Elson Hooi wimpelt Tlirkse interesse af NAC beducht voor omschakeling Eindhoven Keeper is een van de weinige natuurlijke leiders in de selectie SPORT 7 Doelman Jelle ten Rouwelaar is een jaar nadat hem de band werd afgenomen tijdelijk weer aanvoerder van NAC. 'ik heb nog enkele opties. Er is interesse uit Nederland: ere- en eerste divisie' De vleugelaanvaller van NAC heeft de promotiekandidaat ech ter afgezegd, omdat het goede ge voel ontbrak. De Turken wilden dat Hooi gelijk een contract zou ondertekenen, maar de speler heeft besloten daar niet op in te gaan. „Voor mij moet het hele plaatje goed zijn", zegt Hooi. Om dat het gesprek met de Turken niet naar wens verliep, heeft Hooi er bewust voor gekozen om te be danken voor het aanbod. Coventry Eerder liep Hooi vorige week nog stage bij het Engelse Coventry Ci ty waar hij nog steeds contact mee heeft. Hij liet een prima in druk achter, maar de Engelsen zet ten Hooi in de wachtkamer omdat ze nog een andere speler achter de hand hebben. „Maar ik heb nog en kele opties over. Er is interesse uit Nederland: eredivisie en eerste di visie. Ik kan niet zeggen om welke clubs het gaat, maar wel dat ik in alle rust een weloverwogen beslis sing wil nemen." Vorig jaar informeerden Cam- buur en Roda JC al naar de dien sten van Hooi, maar liet de Breda se club hem niet gaan. Dat ligt nu anders. De nieuwe technische lei ding ziet geen toekomst meer in Hooi en heeft hem verteld dat hij ondanks een doorlopend contract transfervrij mag vertrekken. De band zat vrijdag ste vig om zijn linker arm. Als vanouds. Het voelde ver trouwd aan. Voor wie het wilde zien, want het detail bleef voor velen onop gemerkt. Een jaar nadat hem de aan voerdersband werd afgenomen, kwam Jelle ten Rouwelaar als vaandel drager van NAC het veld op. „Het klinkt misschien raar, maar als ik eer lijk ben, heb ik mij daar totaal niet mee beziggehouden." Je kunt van alles vinden over de doelman. En waarschijnlijk is voor veel dingen ook heel veel te zeggen. Eén ding staat onomstotelijk vast: Ten Rouwelaar is ook in de eerste di visie één van de weinige natuurlijke leiders die NAC heeft. Hij heeft zijn strepen verdiend, is uitgegroeid tot een clubman, is voor iedereen bena derbaar, doet aan zelfreflectie en kan omgaan met kritiek. Kortom, een per soonlijkheid. Het dragen van de band, een ceremoniële functie, zit hem als gegoten. „Mij maakt het voor al heel trots", zegt Ten Rouwelaar. „Aanvoerder zijn van NAC heb ik al tijd als een enorme eer beschouwd. Hoewel ik inmiddels over het punt heen ben dat ik daar mee bezig. Dat Maaskant mij de band afnam, had te maken met mijn matige seizoen. Ik ben blij dat ik mijn oude niveau te rug heb na een moeizaam jaar." Maaskant maakte begin 2015 Dirk Marcellis aanvoerder. De inkt van het contract was nauwelijks opgedroogd of nieuwkomer Marcellis was de nieu we patron. De coach had liever een veldspeler als kapitein van het schip. Na de degradatie koos Maaskant voor een andere nieuwkomer: Michael Dingsdag. Met de trainerswissel, Dijk huizen voor Maaskant, ging de band van Dingsdag naar Ars. Ars zou posi tiever zijn in het coachen van zijn me despelers. Met Ars geblesseerd aan de kant is de band na een jaar terug bij Ten Rouwelaar. Tijdelijk. Totdat de spits fit genoeg is om te starten. Het maakt Ten Rouwelaar niet meer uit. Hij is op de weg terug. En met hem het elftal. Na de zege in Volendam zijn vandaag drie punten nodig tegen FC Eindhoven om de aspiraties op het kampioenschap niet definitief in de diepvries te zetten. „Wij moeten op jacht naar Sparta en VVV en iedere wedstrijd winnen om het gat niet groter te laten wor den. Toch ben ik niet met de titel be zig. Ik wil een stijgende lijn zien en houd me meer bezig met de manier waarop we wedstrijden winnen. On der Dijkhuizen trainen we meer op vastigheden. Dagelijks wordt ons ver teld hoe we de tegenstander moeten oppakken. We wisten dat Volendam ons wilde vastzetten. Dan trainen we heel de week hoe we onder die druk uit moeten komen. Dat zie je terug in de wedstrijd. De eerste helft was goed, de tweede helft minder. Maar 'Aanvoerder zijn van NAC heb ik altijd als een eer beschouwd' je ziet dat we stappen maken. Je moet een visie hebben, die is er nu onder Dijkhuizen." Met of zonder band, de inbreng van Ten Rouwelaar, verbaal en non-verbaal, blijft essentieel voor dit NAC waarin natuurlijke leiders en persoonlijkheden vrijwel ontbreken. „Je bent een leider in het veld of je bent het niet. Ronnie (Stam) bijvoor beeld vind ik een leider in het voetbal lende gedeelte. Als hij top is, is hij ver reweg de beste speler van NAC. Zon der twijfel. Dat zag je tegen Volen dam een paar keer. Dat vind ik een ei genschap van een leider." Ten Rouwelaar is ook zonder band een leider. Iemand naar wie geluis terd wordt, hoewel zijn woorden aan kracht inboeten op het moment dat hij minder presteert. Bij iedere fout wordt zijn geloofwaardigheid aange tast. Zeker als de fouten structureel zijn, punten en daarme wedstrijden kosten zoals vorig seizoen. „Dan kun je twee dingen doen: jezelf zielig vin den of keihard trainen. Ik heb voor het laatste gekozen. Ik merk dat het positivisme is teruggekeerd rondom het elftal. Het is fijn dat je een paar keer achter elkaar wint. Dat is al jaren niet meer het geval geweest." PBSfl! Zo begint Sjoerd Ars opnieuw op de bank. De topscorer houdt nog altijd last van zijn knie, hoewel hij aangeeft dat het de goede kant op gaat. „Als noodgeval kan hij een half uurtje invallen, maar waar het niet nodig is, doen we het niet", zegt Dijkhuizen. Donny Gorter werkt in de luwte apart van de groep om zijn ham string te laten herstellen. „Ik vind het nu niet de moeite om risico's te nemen met Donny. Zijn ham string is wat listig. We werken met hem naar volgende week maandag toe. Het duel met Jong Ajax." Daarvan is nog onzeker waar het gespeeld wordt. De Toekomst, het jeugdcomplex van de Amster dammers, was te klein om de vele NAC-fans te huisvesten. De Arena is inmiddels ook afgevallen, om dat Ajax zondag en dinsdag een thuiswedstrijd speelt. Trainer Frank de Boer ziet het niet zitten dat Jong Ajax op de maandag er tussen het veld omploegt als NAC langskomt. Het is nog niet offici eel, maar het lijkt erop dat het duel verplaatst wordt naar het sta dion van FC Almere City. Deze week zal daar meer duidelijkheid over komen. Wat FC Eindhoven betreft, neemt Dijkhuizen de wedstrijd te gen Go Ahead Eagles vlak voor de winterstop als maatstaf. „Hoog druk zetten en aanvallend spelen. Dat is wat het beste bij de club, het publiek en de spelers past." De trainer schat Eindhoven iets hoger in dan Volendam. „Ook al omdat Volendam een aantal vaste basisspelers miste. Ik heb mijn spelers gewaarschuwd voor de om schakeling van Eindhoven. Daarin zijn ze erg gevaarlijk. Met name Jinty Caenepeel heeft veel snel heid voorin." MAANDAG 18 JANUARI 2016 door Yadran Blanco BREDA. Elson Hooi traint tot het sluiten van de winterse transferpe riode niet meer mee met NAC. „Hij is bezig een nieuwe club te vinden en heeft een andere focus dan de rest van de groep", legt trainer Ma- rinus Dijkhuizen uit. Hooi mag en wil vertrekken en was de afgelo pen dagen in gesprek met een club uit de Turkse eerste divisie. Elson Hooi Met of zonder band, Jelle is altijd een leider door Yadran Blanco. Jelle ten Rouwelaar: „Ik wil een stijgende lijn zien." foto Kay Int Veen/Pro Shots Aanvang: vanavond 20.00 uur Scheidsrechter: Gözübüyük Van der Weg Matic Dingsdag Ten, Stam r Rouwelaar Pedro Lazic Caenepeel Swinnen Horsten Mulder 31 xg. N'Toko Brands an Inschoot Swinkels Van den Hurk 0 De Wilde Oil Deschilder (fry. door Yadran Blanco Suk Seuntjens Kog Trainer: Marinus Dijkhuizen Massop Trainer: Mitchell van der Gaag Geblesseerd: Bijzonderheid: De uitwedstrijd tegen Eindhoven eerder dit seizoen betekende voor NAC de NAC: Gorter, Robinson tweede competitienederlaag in evenveel wedstrijden. Huidig technisch directeur Hans Smulders van NAC bekleedde ten tijde van die wedstrijd nog diezelfde functie bij de Eindhovenaren. Inmiddels zijn de Bredanaars de tweede club van Eindhoven op de ranglijst gepasseerd. Eindhoven: Durwael, Gunst, Mitrovic NAC:- Eindhoven: - ZUNDERT. „Zelfde elf, zelfde selec tie." Marinus Dijkhuizen houdt het simpel en overzichtelijk. De trainer van NAC ziet twee dagen na de ze ge in Volendam weinig reden om te sleutelen aan zijn elftal of risi co's te nemen met spelers die niet honderd procent fit zijn voor de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven vandaag (20.00 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35