Orion door zege op titelkoers Oemoemenoe doet erg goede zaken De Bruinvis haalt dubbele cijfers 18 SPORT Novitas klaar voor topper Jean Paul de Bruijn reikt niet verder dan kwartfinale op NK Goud en record voor Kerkhove Mesu achtste in marathon De Kok snelste in Abdijcross Mannen. Hoofdklasse. HVOS-Delta Sport 23-27: Om weer naar het lin kerrijtje te mogen kijken, moest Delta Sport winnen in Spijkenis- se. Ondanks een moeizame start voldeed de ploeg uit Zierikzee aan die eis. Na een gelijk opgaande eer ste helft leidden de bezoekers hal verwege met 15-14. Coach Johan van der Voorn zag zijn ploeg in de tweede helft het verschil maken. „Maar de marge had veel groter moeten zijn. We hebben veel kan sen gemist." Eerste klasse. Orion-Bedo 33-23: Koploper Orion deed goede zaken tegen concurrent Bedo. Maar het begin was matig. „Wij misten met een een aantal kansen", zag speler Nik van Dalen. „Daardoor kwa men we drie, vier punten achter." Daarna kwam de schwung erin bij Orion, dat halverwege met 13-12 leidde. Van Dalen: „We scoor den direct zes, zeven keer, terwijl de bal er bij hun even niet in wil de." Orion staat na de zege zes punten voor op nummer twee Be do. „Nu zijn we het wel aan ons zelf verplicht om kampioen te worden", sprak Van Dalen, die zich wel realiseerde dat de compe titie pas net over de helft is. Bij een eventuele promotie zou vol gend seizoen wellicht de derby te gen Delta Sport weer op het pro gramma staan. „Dat is een mooi vooruitzicht, er heerst een gezon de rivaliteit tussen beide teams." Scores: Ron van Dalen 11, Guy Peet ers 11, Arno Riemens 6, Michiel Schuijs 3, Lennart Vinke en Joey Aerts- sen 1. Vrouwen. Eerste klasse. Tachos- EMM/Olympus 22-22: „Een bizar scenario", noemde Ron de Waal het gelijkspel in Waspik. De EMM-coach doelde op de laatste drie onderlinge ontmoetingen tus sen Tachos en EMM/Olympus. Die eindigden alle drie in een re mise. Eerder dit seizoen verspeelde Tachos een voorsprong van vier punten. Nu was het precies an dersom en leek EMM/Olympus op de overwinning af te stevenen. „Dat is achteraf waar, maar we hebben vandaag eerder een punt gewonnen dan verloren", aldus een tevreden De Waal. Door het gelijkspel verloor Tachos de gedeelde koppositie, de Zeeuwse formatie blijft vierde. Scores: Martje Huijben 5, Marieke Rie mens 5, Demi van Strydonck 5, Lotte van Helsland 3, Lisanne Heijens 2, Su- zanna Coppoolse 2. Deniël van der Waal zette Oe moemenoe op een 3-0-voor- sprong en na een kwartier drukte Jerry Christiaanse het overwicht verder uit. De thuisclub herstelde zich tot 7-8, maar in het slot van de eerste helft liepen de Middel burgers uit. Er werden snelle aan vallen opgezet en daaruit drukten Quinten van Dijk en Yedney Ame rica try's. Deniël van der Waal be nutte de conversie. Oemoemenoe leek met een 22-7-voorsprong te gaan rusten, maar vlak voor rust krabbelde ARC terug: 10-22. Direct na rust scoorde de thuisclub en was de spanning te rug. Het spel golfde op en neer en beide teams kregen kansen. Elijah Makoni besliste het duel met een try, die geconverteerd werd door Erwin Hoogesteger: 15-29. Van der Waal moest nog worden vervan gen door Lawrence Fuchs, maar de Middelburgers hadden geen kind meer aan ARC. Het slotak koord was voor Hoogesteger: 20-36. De handbalsters van Novitas dankten gisteren de 15-9-zege op United Breda aan een goede tweede helft. Bij rust keek de ploeg uit Hulst nog tegen 5-4-achterstand aan. In de tweede helft besefte Novi tas dat het beter moest. De tegen stander werd meer onder druk gezet. De achterstand bij de rust werd omgezet in een 8-5-voor- sprong. Coach Erwin Bel zag het duel als een goede generale voor de thuis wedstrijd van volgende week te gen koploper Avanti. Scores Novitas: Caroline Burm 7, Patricia Bel 5, Patty van Kerck- hoven 2, Cindy Duerinck 1. CENT Ruben Heijnen tankt vertrouwen voor NK In de voorbereiding op het Ne derlands kampioenschap indoor op 20 februari in de Omnihal in Apeldoorn heeft B-junior Ruben Heijnen van Delta Sport in de Topsporthal in Gent zijn serie op de 60 meter gewonnen in een tijd van 7,74 seconden. Op de 200 meter kon hij dit kunstje niet herhalen. Hier werd hij vier de in 25,22 seconden. Basisplaats voor Rick van Drongelen Voetballer Rick van Drongelen start vanavond in de basis bij Sparta in het duel met RKC Waalwijk in de Jupiler League. De zeventienjarige verdediger uit Axel krijgt centraal achterin van trainer Alex Pastoor de voor keur boven Rick Ketting. Voor Van Drongelen wordt het zijn derde officiële wedstrijd in het eerste van Sparta. Duinkerke winnaar van ID-veldrit Joannathan Duinkerke is win naar geworden van een veldrit voor ID-renners in Deventer. In eerste instantie moest hij Sander Hummel uit Erica voor laten, maar hierna nam de Goesenaar het heft in handen. Walter Pollet uit Hulst en Richard Tacken uit Heikant eindigden respectieve lijk vijfde en zesde. Jean Paul de Bruijn vond zater dag zijn Waterloo in het NK drie banden. De Hulster biljarter ver loor in de kwartfinale van Glenn Hofman: 34-50. De titel ging uit eindelijk naar Raimond Burg man. Hij was in de finale te sterk voor Hofman. Het gewestelijk kampioen schap driebanden derde klasse werd een prooi voor John Hes- kes van VEGABV. Daarmee plaatste de Souburger zich voor het NK dat in Venlo wordt ge houden. Naast Heskes werd Syl via Eckel (Kwadendamme) der de en Paul Bodbijl (DOS) vijfde. Heskes en Eckel dwongen pro motie af naar de tweede klasse. Nadat de rekening was opge maakt van de nationale voorwed strijden driebanden tweede klas se was maar een conclusie moge lijk. Er gaat geen Zeeuw naar het NK. Joop de Fouw (Colijnsplaat) haalde acht punten, maar bleef steken op 0.507. Robin Claer- houdt (Sas van Gent) kwam tot zes punten en 0.466 gemiddeld. Piet Bom werd laatste met twee punten en 0.481. Daarmee degra deerde de biljarter uit Waarde naar de derde klasse Pierre van den Berg (BV Kwa dendamme) werd in Afferden ze vende op het gewestelijk kam pioenschap kader 38/2 derde klas se. Tijdens de vijftiende wedstrijd van de KPN Marathon Cup is Niels Mesu zaterdag als achtste gefinisht. De Middelburger van Team Tjolk, die halverwege de wedstrijd in Heerenveen solo een halve ronde voorsprong pak te, deed mee in de eindsprint, maar kwam tekort voor een po diumplaats. De wedstrijd werd gewonnen door Alexis Contin, maar die werd gediskwalificeerd. Nu ging de zege naar Garry Hek man. Erwin Mesu werd 22e. Bij de beloften eindigde Rico van Damme uit Yerseke als vijf tiende, Joerec Cijsouw uit Oost burg werd 47e. Martijn de Kok was gisteren de snelste Zeeuw tijdens de Abdij cross in Kerkrade. De atleet van het Goese AV'56 legde het par koers van 10500 meter af in een tijd van 36 minuten en 59 secon den, wat hem de 32e plek in de eindklassering opleverde. Hier mee liet hij de andere Zeeuwen Job de Feijter (34e in 37.12), Er win Harmes (39e in 37.48) en Mi chel Lelie (45e in 43.07) achter zich. Bij de C-junioren werd Be- reket Petersen (AV'56) vijfde. Hij deed tien minuten en 24 secon den over 2900 meter. Zijn broer Bezuayehu werd negende, in een tijd van 10.36. Schelde keek snel tegen een 2-0-achterstand aan. Het duurde even voordat het ging lopen, maar halverwege de eerste perio de maakte Niek Kampman de aansluitingstreffer. Vervolgens miste De Schelde een manmeersi- tuatie. Het werd slordiger en bei de ploegen misten veel kansen. In de tweede periode kreeg de te genstander uit Waalwijk het moeilijker en strafte De Schelde de fouten af. Halverwege was er een Zeeuwse 3-2-voorsprong. Toen het in de derde periode al snel 4-2 werd, leek de wed strijd gelopen. De Schelde over leefde twee manmindersituaties Zowel De Schelde als De Bruinvis toonde veerkracht door een 2-0-achterstand om te buigen in een zege en begon de laatste periode met een 5-2-voorsprong. Het werd n°g 5"3» maar De Schelde hield stand. DIO-De Bruinvis 6-11: De Bruinvis kwam slecht uit de startblokken en keek snel tegen een 2-0-achter stand aan. Toch was het tweede deel van de eerste periode voor De Bruinvis dat knap op 2-3 kwam. Het was een leuke wed strijd die gelijk opging tot 4-5 be gin derde periode. Vanaf toen was De Bruinvis de betere ploeg en liep snel uit naar een beslissende voorsprong: 4-9. DIO probeerde nog het spel te veranderen en De Bruinvis had het even lastig, maar na 6-9 begin laatste periode was het ge daan met het verzet van DIO. Scores De Bruinvis: Angelo de Me ijer 3, Bas Wesdorp en Gertjan Ra- mondt beiden 2, Maarten Hemelaar, Adjan Hoste, Roel Dellaert en Jan Wil lem Ramondt allen 1. Guy Peeters Van Orion (links) zoekt de aanval in de gewonnen wedstrijd te gen titelconcurrent Bedo. foto Izaak Verkeste door Menno Kole VLISSINGEN. Koploper Orion boek te in de eerste klasse van het hand bal een afgetekende zege op titel concurrent Bedo. Het kampioen schap en promotie naar de hoofd klasse lijken binnen handbereik voor de ploeg uit Heinkenszand. Scores: Kevin Meulmeester 7, Koen de Bruijn 6, Brendan Meulmeester 5, Sebastiaan Hoftijzer 3, Thijs van Splun- der 2, Aron Groenendijk 1. door Hans Markusse AMSTELVEEN. Oemoemenoe behaal de de tweede zege in de degrada tiepoule van de ereklasse. ARC werd zaterdag met 20-36 versla gen. De Middelburgers zijn als eni ge nog zonder puntverlies in deze zogenaamde nationale plate. HULST ROTTERDAM DEVENTER BERLICUM GENT. Shirley Kerkhove uit Zuiddorpe heeft goud veroverd op de 800 meter tijdens de indoormeeting in Gent. De ID-atlete deed dit in een tijd van 2:26,98. Hiermee verbrak zij tevens haar eigen Nederlandse re cord met ruim vijf seconden, foto Camile Schelstrate HEERENVEEN KERKRADE door Ko Mechielsen VLISSINGEN. De waterpoloërs van De Schelde doen na de 5-3-zege op Aquamigos lekker mee in de eerste klasse van het district. De mannen van De Bruinvis wonnen met 6-11 van Dio en staan vijfde in de tweede klasse. De Schelde-Aquamigos 5-3: De Scores De Schelde: Niek Kampman 2, Ivan Jansen van Roosendaal, Sven Schieman en Gijs Manhave allen 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46