Swift na winst terug in titelrace eerste klasse Zaamslag kan net niet stunten Sander Post duldt geen tegenstand SS SPORT 17 de 30-15-nederlaag in Leiden nog in het achterhoofd speelde Tjoba een puike wedstrijd tegen mid denmoter Sporting Trigon. Tot aan de rust (15-14) was Tjoba ze ker niet de mindere ploeg. De tien minuten daarna deden de Be velanders de das om. Vanaf 16-16 schoten de Leidenaren zes keer met scherp, waardoor Tjoba tot een inhaalrace veroordeeld werd. Vier punten werden nog van de achterstand afgeknabbeld, maar daar hield het op. VEO-Swift 14-22: Tegen hekken sluiter VEO was Swift zestig mi nuten de bovenliggende ploeg, maar de Middelburgers waren ver dedigend te wispelturig om vroeg een groot gat te slaan. Dat gebeur de pas in de laatste tien minuten. „Aanvallend was het op orde, ver dedigend bepaald niet", stelde coach Dennis Plantinga. Door het verlies van koploper Tilburg en IJsselvogels schoof Swift op naar de tweede plaats en is de titelstrijd in de eerste klasse F weer helemaal open. Hoe Swift daaruit komt, zal blijken in de ko mende drie confrontaties met IJs selvogels, Tilburg en Vrienden schaar. IJsselvogels-Fortis 25-26: Ander maal etaleerde Fortis haar sco- ringsdrang. In Moordrecht maakte de meest scorende ploeg in de poule daarmee het verschil met een overijverig IJsselvogels. De Souburgers dicteerden de wed strijd, maar waren pas laat zeker van de winst. Ondo-SDO 23-14: Ondo had het drie kwartier knap lastig met laag vlieger SDO. „Ik miste de uitstra ling van een koploper", zei coach Edwin Coppoolse. In een onrusti ge eerste helft dichtte SDO het gaatje van drie punten. Na rust (10-10) kwamen de Bra banders zelfs op io-12-voorsprong. In het laatste kwartier kreeg Ondo de motor aan de praat en stelde het team uit Sint Laurens orde op zaken. Door het verlies van naaste be lager Maassluis staat Ondo met nog zes wedstrijden te gaan vier punten los. De kansen op promo tie naar de eerste klasse zijn nu le vensgroot. Scores Ondo: Thomas Mesu en Ro nald Wisse 6, Jeroen Mesu 4, Linda Burger 2, Joyce van Eennennaam, Ni- kie Geervliet, Dennis Witte, llja Mos- tert en Emiel Hoefkens 1. Stormvogels-Koag 12-20: Net als in de heenwedstrijd was gedeeld kop loper Koag een maat te groot voor Stormvogels. Vooral de Zuid-Hol landse mannen waren effectief. Na rust (5-10) bleef het achttal uit Westkapelle het proberen, maar het legde zich neer bij de neder laag. TRAINERS FORTIS STOPPEN TERNEUZEN. De korfbal lers van Zaamslag wa ren zaterdag dicht bij een stunt tegen Triade. De Brabantse nummer twee van de ranglijst kreeg het bepaald niet cadeau. Pas in de slotfa se capituleerde de Zeeuws-Vlaamse der deklasser. Zaamslag-Triade 19-21: Zaamslag kwam opval lend scherp uit de start blokken. De efficiency van het opportunisti sche aanvalsspel verras te coach Inge Bekaert po sitief. Triade profiteerde kort voor rust (11-11) van drie foutjes van Zaamslag, dat anders halverwege op drie pun ten voorsprong had ge staan. Bekaert vond haar ploeg na rust mentaal sterk. „We bleven rustig en lie ten randzaken voor wat ze waren." Zaamslag bleef in het spoor van Triade. Pas in de laatste vijf minuten moest het lossen. „Het levert geen punten op, maar we heb ben wel vertrouwen ge tankt", aldus de Bel gische coach, die in haar eerste jaar bij Zaamslag een aanknopingspunt ziet om de dreigende de gradatie uit de derde klasse te ontlopen. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink en Marco van Reeuwijk 7, Richard Ver- olme 4, Daphne de Vos 1. Luctor-NIO 12-27: NIO was dermate sterk in de afronding dat er zater dag geen kruid tegen ge wassen was. Door de ne derlaag moet de Terneu- zense ploeg genoegen moeten nemen met een plekje in de midden moot van de vierde klas se. Scores Luctor: Anthony van de Velde en Adrie de Jonge 3, Marjolein Durink en Karlijn den Hollander 2, Peter Du- rink en Pieter Kousema ker 1. TOP 6-BKC 1: 8-15 Scores BKC: Sandra de Reu en Jan-Willem de Groote 5, Carmen Faas 4, Ricardo de Reus 1. De Bock had zware dagen ge had. Met name donderdagnacht en vrijdagochtend regende het veel. „Ik dacht dat het een finan ciële strop zou worden", vertelde De Bock zaterdag. „De attenties voor de deelnemers waren al inge kocht en met nog wat kosten erbij zou dat betekend hebben dat we enkele honderden euro's kwijt zouden zijn." Zo ver kwam het niet en de voorzitter van het organisatiecomi té kon zaterdagmiddag lachen, ook al omdat er 231 deelnemers aan de start kwamen. „Het viel ge lukkig allemaal mee", zei De Bock, die zaterdag ook nog optrad als speaker. Niet geheel onverwacht maakte Terneuzenaar Sander Post er een solotocht van door de polders langs Westdorpe. Echte tegen stand kreeg hij niet. De op de tweede plaats finishende Edwin de la Ruelle had een achterstand van meer dan twee minuten. „Ik ben niet geheel tevreden", zei De la Ruelle. „Ik had last van een paar kwaaltjes, waardoor ik me niet vol ledig heb kunnen geven", zei de 48-jarige atleet later na de finish. Eugene Vink Memorial in Westdorpe trekt 231 deelnemers. De organisatie is er tevreden mee. Post had voor de 14.500 meter een tijd nodig van 51 minuten en één seconde terwijl er voor De la Ruelle 53.14 werd geklokt. De der de plaats was voor de Belg Andy Slock. Bij de vrouwen was de strijd nog minder interessant omdat Na- dia Boogaart de tegenstandsters het nakijken gaf. Boogaard liet een tijd van 59.16 minuten noteren en dat was mer dan acht minuten sneller dan haar landgenote Marti- ne Boute. De uit Nieuw-Namen af komstige Nadia Bleijenberg kwam uit op de derde plaats. De overige afstanden leverden ook bijna allemaal Belgische over winningen op. Alleen bij de vrou wen op de 8400 meter greep Ca thy Poppe de overwinning. Zij was al bijna vier minuten aan het uithijgen toen de num mer twee, de Belgische Nathalie Vettenburg over de finishlijn kwam. Poppe had een tijd van 34.39 en Vetteburg kwam uit op 38.30. BIERVLIET. Zondag-vierdeklasser Biervliet heeft in trainer Patrick Boute een opvolger gevonden van Tom Nieuwelink, die naar VV Zaamslag vertrekt. Boute was al eerder vier seizoe nen actief als hoofdtrainer van Biervliet. Rohan de Geus is ook volgend voetbalseizoen trainer van Apol- 1o'69. De oefenmeester heeft zijn verbintenis met de Bevelandse za terdag-vierdeklasser met een jaar verlengd. De Geus is aan zijn eer ste seizoen bezig bij Apollo'69. Will Raats uit Ossendrecht gaat per 1 februari aan de slag bij Krui- ningen. Hij volgt John Tahapary op, die in de winterstop opstapte. In Zeeland trainde hij eerder Veere en SPS. MAANDAG 18 JANUARI 2016 door JaapJan Ritsema VLISSINGEN. De korfballers van overgangsklasser Tjoba zijn er niet in geslaagd om het verrassende ge lijkspel van vorige week een goed vervolg te geven. Tegen Sporting Trigon vertoonde het Bevelandse spel zaterdag opnieuw een stijgen de lijn, maar het was niet genoeg om de broodnodige punten te pak ken. In de eerste klasse doet Swift weer volop mee aan de titelrace. Ook Fortis kwam met een zege goed voor de dag. Tjoba-Sporting Trigon 26-28: Met Geen punten, maar wel goede moed dat de opwaartse lijn Tjoba in de resterende zes wedstrijden zal behoeden voor degradatie. Scores Tjoba: Patrick de Bruine 5, Sharon Goedegebure en Dennis Broer- se 4, Melissa Naumann, Demi Mon- deel, Anoek Braam en Robin Harinck 3, Jurgen de Kunder 1. Scores Swift: Dylan Gillissen 8, Gijs Gillissen 7, Joren Gillissen 3, Aisja Zuidweg 2, Vera Kuiper en Mirella Pouwer 1 Scores Fortis: Yasmin Swiers 7, Remco Crucq 5, Mathijs de Vries en Justin Koppejan 4, Juul van de Linde 3, Kim Baas 2 en Rens van den Driest 1 Scores Stormvogels: Jonathan Koets 3, Vera Geschiere, Arjen Schoe en Niek Peene 2, Angela Matthijsse, Em- mely de Visser en Sander Verijzer 1 De twee hoofdtrainers van korfbal vereniging Fortis, Marco van Lom- wel en Chaïm Koole, stoppen aan het einde van het seizoen. De twee zijn bezig aan het tweede sei zoen bij de ploeg die zowel in de zaal als op het veld in de eerste klasse uitkomt. Van Lomwei en Koole hebben het Walcherse team verjongd en heb ben zich tijdens hun trainerschap voornamelijk bezig gehouden met bouwen. Bij tweedeklasser Stormvogels heeft Wim Allaart zijn contract verlengd. De Middelburger is nu aan zijn derde seizoen bezig in Westkapelle. door JaapJan Ritsema nu onmogelijk door Wim de Vos WESTDORPE. Er pakten zich vorige week in de aanloop naar de Eugene Vink Memorial donkere wolken sa men boven de wedstrijd. Organisa tor Roland de Bock vreesde zelfs even het ergste toen de regen met bakken uit de hemel kwam. Toch kon de wedstrijd zaterdag door gaan en kwamen de atleten in gro ten getale naar Westdorpe. Sander Post won de wedstrijd over 14.500 meter in een tijd van 51.01 minu ten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 45