'Bijzonder wat klein land kan' Warm recital vol afwisseling ook aan de slag voor Nato Response Force ZEELAND 17 NATO RESPONSE FORCE WOENSDRECHT. Nederland laat met het overnemen van de weerdienst voor de Nato Res ponse Force zien dat het inter nationaal zijn verantwoordelijk heid pakt. Dat zei luitenant-ko lonel Frank Müller, hoofd van de meteorologische dienst van de Navo, bij de formele over dracht op vliegbasis Woens- drecht. „Het is bijzonder om te zien wat een relatief klein land als Nederland voor elkaar kan krijgen. We streven als Navo op alle gebieden een enorm hoog niveau na en Nederland heeft op meteorologisch gebied laten zien daarover te beschikken." Nederland is twee jaar ver antwoordelijk voor de interna tionale weerdienst. Daarna neemt een ander Navo-lid, Ca nada, het over. In principe ook voor twee jaar. „Er zijn landen die het langer willen doen, maar het is wel zo eerlijk te rou leren. Nederland neemt ook twee jaar lang de kosten voor de dienst op zich. Navo-landen delen hun verantwoordelijkhe den, dus ook deze." ste 'kleine' Navo-land dat dit mag doen. Een hele eer." Die overdracht gebeurde vorige week symbolisch met een simpele druk op de knop door Minnema, luitenant-kolonel Frank Müller (hoofd van de meteorologische dienst van de Navo) en luite nant-kolonel Gene Wall namens de Amerikaanse Air Force. Voor de weermannen zelf ver andert er echter niet veel, zegt Jean-Paul Koole. Hij houdt zich be zig met de tweedaagse weersvoor uitzichten binnen Europa. „Deze apparatuur maakt het mogelijk om moeiteloos ook het Na- vo-werk te doen. Maar dat colle ga's in Irak en Mali vanuit Woens- drecht op de hoogte worden ge houden van het weer, is toch bij zonder." Het Podium in Zaam- slag staat voor een klei ne, interessant ingevul de ruimte, goede akoestiek en een intieme sfeer. De organisatie kleurt regelmatig buiten de lijntjes en biedt het pu bliek een breed en vooral afwisse lend programma. In de negende jaargang mag er geproefd worden van speciale klassieke muziek van hoge kwaliteit, gezellige vertel avonden en muzikale happenings met regionale talenten. Drie leden van het Apollo En semble, Cassandra Luckhardt (cel lo), Thomas Oltheten (fagot) en Marion Boshuizen (klavecimbel) brachten een recital waarin de diepe, warme klanken van twee lage instrumenten zich mengden met en ondersteund werden door het sprankelende geluid van het klavecimbel. Het programma was afwisselend met voor de pauze vooral Duitse en Italiaanse barok en na de pauze Mozart en Franse barok. De musici speelde goed sa men en etaleerden zich ook solis tisch. Na het sterke en overtui gend werk van Corrette kwamen de fraseringen in de Sonate in C van Cervetto mooi uit in het zacht vloeiend werk met een se reen Andante en statige menuet ten. Het Italiaans Concert BWV 971 van Bach is aartsmoeilijk. Fan tastische muziek waarin alle mo gelijkheden van het klavecimbel tot uiting kunnen komen. Ook mede dankzij de registratie van de twee 8 voet klavieren die ook nog eens gekoppeld werden, kwam het karakter van het 'con certo grosso' goed over. In de So nate voor fagot van Telemann was het genieten geblazen, on danks de rammelende klep. Het In de Sonate voor fagot van Telemann was het genieten geblazen, ondanks de rammelende klep werk van Mozart voor fagot en cello klonk ontspannend met fris se dialogen in het rondo. De kla- veciniste verraste met een pittige vertolking van les Folies Francoi ses van Couperin. Pittige karakter stukken waarin de (on)deugden van de Franse vrouw werden uit gebeeld. Zij speelde speels en trok tijdens dit werk alle registers open. Een vrolijke afsluiting was de bewerking van de orkestsuite van delen uit Les Indes Galantes van Rameau. Heerlijke dansante muziek waar je vrolijk van wordt. Twitter Willemien Treurniet @watreurniet Fietsvoetveer heeft een kostendekkings graad van 23% (kos ten 6,7 mio opbreng sten 1,5 mio) en een bezettingsgraad van 25%. #welerglaag Meest gelezen Blog Nieuwsbrief MAANDAG 18 JANUARI 2016 voor Navo mogen doen' Nederland mag twee jaar lang de weersverwachtingen voor de Nato Response Force verzor gen, de snelle reactie-eenheid van de Navo. Die eenheid bestaat uit onge veer 20.000 gevechtstroepen: land-, lucht-, zee- en speciale strijdkrachten. De Nato Response Force is sinds de oprichting in 2003 twee keer daadwerkelijk op mis sie geweest, beide keren in 2005: tijdens orkaan Katrina en bij de zware aardbeving in Paki stan. De Nato Response Force moet binnen vijf dagen wereldwijd in zetbaar zijn voor minstens der tig dagen. Frank Müller (Navo), Gene Wall (VS) en Douwe Minnema (vlnr) bezegelen met een druk op de knop de overdracht van de weerdienst. RECENSIE door Jeanette Vergouwen Apollo Ensemble: Barokmuziek van Rameau, Boismortier, Corrette, Coup erin, Vivaldi en Cervetto. Gehoord za terdag 16 januari in Het Podium in Zaamslag. De provincie zoekt naar moge lijkheden om kosten te bespa ren op het fietsvoetveer tussen Vlissingen en Breskens. Jaarlijks is zij daaraan 6,7 miljoen euro kwijt, terwijl er maar 1,5 mil joen euro aan reizigersopbreng sten tegenover staan. Dat moet in de toekomst anders. Dit voorjaar komt het provinciebe stuur met uitgewerkte voorstel len naar de Staten. 1. Man springt van flat in Vlissin gen 2. 'Het fietsvoetveer moet blij ven' 3. Honderden kilo's op sportvis boot zijn tientallen miljoenen waard 4. Fatale val van flat in Vlissin gen 5. Gewapende overval in tankstation in Scherpenisse Oké, we hebben weer een weekend vol sport achter de rug. Maar wil je weten wat die uitslagen nu écht betekenen? Kijk dan eens op het weblog Rudestats, waarin sportverslag gever Rudy Boogert de bewegin gen in het amateurvoetbal blootlegt aan de hand van kei harde cijfers. Voor alles waarvan je zelf nog niet wist dat je het wilde weten: www.pzc.nl/rudestats Wil je elke dag een handzaam overzicht van het belangrijkste nieuws van de afgelopen dag in Zeeland? Schrijf je dan in voor de dagelijkse nieuwsmail, dan krijg je het overzicht vanzelf in je mail. Via pzc.nl/service kun je je aan melden voor deze en allerlei an dere handige tools, zoals aanbie dingen in onze webwinkel. Kijk op www.pzc.nl of 0 GPpzcredactie G facebook.com/depzc -r @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17