'Elk weekend iets te doen in Goes' Borssele maakt zich op voor propvol feestjaar 400 8 BEVELANDEN en THOLEN Dweilbands blazen zich alvast warm voor carnaval Goes Marketing bouwt bestaande, succesvolle evenementen dit jaar nog verder uit In de regio Spreekuur voor rijbewijskeuring Voorstelling 'RUK' door Enge Buren Lessen over Tai Chi en Qi Gong Mijn dorp, mijn stad Hardloopcursus Ladiesrun Goes Jubileumfeest van Dweilorkest de Lamsöören door Luc Oggei GOES In Goes moet altijd iets te beleven zijn. Dat is het credo waar mee Stichting Goes Marketing het jaarplan evenementen 2016 heeft opgesteld. „Als je niet naar het strand wil of kan, dan kun je hier de hele dag verblijven. Dat is onze kracht", zegt Tom de Koning van Goes Marketing. Het programma voor dit jaar be vat niet zozeer nieuwe activitei- ten, maar vooral een uitbreiding van bestaande evenementen. Volgens De Koning onder scheidt Goes zich op modegebied. Met het oog op het evenement Goes Modestad, een 'paradepaard je', worden daarom speciale fol ders uitgedeeld in onder meer Bel gië om meer mensen van buiten Zeeland te trekken. Ook wordt er meer samenwerking met het be drijfsleven gezocht. Zij organise ren sub-evenementen onder de pa raplu van activiteiten van Goes Marketing. „Zo kun je met een be perkt budget toch iets groots neer zetten", aldus De Koning. Goes Marketing wil ook metin gen gaan doen naar het aantal be zoekers van evenementen, zegt voorzitter Loes Meeuwisse van de stichting. Voor dit jaar staan er weer tien tallen kleinere en grotere activitei ten op de rol. Iets meer dan de helft van het budget van Goes Markteting gaat naar evenemen ten van derden, de rest naar eigen initiatieven. Dit jaar vindt ook het benefiet concert van Racoon and friends voor de Stichting Jayden weer plaats op de Grote Markt, op zon dag 22 mei. Het nieuwe festival De Veste, dat afgelopen zomer een proefedi- tie beleefde, wordt dit jaar uitge bouwd naar een driedaags festival. 'Pop-up' is daarbij het tover woord, met diverse foodtrucks, muziek, straattheater en dans. Voor Wolphaartsdijk staat ook iets nieuws op de rol, namelijk 'Welkom Wolphaartsdijk', een eve nement dat zich vooral op water sport richt. Aan de invulling wordt nog gewerkt. www.goesisgoes.nl door Janneke Koster BORSSELE. De Borsselepolder viert zijn vierhonderdste verjaardag. Het zevenkoppig comité Stichting Bors sele 400 bruist van de ideeën om er een bijzonder jaar van te maken. „Ons motto is door en voor Borsse le. Alleen samen kunnen we er een uniek jaar van maken", benadrukt voorzitter Ans Kloet. „Is er al iemand geboren?", vraagt Pieter Hazelager. „Nee, het is heel rustig", reageert Willie Lievense. Enthousiast bespreekt het comité wie er allemaal zwanger zijn. De Vierhonderd jaar na de sluiting van het laatste gat in de dijk, wordt op de zeedijk een zuil met 'vergeten' herinneringen aan de strijd van Borssele tegen het water geplaatst. eerste baby die dit jaar wordt gebo ren, krijgt namelijk een jubileum- stoel. Ieder kleintje dat daarna ter wereld komt, krijgt een persoonlij ke gedenktegel. „De kinderen van nu maken de vijfhonderdste ver jaardag misschien nog mee. Al leen zullen ze van beide jubilea waarschijnlijk niets herinneren", grapt Peter Dieleman. Het merendeel van de activitei ten in het kader van 'Borssele 400 jaar' sluit aan op bestaande evene menten zoals de jaarmarkt en Ko ningsdag. Kloet: „Tijdens Buren- dag kan iedereen bijvoorbeeld meedoen aan Heel Borssele Bakt." Aanvullende dingen die op het programma staan zijn onder ande re een boomplantdag en de jaar lijkse dorsdag. Een datum die eruit springt is 10 mei: „Dat is de officiële verjaar dag van de Borsselepolder. Op die datum werd in 1616 het laatste gat in de dijk gedicht en werd Borsse le een feit", verklaart comitélid Marius Vrijlandt. De plannen voor deze feestdatum staan nog in de steigers, maar vaststaat dat op de zeedijk een zuil met 'vergeten' her inneringen over de strijd van Bors sele tegen het water wordt ge plaatst. Daarnaast valt er bij ieder huishouden in het dorp een glos sy vol verhalen en beelden uit het heden en verleden op de mat. Theo Laurentius - die als kunst expert in het verleden regelmatig te zien was in het tv-programma Tussen Kunst Kitsch - heeft voor de gelegenheid een panora matekening gemaakt van het dorpsplein in 1850. Hazelager to vert een map tevoorschijn en laat de schetsen van Laurentius zien. „Kijk", zegt hij trots, „dit panora ma wordt uitvergroot en vervol gens opgehangen in de muziek tent op het Plein. Op die manier kunnen de dorpsbewoners het oude dorpsgezicht vergelijken met de situatie nu." Onder de Borsselenaren gonst het inmiddels van de geruchten over de kleine houten paaltjes die op het terrein van de Berg van Troye zijn geplaatst. „We hebben inderdaad plannen om deze unie ke berg te accentueren, maar die plannen zijn nog volop in ontwik keling", licht Lea van Liere toe. Verder wil het comité niets losla ten over die ideeën. „Op dit mo ment is het namelijk de vraag in hoeverre onze plannen financieel haalbaar zijn", verklaart Vrijlandt. OUD-VOSSEMEER Senioren, chauffeurs met rijbe wijs C/D/E en overige automobi listen die voor verlenging van hun rijbewijs moeten worden ge keurd, kunnen hiervoor terecht op het spreekuur in Dorpshuis De Vossenkuil in Oud-Vosse- meer. De data voor de spreek uren zijn op 19 januari en 16 fe bruari. Voor informatie en een afspraak kan gebeld worden naar het lande lijke afsprakenbureau van Regel- zorg Rijbewijskeuringen: 088-2323300 of via de website: www.regelzorg.nl. HEINKENSZAND Op zaterdag 23 januari is in De Stenge in Heinkenszand de voor stelling 'RUK' te zien, uitgevoerd door Enge Buren. In hun nieuwe muzikale cabaret programma verweven de Buren acts, sketches en muzikale stij len om zo het publiek mee te trekken uit het gestructureerde leven waar alles aan elkaar hangt van regels. De voorstelling begint om 20.15 uur. Kaartjes kosten 18 euro per stuk. HEINKENSZAND Marjolein Houben geeft op 19 ja nuari haar eerste van een reeks lessen in Tai Chi en Qi Gong in Heinkenszand. Deze bewegingstechnieken be staan uit een reeks helende oefe ningen om alle pezen en bind weefsels in het lichaam open te maken, zodat de energie gestimu leerd wordt om overal door te stromen. De oefeningen zijn op ieder ni veau uit te voeren, zittend of staand, en zijn geschikt voor ie dere leeftijd. Info via mhouben@zeelandnet.nl of 06-28625349. GOES Runnersworld Goes start op vrij dag 22 januari met cursussen om de Ladiesrun (5 kilometer) te kunnen lopen. Deze cursus is bedoeld voor da mes die nog niet veel ervaring hebben met hardlopen en graag in de buitenlucht op een gezon de manier aan hun conditie wil len werken. De training is tien weken lang en start elke vrijdag om 9.30 uur vanaf Runners world aan de Gasthuisstraat in Goes. De kosten bedragen 45 eu ro. Inschrijven kan via: info@runnersworldgoes.nl. OUD-VOSSEMEER Dweilorkest de Lamsöören viert haar 22-jarig bestaan met een feest op 23 januari in Dorpshuis de Vossenkuil in Oud-Vosse- meer. Het thema van het jubileum feest is 'Puur Zeeuws'. De avond vindt plaats in Dorpshuis de Vos senkuil, dat voor de gelegenheid wordt omgebouwd tot strandpa viljoen. Het programma start om 15.00 uur met het 'Oud-Vosse- meers Mosselpraet Festijn', een variant op de carnavalstraditie tonpraten. Veertig muzikanten die het hiervoor speciaal opge richte jubileumorkest vormen, zullen deze middag muzikaal omlijsten. Om 20.30 uur gaat het officiële programma verder met een feestavond, waarbij ook an dere bands uit de regio zullen op treden. 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN. Vier dweilbands hebben zich gisteravond alvast warm geblazen voor carnaval. Hun repertoire was te horen in ca fé De Oranjeboom in 's-Heer Hendrikskinderen. De Goese dweilbands Pink Panthers en Vals Alarm, De Blaosuuln uit Aardenburg en De Chi ca's uit Prinsenbeek traden op. foto Johan van der Heijden ZATERDAG GOES Grote markt, 09.00-16.00 uur- Weekmarkt; Zee landhallen, vanaf 11.00 uur - Super cross Goes; Wijk centrum de Spin- ne, Joseph Luns- laan 7,14.00-17.00 uur - Polderfair met o.a. reparatie café, knutselactivi- teit voor kinderen en demonstraties en workshops stijl dans en Salsa 'S-GRAVEPOLDER Poelvoordestraat 3, vanaf 20.00 uur - Dansavond Ont- spannings Vereni ging Amicitia met DJ Johan KAPELLE Fruitteeltmu seum, Annie M.G. Schmidtsingel 1, 10.00-16.00 uur - Start bijeenkomst 'Snoeicursus Fruit bomen'; Hervorm de Kerk, 20.00 uur - Nieuwjaarscon cert Harmonieor kest Ons Genoe gen KATS Katse Kerk, Kerk straat 3, 20.00-23.00 uur - Benefietavond met muziek en poëzie m.m.v. 'Trio Tony Wes- dijk en Roos Gil- jamse', De Rotter damse dichter Rien Vroegindewe- ij, 'Duo Comfort Zone', Cees Ver burg en Onno de Graaf KATTENDIJKE Dorpshuis 'Het Katshuis', Heen- vlietstraat 12, 13.30-16.00 uur - Digi-Markt met di verse thema work shops KLOETINGE Amicitia, Schim- melpennin- ckstraat, 10.00 uur - Workshop Koor zang door Zeeuws Mannenkoor KRUININGEN Dierenspeciaal zaak Van der Poel, Weihoek 19, 13.00-17.00 uur - Viering 16-jarig ju bileum Honden school Martin Gaus met o.a. workshops rie men maken en hondenmassage en een kleurwed- strijd RILLAND Cromvlietstraat 30,19.00 uur - Her opening Jongeren centrum De Kist; Dorpshuis Luctor et Emergo, Hoofd weg 45, 20.00-22.15 uur - Cabaretshow Pie ter Derks 'Zo goed als nieuw' WEMELDINGE Dorpsplein, 08.00-12.00 uur - Weekmarkt ZONDAG ELLEWOUTSDIJK Kerkje van Elles- diek, Hellewoud straat 1,14.30-16.30 uur - Toneelstuk 'Nie loslaete' door Werkgroep Le vensbeschouwing GOES Theater De Mythe, Bleekveld 1,15.00 uur - Jeugdvoor stelling door mei dentrio 'Raak' KRUININGEN Bovenzaal De Ko renbeurs, Markt 6, 15.30 uur - Nieuw jaarsconcert 'Ko ninklijke Harmo nie E.M.M. Krui- ningen'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77