Vooral blikschade door hagelbuien PETER SLAGER ANWB kent vijf Zeeuwse campings vijf sterren toe Gele koorts Van Belzen Topartiesten treden op voor 2 ZEELAND Een keur aan artiesten maakt maandag 1 februari zijn opwachting in CineCity XL in Vlissingen tijdens de benefietavond voor het armlastige Podium Reimerswaal. Waarom zetten ze zich belangeloos in voor het eenmansbedrijfje van programmeur Jacques Boonman? COMMENTAAR Provinciale Staten hebben gisteren terecht de vloer aange veegd met de evaluatie van de aankomst van de Tour etappe op Neeltje Jans. Dat wielerfeest zou begin juli vo rig jaar 135.000 tot 175.000 toeschouwers hebben getrok ken. Omroep Zeeland weerlegde de cijfers eerder deze week: het zijn er hooguit 55.000 geweest. Dat is nogal een verschil. Gedeputeerde Ben de Reu schiet in de verdediging. Hij voert on der meer aan, dat de provincie de eerste cijfers van de Tourorga nisatie ASO naar beneden heeft bijgesteld. Dat is zwak. Om te be ginnen is het rekenwerk duidelijk zó nonchalant dat het niet te verdedigen valt. Maar waar het echt om gaat, is degelijkheid en vertrouwen. Als het dagelijks pro vinciebestuur de Staten cijfers voorlegt, moeten die bij benade ring juist zijn. Daarvan is in dit ge val geen sprake. Het is op zijn best nattevingerwerk. Wie wan trouwend is, kan er zelfs manipu latie achter zoeken. Laten we het er maar op houden dat het en thousiasme eventjes sterker was dan het gezond verstand. De Tour heeft Zeeland heel veel publiciteit opgeleverd. Dat staat buiten kijf. De waarde van die aandacht is niet te meten. De Tour was een mooi avontuur, voor herhaling vatbaar. Maar dan wel op basis van nuchtere afwegingen. Vooraf én achteraf. Het enthousiasme over de aankomst van de Tour was sterker dan het gezond verstand VLISSINGEN. Het regende gisteren niet alleen hagelstenen, maar ook meldingen van auto's die door plaat selijke gladheid van de weg waren geraakt of met een ander voertuig in botsing waren gekomen. „Op een gemiddelde dag komen er ongeveer vier meldingen binnen van schade door ongevallen. Giste ren ging het om zo'n twintig geval len", zegt Marcel de Moor van auto bergingsbedrijf De Moor in Goes en Wissenkerke. De eerste melding kwam 's ochtends om 8.45 uur bij het bergingsbedrijf binnen en pas na 14.00 uur keerde de rust terug. De gladheid veroorzaakte vooral problemen op de A58 tussen Hein- kenszand en Arnemuiden, op de N62 (Sloeweg) en in de polders. Op de Westerscheldetunnelweg ter hoogte van Borssele belandde een auto in de sloot. Hetzelfde gebeur de op de Oost-Westweg bij Kamper land. Op de N62 bij Heinkenszand raakte een bestelbus van de weg en op de A58 ter hoogte van Lewedorp ontstond blikschade bij meerdere auto's door een aanrijding in een ha gelbui. Volgens De Moor bleef het in de meeste gevallen bij (forse) blikscha de aan de voertuigen. „Een geluk bij een ongeluk." Almanak Het was een verwarrend gesprek, gis termiddag op dat Vlissingse notaris kantoor. Het ging over Concert at Sea, en dat het muziekfestival er ook deze keer weer in was geslaagd om in korte tijd uitverkocht te raken. „Ze hebben gewoon goede artiesten", zei de een. „Miss Saigon en zo." Waarmee hij Miss Montreal bedoel de. Om zich te revancheren voor die vergissing, wilde hij nog een bekende naam noemen. „Die kleine, die is er ook vaak bij. Hoe heet hij ook al weer?" „Van Velzen?" Ja, die bedoel ik. Van Belzen." Dorp begint met buurtwhatsapp De Dorpsraad Schore heeft een buurtwhatsappgroep opgericht. De groep draagt de naam 1ALERTISchore en is bedoeld voor het sig naleren en melden van ver dachte situaties in het dorp. Leidend hierbij is de SAAR-methode: Signaleer, Alarmeer, App en Reageer. De WhatsAppgroep is op gedeeld in wijkgroepen. De contactpersonen van ie dere wijkgroep zijn met el kaar verbonden. Zo kun nen - indien nodig - ande re wijkgroepen snel op de hoogte worden gebracht. Groen licht voor structuurschets Het project Rondom Kam perland krijgt groen licht van de gemeente Noord- Beveland, die gisteren toe zegde bij de eerstvolgende vergadering akkoord te gaan met de structuur schets die voor het dorp is opgesteld. In de schets staat beschreven hoe de uit straling, de ruimtelijke structuur en de levendig heid van Kamperland ver sterkt kunnen worden. De volgende stap is een ver keerskundig onderzoek, waarna een plan van aan pak wordt opgesteld. Meer zenders in Sluiskiltunnel Het aantal radiozenders dat je kunt ontvangen in de Sluiskiltunnel, is uitge breid van vier naar tien. Commerciële zenders zo als Qmusic, Skyradio en Ra dio 538 waren eerder niet te ontvangen in de buis. Sinds deze week kan dat wel. De tunneloperator kan op de zenders inbre ken in geval van een cala miteit. Zo kunnen ze de weggebruikers informeren, bijvoorbeeld over naderen de hulpdiensten. 'Appeltje' gaat De Pit voorbij Buurthuis De Pit in Goes-Zuid maakt niet lan ger kans op een 'Appeltje van Oranje'. Tijdens een bijeenkomst in Utrecht is gisteren bekendgemaakt welke initiatieven na een internetstemronde door zijn naar de volgende ron de en daar zit De Pit niet bij. „Jammer", reageert Ronny Menheere van De Pit. „Maar het was een leu ke ervaring en we zaten toch bij de laatste veertig." Wel kreeg het buurthuis een cheque van 2500 euro. Waarom? „Juist in snelle tijden met veel verandering zijn plekken waar mensen naartoe kunnen om naar muziek te luisteren of een toneelstuk te zien belangrijker dan ooit. Als die plekken er niet zijn, raakt een dorp of een streek geïsoleerd. Daarover hebben Tonnie Dieleman en ik een lied gemaakt en dat gaan we op 1 februari spelen." WIE KOMEN ER NOC MEER? AAGTEKERKE. De ANWB kent vijf Zeeuwse campings het predi kaat Best Erkende Camping 2016 toe. Nieuw op de ANWB-lijst zijn Ardoer Camping Westhove in Aagtekerke en Ardoer Strand- park De Zeeuwse Kust in Renes- se. De campings De Wijde Bliek en Julianahoeve Renesse (beide Ardoer) en recreatiecentrum De Vogel in Hengstdijk behouden het ANWB-predikaat. De kwalificatie van de ANWB geldt voor één jaar en komt tot stand op basis van onafhankelij ke campinginspecties, die elk jaar worden uitgevoerd. Een Best Erkende Camping heeft een zeer hoog niveau, zegt de ANWB. Ze scoren allemaal vijf sterren dank zij veel voorzieningen, een 'ge weldig' terrein en uitmuntend sanitair. Zeeland doet het wat betreft nieuwkomers goed. Landelijk kregen slechts vijf campings, waarvan twee in Zeeland, voor het eerst het ANWB-predikaat. In totaal mogen 37 campings dit jaar pronken met de titel van de ANWB. In Europa genieten nu 143 campings de goedkeuring van de ANWB. Na Nederland volgt Italië met dertig onder scheiden campings. FZC door Ellen Jobse Gladheid heeft gisteren ongelukken veroorzaakt, zoals hier op de A58. foto Marcelle Davidse Tip? redactie@pzc.nl SCHORE WISSENKERKE TERNEUZEN GOES BN'ers pal voor Podium door Ernst Jan Rozendaal Hans Dorrestijn, Paskal Jakobsen, Hans Vis ser en Irena Filippova, Flairck en Ruud Her mans. Lees hun motivatie op www.pzc.nl. Ook worden videoboodschappen ver toond van Katinka Polderman en anderen. Kaarten a 50 euro zijn te koop via CineCi ty (aan de kassa en online via cinecity.nl) en bij de Drukkerij in Middelburg. Jacques Boonman door Frank Balkenende

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 75