Hiddink weer even 'Opleidingsclub' Southampton sluit donkere periode voorlopig af 0 8 SPORT Ronald Koeman levert vakwerk bij Southampton, maar de trainer wordt gehinderd in zijn ambities. NEDERLANDERS IN HET BUITENLAND Het enthousias me over de komst van Char lie Austin naar Southampton liet zich zater dagmiddag eenvoudig meten. Fans konden voor de aftrap van het duel met West Bromwich Albion (3-0) in het bezit komen van een gesigneerd shirt van de spits, als ze hun arm in de lucht staken. Aan die oproep gaven ze massaal gehoord. Trainer Ro nald Koeman was ook blij met zijn net vastgelegde aanwinst, maar liet gelijktijdig zijn cyni sche kant spreken. „Ik hoop dat Charlie veel gaat scoren", zei hij over de Engelse aanvaller, die werd weggeplukt bij Queens Park Rangers, actief in het Championship. „We wil den hem deze transferperiode binnenhalen." Austin, zo gaf hij aan, moet de onderlinge concur rentie vergroten. „Elke ploeg in de Premier League heeft meer dere opties voor één positie." Koeman twijfelde openlijk aan de houdbaarheid van die voorde lige situatie. „We zijn nu voorbe reid op volgend seizoen." Uitholling De Nederlander zag sinds zijn komst naar Southampton in de zomermaanden telkens zijn bes te spelers vertrekken. Dankzij een goed oog voor betaalbare op volgers en talent in de opleiding kon hij het verloop aanvankelijk opvangen. The Saints eindigden het seizoen als zevende, tot ie ders verbazing. In zijn tweede jaar ondervindt Koeman meer problemen. De uitholling eist zichtbaar zijn tol. Southampton veranderde even van een kandidaat voor Eu ropees voetbal in een ploeg die tegen de degradatiestreep aan- Toen de blessuretijd van zeven minuten al was verstreken, maak te John Terry met een hakje ge lijk. Het ontging de arbitrage dat de aanvoerder van de 'Blues' dat deed vanuit buitenspelpositie. „Een grote, grote fout", brieste manager Roberto Martinez van Everton, die woest was op de scheidsrechter. „Hij trok zeven minuten bij, wat al opvallend veel was. De gelijkmaker viel na 97 minuten en 51 seconden, waar bij Terry ook nog eens bijna twee meter buitenspel stond. Dit is ver schrikkelijk." Prachtig Hiddink kon zich de frustratie bij zijn Spaanse collega goed voorstel len. „Ik ga het niet ontkennen, John stond buitenspel. Hij maak te het wel prachtig af." De voor malig bondscoach van het Neder lands elftal had zelf de vierde man verzocht nog een minuut extra bij te trekken. „Bij het in gaan van de blessuretijd scoorde Everton en zij vierden dat doel punt een minuut lang. Wij heb ben daarom gezegd dat ze die tijd Arjen Robben heeft na anderhalve maand zijn rentree gemaakt bij Bayern München. De Nederlandse aanvaller kwam na rust in het veld tijdens de oefenwedstrijd tegen Karlsruher SC (2-1 verlies). Nordin Amrabat heeft met Mala ga de uitwedstrijd tegen Sevilla verloren (2-1). De oud-PSV'er werd halverwege de tweede helft gewisseld, Adnane Tighadouini zat niet bij de selectie. Amrabat staat op het punt te vertrekken naar Watford. De Nederlanders bij Real Betis had den geen bijdrage aan het doel puntloze gelijkspel bij Villarreal. In terim-trainer Juan Merino hield Ricky van Wolfswinkel op de bank, Rafael van der Vaart zat niet bij de selectie. In de Premier League opende Pa trick van Aanholt de score voor Sunderland in de uitwedstrijd te gen Tottenham Hotspur, maar de degradatiekandidaat ging met 4-1 onderuit. Jeremain Lens werd een kwartier voor tijd gewisseld bij de bezoekers. Oud-Ajacied Christian Eriksen scoorde twee keer voor de thuisploeg. Met Leandro Bacuna in de basis heeft hekkensluiter Aston Villa een puntje gepakt tegen Leicester City: 1-1. Georginio Wijnaldum en Daryl Janmaat vieren feest, foto Reuters Georginio Wijnaldum heeft New castle United de eerste zege in ruim een maand bezorgd. De Ne derlandse middenvelder was met een assist én een doelpunt van grote waarde tegen West Ham United (2-1Zijn negende treffer van dit seizoen in de Premier Lea gue maakte Wijnaldum op aange geven van Daryl Janmaat. In het Championship heeft Jerrel Hasselbaink zijn eerste zege als manager van Queens Park Ran gers binnen. Rotherham United werd met 0-3 verslagen. Met Wesley Sneijder en Ryan Donk in de ploeg heeft Galatasa- ray een moeizame overwinning ge boekt op Sivasspor (3-1). Sneijder maakte zijn rentree, nadat hij een paar weken aan de kant had ge staan met een knieblessure. In de Serie A heeft Marten de Roon met Atalanta Bergamo een punt overgehouden aan het thuis duel met Internazionale (1-1). Met Ruud Vormer in de basis en Stefano Denswil op de bank be leefde Club Brugge een makkelijk avondje tegen Moeskroen: 3-0. Paris Saint-Germain heeft zijn voorsprong van 21 punten op de eerste achtervolger in de Franse competitie behouden. Het boekte bij Toulouse een 0-1 overwinning. Zlatan Ibrahimovic scoorde. Gre gory van der Wiel deed het laat ste half uur mee bij 'PSG'. Southampton stelt geduld Koeman op de proef SOUTHAMPTON WEST BROMWICH ALBION door Geert Langendorff LONDEN. Guus Hiddink deed zijn oude bijnaam 'Guus Geluk' zater dag weer eens eer aan. De Varsse- velder ontsnapte met Chelsea op miraculeuze wijze aan een neder laag tegen Everton (3-3). CHELSEA 3 EVERTON 3 John Terry viert zijn discutabele treffer tegen Everton, die Chelsea in ex tremis toch nog een puntje oplevert, foto Reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36