Zierikzee loopt voor met 800 jaar stad Reünie Cosmo wordt jaarlijkse traditie Jonge dansers stralen tijdens demonstratie in Kruitmolen 14 WALCHEREN Leren omgaan met mensen met dementie Laatste ijspret in Middelburg Originaliteit, danstechniek, presentatie én uitstraling zijn belangrijk voor de jury. Die houdt wel rekening met de leeftijd van de dansers In de regio Cabarettheater Bastiaan Ragas, An- ne-Marie Jung en Lie- neke Ie Roux zijn woensdag te zien in de cabarettheatervoor stelling 'Zij is de baas' in de Schouwburg in Middelburg. De voor stelling, geschreven door Marjolein Beu- mer (van de succesvol le film 'Soof), gaat over liefde en ambitie. Bas en zijn vriendin zijn allebei heel ambiti eus en perfect op el kaar ingespeeld. Tot hij ontslagen wordt en hele dagen op de bank hangt. Dan valt hij als een blok voor een oudere vrouw. De WM Mijn dorp, mijn stad Fender en Marjolein (bei den 4) vonden het prach tig om voor de eerste keer voor een groot publiek op te treden. Ze hadden een halfjaar geoefend om de bijendans van Maya de Bij perfect over het voet licht te brengen in de Middel burgse sporthal De Kruitmolen. Dat begeleidster Iris trots op hen was, deed de 'bijtjes' beseffen dat ze het goed gedaan hadden. Faye en Alyssa (beiden 12 en ook van de Souburgse vereniging DIOS) wisten zelf wel dat ze goed hadden gedanst. De meiden barstten van het zelfvertrouwen. Hoewel pas in april bekend wordt of ze dit najaar ook in de schouwburg mogen optreden, twijfelen ze daar geen moment aan. „Het ging supergoed. En we zijn denk ik de enige die een mu- sicaldans deden. Dus ik denk wel dat we naar de schouwburg mo gen", betoogde Faye onder in stemmend geknik van Alyssa. Of de jongedames gelijk heb ben, konden de juryleden nog niet zeggen. In april is nog een dansdemonstratiedag, waar waar schijnlijk weer een groot aantal dansers acte de présence geven. Zaterdag waren er 44 ensem bles met in totaal zo'n 600 deel- MIDDELBURG. Voor familie, vrien den en kennissen is het vaak niet makkelijk om in te spelen op ver anderend gedrag van mensen met dementie. Tijdens een cursus van Manteling op vier maandagavon den in februari kunnen naasten van dementerenden leren hoe ze het beste kunnen omgaan met verschillende vormen van demen tie. Ook de inzet van professione le zorg, dagbehandeling en (tijde lijke) opname van de dementeren de komen aan bod. Deelnemers aan de cursus kunnen ook per soonlijke problemen voorleggen. De cursus wordt gegeven bij Por- thos in Middelburg. Informatie en aanmelden bij Manteling. Deze groep meisjes van 5 en 6 jaar van VTV Vlissingen laten al dansend zien dat ze 'zo stoer, net als Mega Mindy' zijn. foto Lex de Meester nemers, die een dansje lieten zien. In april komt waarschijnlijk nog zo'n aantal opdraven. De bes ten daarvan mogen dit najaar een keer optreden in Schouwburg Middelburg. Die uitverkiezing kan als 'prijs' worden gezien, zei coördinatrice Nicole de Kam van de dansdemonstratiedag. De lol om een keer op te tre den, is het belangrijkste weet ook de jury. Maar het dozijn juryle den noteerde nauwgezet sterktes en zwaktes van de dansers. „Hoe origineel is de choreografie; dan sen ze technisch goed; hoe pre senteren de dansers zich; hoe zijn ze opgemaakt en hoe is de uitstraling", somde balletschool houdster én jurylid Suzanne de Jong op. Dat laatste criterium kan nau welijks verschil hebben gemaakt: alle dansers straalden op de vloer van de sporthal. ZIERIKZEE. Zierikzee, dat toen al 3,5 eeuw bestond, kreeg tus sen 1217 en 1222 stadsrechten. Inwoners vinden die onzeker heid een mooie aanleiding om een paar jaar naar hét feest toe te werken om in 2019 uit te pak ken met de komst van graaf Willem, de edelman die Zierik zee stadsrechten verleende. De komende drie jaar wordt de Schouwse 'hoofdstad' in de schijnwerpers gezet. Uiteinde lijk hoopt de stichting Evene menten Zierikzee een jaarlijks festijn neer te zetten, met het Dickens Festijn in Deventer als voorbeeld. „Dat is met meer dan 100.000 bezoekers erg grootschalig. Maar Zierikzee heeft een prachtig decor, waar we trots op mogen zijn en dat we beter op de kaart kunnen zetten", betoogt Guusje Poot van Evenementen Zierikzee. De stichting begint de voor bereidende feestelijkheden voor acht eeuwen stad dit jaar op zaterdag 16 april, als het - niet toevallig - ook museum weekend is. Op 16 april 1216 voer een boot de Oude Haven binnen met aan boord de bal juw van de graaf. Die gebeurte nis, de aanzet tot verkrijging van stadsrechten, wordt nage speeld op de zolder van Graven steen en op het Havenplein. door René Hoonhorst VLISSINGEN. Ook de tweede reü nie van de voormalige Vlissing- se discotheek Cosmo was zater dagavond een groot succes. Met zo'n vierhonderd bezoekers was het weliswaar minder druk in het Arsenaaltheater dan vorig jaar, maar het was ruim voldoende om er een jaar lijkse traditie van te maken, stellen initiatiefnemers Ingrid Hamers en Hans Croon. „Vorig jaar namen de disco- theekgangers van vroeger hun kroost mee. Deze keer waren we weer onder elkaar met de Cosmogangers van vroeger", verklaart Ingrid Hamers, die voor veel stappers van vroeger nog steeds 'Ma Cosmo' is. 'Ma' genoot ook zaterdag weer vol op. „Het is echt fantastisch en ook best bijzonder dat die sfeer van vroeger er weer zo snel in zit. We moeten er wel een jaar lijks feestje van maken." Hans Croon, de dj die dit keer Let's Dance van David Bo wie móést draaien, sloot zich daar bij aan. Hij wist zelfs al dat de Cosmoreünie voor 21 ja nuari 2017 op de rol staat. Tien tallen (sfeer)foto's van de afge lopen editie zijn vanaf eind de ze week op de facebookpagina van Discotheek Cosmo te zien. MIDDELBURG voorstelling begint om 20.00 uur. KOUDEKERKE Qi Gong leren In negen wekelijkse lessen leert Marjolein Houben belangstellen den de oefeningen van Qi Gong. Op 20 januari begint een cur sus in groepspraktijk Parejo in Koudekerke. De lessen starten om 10.00 uur. De kosten zijn 72 euro. MIDDELBURG Amazing Dazzling Tijdens het Amazing Dazzling Weekend, op 23 en 24 januari in de Schouwburg in Mid delburg, worden het hele weekend dans voorstellingen gege ven door kinderen. Zaterdag gaat het weekend van start met de jeugdvoorstel ling 'Heksenplaag' door leerlingen van 3 tot 12 jaar. Na de pau ze brengen de kinde ren een show met ver schillende dansstijlen. Zaterdagavond en zon dagmiddag geven de leerlingen vanaf 12 jaar een voorstelling met diverse dansstij len. Zaterdagmiddag be gint de voorstelling om 15.00 uur, zater dagavond om 20.00 uur en zondagmiddag om 15.00 uur. MIDDELBURG. De ijspret op de Middelburgse Markt is voorbij. Gisteren was de ijsbaan daar voor het laatst open. Het tiende jaar is een 'gemid deld goed jaar' geweest, meldt Patrick Gabriëlse van Zeeland Houdt van Schaatsen. In de twee weken extra, de ijsbaan was zes in plaats van vier weken open, kwamen vooral veel scholieren doordeweeks langs. Ook de speciale openingsuren voor asielzoekers en gehandicapten en de avonden voor bedrijven voegden iets toe aan het aanbod. Zeeland Houdt van Schaatsen evalueert het ijsbaanseizoen begin maart. Eerst wordt de schaatsbaan nog in Zierikzee opgebouwd, waar liefhebbers van vrijdag 5 tot en met zaterdag 27 februari kunnen schaatsen, foto Lex de Meester DOMBURG Gemeentehuis, Tra verse 1, 08.30-17.00 uur - Tentoonstel ling 'ambtsketens, schakels tussen oud en nieuw' Koudekerke Sporthal De Cou- burg, 20.15 uur - Openbare repetitie Koor Te Quiero MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26, 13.30-14.30 uur - Be- wegingsgymnastiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur - Seniorensoos met o.a. sjoelen en gezelschapsspellen MIDDELBURG Zeeuws Archief, Hof plein 16, 09.00-17.00 uur - Maritieme Ex positie 'Schepen op de Westerschelde'; CBK Zeeland, Balans 17, 09.00-17.00 uur - Tentoonstelling 'Van Zeeuwse Bodem'; Stationsstraat 15, 13.00-15.30 uur - Cur sus Kunstgeschiede nis; Gymzaal H.Smit- hlaan, Hakewill Smit- hlaan 11,15.30-16.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5; 16.30-17.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 6 t/m 8; Cinema Mid delburg, 18.30 uur - Vertoning 'Life' VEERE Gymzaal Frans Nae- reboutstraat, 09.30-10.30 uur - Ac tiviteit 'GALM', Ge zond en actief leef model voor senioren VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picassop- lein 120-126, 09.00 uur - Gymnastiek voor peuters die al zelf kunnen lopen, samen met een (groot)ouder; De Herberg, 14.00-16.30 uur - Eerste bijeen komst gespreksgroep voor rouwverwer king van overleden partners; Gymzaal de Branding, Verk- uijl Quakkelaarstraat 106,16.00 uur - Kleu- tergym; Cine Café, Spuikomweg 3, 19.45-23.00 uur - Mr. Bright's Quiz Night; Wijkcentrum Majo raat, Van Hogendorp- weg 58a, 20.00-22.00 uur - Inloop avond Hobby Computer Club Zeeland met o.a. presentatie door Walter Meerbeek VROUWENPOLDER Verenigingsgebouw, Dorpsdijk 38, 14.00-15.30 uur - Volksdansen door René Hoonhorst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14