Echtpaar stopt na negen jaar met Voedselbank Schouwen-Duiveland Tandarts in Haamstede Èkm 1*L 'VI Ouderen Zierikzee verzetten zich tegen detailhandelplan gemeente SCHOUWEN-DUIVELAND 9 George Velthuijsen voert actie voor behoud van een supermarkt in het centrum van de monumentenstad. ZIERIKZEE. Sinds de sluiting van de Spar aan het Havenplein in de zomer van 2014 is de Albert Heijn aan de Lange Nobelstraat de enige supermarkt in het centrum van Zierikzee. George Velthuijsen vreest dat deze winkel ook ver dwijnt. „Ik heb opgevangen dat er se rieuze plannen zijn de AH te ver plaatsen naar het Haringvlietplein of naar het Groene Weegje, waar 'Straks is het: tsja, had maar wat gezegd. Nu is het te laat' vroeger zwembad Onderdak stond." Velthuijsen (82) vindt dit een slechte ontwikkeling en pro beert het college van B en W en de gemeenteraad te overtuigen van het belang van Albert Heijn in dit gebied. „Deze winkel is een levensbehoefte voor ouderen. Hier in de buurt heb je De Wie ken, De Wevershof, het Nieuwe Vrije, het Jannewekken en de Vic toria. Allemaal woonvormen voor ouderen. Die mensen doen bood schappen bij AH en die ontmoe ten elkaar bij AH. Waar moeten ze straks hun boodschappen doen?" De Zierikzeeënaar controleerde het gerucht van de verhuizing op het gemeentehuis. „Dan blijft er altijd nog wel een winkel voor de eerste levensbehoeften, kreeg ik te horen." Maar Velthuijsen, oud-af delingsvoorzitter van de VVD, weet hoe de hazen lopen: „Ik trek nu namens de ouderen aan de bel, want ik weet hoe het gaat op Schouwen-Duiveland. Straks is het: Tja, had maar wat gezegd. Nu is het te laat." Volgens een woordvoerster van Ahold in Zaandam is de super markt in onderhandeling met de gemeente. „Onze winkel in Zierik zee is te klein en daar gaan we wat aan doen. Het wordt uitbrei ding of een andere locatie. Verder kan ik daar nog niets over zeggen. Misschien over een maand of drie." In de Detailhandel Structuurvi sie van de gemeente wordt gepleit voor vestiging van supermarkten aan de stadsrand. Het Groene Weegje en het Haringvlietplein worden in deze nota genoemd. Het centrum is bestemd voor vers winkels en andere speciaalzaken. De Zierikzeese winkeliersvere niging OVO deelt de zorgen van Velthuijsen en maakte vorig jaar al kenbaar dat er een supermarkt moet blijven in de binnenstad. „Die is absoluut noodzakelijk als publiekstrekker", zei voorzitter Robert van der Krieke gisteren. Hij ziet het liefst dat AH uitbreidt. Dat kan alleen aan de achterzijde en dat kost schaarse parkeerplaat sen. Van der Krieke: „Uitbreiding kost welgeteld tien plaatsen. Die zijn bij de toch al geplande herin richting van de Gasthuisboom gaard terug te winnen als je dat een beetje efficiënt doet. Je zou een eventuele aanbouw van Al- bert Heijn ook een metertje kun nen verdiepen. Dan kunnen er au to's op het dak staan, zonder dat iemand er last van heeft." Dat brengt het voortbestaan van de tien jaar oude organisatie niet in gevaar. „Met 35 vrijwilli gers draait de voedselbank niet al leen op de voorzitter. Als ik mor gen wegval, draait het echt wel door", verzekert Mirjam Jumelet. Voedselbank Schouwen-Duive land 'draait als een tierelier', blijkt uit haar verhaal. „Het is een bruisend bedrijf, een heerlijk bedrijf. Met mensen die er alle maal achter staan en er echt voor gaan. Heel leuk." Desalniettemin hebben Mirjam en Jacques beslo- 'Het is een beetje je kindje maar het moet wel gezond blijven' ten er een punt achter te zetten. „Het is goed geweest. Het is toch wel een bedrijf binnen je gezin. Het is natuurlijk wel een beetje je kindje maar het moet wel ge zond blijven. Het is niet 'mijn voedselbankje' ofzo. Nu is een volgende aan de beurt. Die gun ik dit werk ook." De familie van Iwaarden nam tien jaar geleden het initiatief tot oprichting van een voedselbank op Schouwen-Duiveland. Toen gingen wekelijks tussen de 25 en 30 pakketten de deur uit. Inmid dels ligt dat wekelijkse aantal rond de honderd. Donderdag worden in de oude Beatrixschool in de Maltastraat in Zierikzee de dozen gepakt, vrijdag worden ze uitgedeeld. „Het is ongelooflijk wat je alleen al van het eiland binnenkrijgt en hoe groter kan het feest dat je iets door mag ge ven, zijn?" Belangstellenden kunnen zich melden via: info@voedselbankschouwenduiv eland.nl of via telefoonnummer 0111-642770. BURGH-HAAMSTEDE. In de voorma lige huisartsenpraktijk aan de Burghseweg, precies tussen Burgh en Haamstede, komt een gezond heidscentrum. Dat is het initiatief van Edmei- re Costa Pinheiro, de weduwe van de in 2014 overleden huisarts Peter Keulers. Daarmee komt een eind aan een lange periode van on duidelijkheid. Pinheiro wilde aan vankelijk de praktijk van haar man voortzetten. Ze vermoedde daarin te worden tegengewerkt door de andere huisarts in het dorp. Uiteindelijk zegde zorgverze keraar CZ het contract op, omdat er geen vaste arts meer werkte in de praktijk aan de Burghseweg. Pinheiro is tandarts. Haar ge zondheidscentrum gaat daarom van start met een tandartsenprak tijk. Inschrijving als patiënt is mo gelijk op: www.tpbh.nl. ~:h^erhande:l ZATERDAG 16 JANUARI 2016 'De Albert Heijn moet blijven' door Ton van den Nouweland George Velthuijsen Zierikzee AH in de binnenstad van Zierikzee is belangrijk voor boodschappen en een praatje, foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman ZIERIKZEE. Na negen jaar zetten Mirjam en Jacques Jumelet op 1 april een punt achter het werk voor de Voedselbank Schou wen-Duiveland. Het voorzitters tweetal is nog op zoek naar opvol ging- Mirjam Jumelet Branderijmolengang 1 7 Middelburg 10 JAAR lilliTiEni Nu tijdelijk vrij op naam! Zeer ruim huis Moderne uitvoering Luxe keuken Twee badkamers Vijf slaapkamers Eigen parkeerplaats Vraagprijs 349.000,- v.o.n.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67