1 Dubieuze strafschop kost Tilburgers de kop in Nijmegen De goede reeks van Willem II van eind vorig jaar kon bij NEC niet worden doorgetrokken. D 6 SPORT 'Rood' helpt PEC langs Friezen Eerste thuiszege Superboeren Maas debuteert met zege NIJMEGEN. De gevoelstemperatuur in de kleedkamer van Willem II was na de uitwedstrijd bij NEC (t-o) net zo laag als even daarvoor op het veld in De Goffert: onder het vriespunt. De Tilburgers voelden zich te kort gedaan in Nijmegen en daar was wat voor te zeggen. Zo was er discussie over de strafschop waar uit het enige doelpunt viel. Stijn Wuytens kreeg de bal na een schot van Anthony Limbombe weliswaar tegen zijn arm, maar die hield hij strak tegen zijn borst gedrukt. „Waar had ik die moeten laten zónder dat het een penalty had opgeleverd?", vroeg de Belg zich na afloop wanhopig af. Twistpunt nummer 2: de rode kaart voor Frank van der Struijk in de slotfase. Twee gele kaarten kort na elkaar die geen van beide terecht waren, vond vriend en vij and na afloop. En 'Struijk' zelf ui teraard ook. „Bij de eerste trek ik mijn been juist in", zegt hij ter wijl hij op een beeldscherm in de catacomben de beelden terugziet. „En bij de tweede speel ik gewoon de bal en raakt die jongen mijn been juist", constateert de verdedi ger terecht. „Hij ging liggen rol len, terwijl hij ook al geel had." Willem U's assistent-trainer Adrie Bogers verklaarde even later dat de vierde man tegen hem had gezegd dat die dacht dat de scheids geel aan NEC-speler Woj- ciech Golla zou geven vanwege een schwalbe. „Maar Frank kreeg 'm; daar stond hij ook van te kij ken", aldus Bogers. En dat terwijl diezelfde Golla toen al onder de douche had moe ten staan, want de overtreding waarvoor hij geel kreeg, was rood waard. Erik Falkenburg dreigde al leen op NEC-doelman Brad Jones af te gaan, toen Golla de Willem II' er onderuit haalde. Scheidsrechter Kamphuis had zijn dag dus niet. Om de neder laag van Willem II daar aan op te hangen, gaat te ver. De Tilburgers speelden weliswaar beter posi tiespel dan de thuisploeg, maar wisten weinig kansen bijeen te voetballen. En waar Willem II in de eerste seizoenshelft de koning van de stilstaande situaties was in de ere divisie, daar ging het gisteravond mis bij corners en vrije trappen. Vier keer lag de bal in kansrijke positie net buiten de zestienmeter van NEC; vier verschillende Wil- lem Il-spelers kregen hem er niet in. Al bij al niet verwonderlijk dat Jurgen Streppel tijdens de perscon ferentie stelde dat hij spelers als Limbombe en Christian Santos (die de penalty verzilverde) graag in zijn ploeg zou zien. „Maar die zijn voor ons onbetaalbaar", wist de coach. Die zei te hopen dat er nog een 'goed spitske' wordt ge vonden voor het sluiten van de transfermarkt op 1 februari. Vooralsnog is Willem II alleen slagvaardig als het om buitenspe lers gaat. Eerder werd al Andy Ka waya gehuurd van Anderlecht (hij debuteerde gisteren niet onver dienstelijk als invaller) en naar ver luidt zou Guus Hupperts een de zer dagen door AZ aan Willem II worden verhuurd. De Tilburgers toonden afgelopen zomer ook al belangstelling voor hem. Jurgen Streppel kon zich niet vinden in de constatering dat zijn ploeg aanvallend te weinig creati viteit had getoond in De Goffert. „Lucas Andersen is een van de creatiefste spelers van de eredivi sie. En Andy Kawaya heeft laten zien dat hij een mannetje voorbij kan." De coach noemde niet Nick van der Velden, die in de spits on zichtbaar bleef. Ook niet Richairo Zivkovic, die als rechtsbuiten eveneens (en wederom) geen pot ten kon breken. De in de zomer ge haalde spits Adam Nemec mocht ondanks de 1-0 achterstand niet invallen en Ajax-huurling Lesly de Sa zat door de komst van Kawa ya niet eens bij de wedstrijdselec tie. Laat Hupperts maar komen, dus. PEC Zwolle heeft de competitie hervat met een zege op sc Hee renveen (5-2). De ploeg van trai ner Ron Jans kwam daardoor op 28 punten, waarmee het volop meedoet in de strijd om een plek in de play-offs om Europees voet bal. De treffers kwamen op naam van Bram van Polen (twee, waar van één strafschop), Dirk Marcel lis, Wout Brama en Stef Nijland. Mitchell te Vrede gaf de Friezen in de vrieskou vlak na rust even hoop. De bezoekers speelden bijna de hele tweede helft met tien man na een even opmerkelij ke als omstreden rode kaart voor aanvoerder Joey van den Berg. Die was lang na afloop van het duel nog altijd stomverbaasd dat hij vijf minuten na rust uit het veld werd gestuurd door scheids rechter Martin van den Kerkhof. „Hij had het over natrappen", bromde de aanvoerder van sc Heerenveen. „Maar ik heb abso luut niks gedaan. Ik voel me ge naaid. Meer kan ik er niet over zeggen. Hoe ik reageer op weg naar de kleedkamer staat daar los van." Van den Berg gaat ervan uit dat de rode kaart wordt gesepo neerd. Die kreeg hij voor het on deruit halen van Kingsley Ehizi- bue na te zijn vastgehouden door deze middenvelder van PEC. Van den Berg boog zich vervolgens over hem heen maar niet bijster wraakzuchtig. Het kwaad was toen al geschied. „Nogmaals, ik heb niks gedaan. En dan zie ik dat hij rood geeft." Rob Maas heeft zijn debuut als hoofdtrainer van Vitesse opgeluis terd met een zege op SC Cam- buur. Het werd zaterdag 2-0 op een besneeuwd kunstgrasveld in Leeuwarden. Milot Rashica opende de score in de 48e minuut, Valeri Qazaishvili maakte vlak voor tijd het tweede doelpunt voor de Arnhemmers. Vitesse deed goede zaken met de overwinning. De club passeerde Heracles Almelo, dat een dag eer der al dik verloor van een herbo ren FC Twente, en is de nieuwe nummer vier in de eredivisie. Cambuur bleef zeventiende en voorlaatste en staat daarmee in de degradatiezone. Het zit Willem II niet mee door Max van der Put Willem II verloor niet alleen door slechte beslissingen van scheidsrechter Kamphuis, maar hij had zeker niet zijn dag gisteren, foto ANP WILLEM II 20. Santos 1-0 (penalty). Scheidsrechter: Kamphuis. Rood: 85. Van der Struijk (Willem II, 2x geel). Geel: Golla, Sleegers en Wouden berg (NEC), Heerkens (Willem II. Willem II: Lamprou; Heerkens (46. Koppers), D. Wuytens, Peters, Van der Struijk; Ojo, Falkenburg, S. Wuytens; Zivkovic (57. Kawaya), Van der Velden, Andersen (73. Haemhouts). VOETBAL DOETINCHEM Het heeft een halve competitie geduurd, maar daar was ie dan toch: de eerste thuiszege voor De Graafschap deze competitie. Tegen Excelsior werd het 2-0 door doelpunten van Cas Peters en Vincent Ver- meij. Keeper Hidde Jurjus hield voor het eerst zijn doel schoon, foto ANP VOETBAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34