijs Zonne veld moest genoegen nemen met de vierde plaats. Dumoulin (25) had enkele we ken geleden nog met Sinkeldam een eindje op het strand van Noord-Holland gereden. Dat smaakte naar meer en dus meldde de Maastrichtenaar zich spontaan aan bij de organisatie van de Koga Beach Race in Renesse. Hij moest nog wel een MTB-fiets op de kop tikken, maar dankzij zijn ploegge noot Sinkeldam lukte dat. De Profrenner van formatie Ciant-Alpecin is de sterkste bij Koga Beach Race Zeeland in Renesse Strandrace werd een succes. „Wat was dit zwaar, maar wel heel mooi", zei Dumoulin na afloop. „Het was moeilijk om in een goed spoor te komen." De prof kwam na één uur en ruim acht minuten als eerste over de finish. Johan Pad mos was de beste Zeeuw. Hij kwam binnen op de 36e plek. De Haarlemse Nina Kessler greep bij de vrouwen de overwin ning. Zij legde het parkoers op Schouwen-Duiveland af in één uur, negentien minuten en 41 se conden. Marquerite de Neve uit Middelburg (17e) was de beste Zeeuwse in 1.36.22. Marjolein van Westen (19e) uit Kattendijke fi nishte in 1.39.55. MAANDAG 18 JANUARI 2016 door Lucien Roelandt Hans Peter Minderhoud door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND. Emily Wiskerke won op de Masters of Dressage in Nieuw- en Sint Joos land alles wat er te winnen viel. Na drie overwinningen op vrijdag was de amazone uit Kamperland zater dagavond in de Kür op muziek van de klasse Z1 ook de beste. Tom Dumoulin zwoegt door het Zeeuwse zand op weg naar winst in de Beachrace bij Renesse. foto sportfoto.nl door Dan Rolandus RENESSE. De Koga Beach Race Zee land in Renesse kreeg gisteren een onverwacht mooie winnaar. Op een geleende fiets won niemand minder dan Tom Dumoulin de wed strijd over 42 kilometer bij de Brou- wersdam. Hans Peter Minderhoud in actie tijdens de Grand Prix van de Masters of Dressage, foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47