Wie staat er op dit gevonden schilderij? PETER SLAGER ANWB kent vijf Zeeuwse campings vijf sterren toe Gele koorts Van Belzen Topartiesten treden op voor 2 ZEELAND Een keur aan artiesten maakt maandag 1 februari zijn opwachting in CineCity XL in Vlissingen tijdens de benefietavond voor het armlastige Podium Reimerswaal. Waarom zetten ze zich belangeloos in voor het eenmansbedrijfje van programmeur Jacques Boonman? COMMENTAAR Provinciale Staten hebben gisteren terecht de vloer aange veegd met de evaluatie van de aankomst van de Tour etappe op Neeltje Jans. Dat wielerfeest zou begin juli vo rig jaar 135.000 tot 175.000 toeschouwers hebben getrok ken. Omroep Zeeland weerlegde de cijfers eerder deze week: het zijn er hooguit 55.000 geweest. Dat is nogal een verschil. Gedeputeerde Ben de Reu schiet in de verdediging. Hij voert on der meer aan, dat de provincie de eerste cijfers van de Tourorga nisatie ASO naar beneden heeft bijgesteld. Dat is zwak. Om te be ginnen is het rekenwerk duidelijk zó nonchalant dat het niet te verdedigen valt. Maar waar het echt om gaat, is degelijkheid en vertrouwen. Als het dagelijks pro vinciebestuur de Staten cijfers voorlegt, moeten die bij benade ring juist zijn. Daarvan is in dit ge val geen sprake. Het is op zijn best nattevingerwerk. Wie wan trouwend is, kan er zelfs manipu latie achter zoeken. Laten we het er maar op houden dat het en thousiasme eventjes sterker was dan het gezond verstand. De Tour heeft Zeeland heel veel publiciteit opgeleverd. Dat staat buiten kijf. De waarde van die aandacht is niet te meten. De Tour was een mooi avontuur, voor herhaling vatbaar. Maar dan wel op basis van nuchtere afwegingen. Vooraf én achteraf. Het enthousiasme over de aankomst van de Tour was sterker dan het gezond verstand ZIERIKZEE. Wie verbouwt komt vaak voor verrassingen te staan. Soms heel aangename. Zo kwam bij ZieZo PannekoekENeterij in Zierikzee een schilderij achter een dubbele muur tevoorschijn. Eigenaresse Adela Kaljic:. „Het pand wordt helemaal gerestyled om het oude karakter weer meer te laten zien. Daarom hebben we ook oude wanden gesloopt waar al zo'n veertig jaar niets mee ge daan is. Op een gegeven moment waren we aan het slopen en viel er een schilderij op de grond." Op het schilderij staat een por tret van een dame met hoed. Ge maakt door M. de Ruiter-Kloet. Waarschijnlijk uit het jaar 1974. Maar dat is niet goed leesbaar. Met een oproepje op Facebook pro beert Adela meer te weten te ko men over de herkomst van het schilderij. „Ik weet inmiddels dat Mary de Ruiter afkomstig is uit Bruinisse en dat ze in 1906 gebo ren is en in 1992 overleden. Was ze een bekend kunstenares? En wie is de dame op het schilderij? Als de verbouwing straks klaar is stoffen we haar netjes af en krijgt ze een mooi plekje in de zaak." Almanak Het was een verwarrend gesprek, gis termiddag op dat Vlissingse notaris kantoor. Het ging over Concert at Sea, en dat het muziekfestival er ook deze keer weer in was geslaagd om in korte tijd uitverkocht te raken. „Ze hebben gewoon goede artiesten", zei de een. „Miss Saigon en zo." Waarmee hij Miss Montreal bedoel de. Om zich te revancheren voor die vergissing, wilde hij nog een bekende naam noemen. „Die kleine, die is er ook vaak bij. Hoe heet hij ook al weer?" „Van Velzen?" „Ja, die bedoel ik. Van Belzen." Muziekfeest in Porgy en Bess Porgy en Bess in Terneu- zen is vanavond the place to be voor Zeeuwse muzikan ten. Musici moesten zich van tevoren inschrijven voor de zevende editie van dit Zeeuwse muziekfeest. Enkele tientallen hebben dat gedaan. Een prominen te rol is weggelegd voor de leadzangers. Zij bepalen welke nummers worden ge speeld. Rond iedere zanger wordt een band gefor meerd. De zaal gaat open om 19.00 uur, het muziek feest barst een uur later los. Roderik derde op NK wafel bakken Roderik Laanbroek, eige naar van lunchroom Pan nen en Koeken in Westka- pelle, is als derde geëin digd op het Nederlands kampioenschap Wafel Bak ken. De wedstrijd werd donderdag gehouden tij dens de Horecava in Am sterdam. Laanbroek maak te een Brusselse wafel, spe ciaal voor de wintertijd, met een Zeeuws tintje. De bijzondere ingrediënten waren onder meer lang ge gaarde stoofperen, macade- mia nougatine, Ooster- scheldewater en ijs van va nille en citroengras. Provincie praat over natuur In haar provincietoer om met Zeeuwen te praten ter voorbereiding op de nieu we natuurvisie doet gede puteerde Carla Schön- knecht donderdag 21 janua ri Bruinisse aan. Zij wil van inwoners van Schou- wen-Duiveland weten of zij kiezen voor meer na tuur en zo ja, wat voor na tuur. Eerder was ze bij Bio Base in Terneuzen en de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Vanaf 19.00 uur is iedereen welkom bij restaurant Grevelingen. Meer zenders in Sluiskiltunnel Het aantal radiozenders dat je kunt ontvangen in de Sluiskiltunnel, is uitge breid van vier naar tien. Commerciële zenders zo als Qmusic, Skyradio en Ra dio 538 waren eerder niet te ontvangen in de buis. Sinds deze week kan dat wel. De tunneloperator kan op de zenders inbre ken in geval van een cala miteit. Zo kunnen ze de weggebruikers informeren, bijvoorbeeld over naderen de hulpdiensten. Waarom? „Juist in snelle tijden met veel verandering zijn plekken waar mensen naartoe kunnen om naar muziek te luisteren of een toneelstuk te zien belangrijker dan ooit. Als die plekken er niet zijn, raakt een dorp of een streek geïsoleerd. Daarover hebben Tonnie Dieleman en ik een lied gemaakt en dat gaan we op 1 februari spelen." WIE KOMEN ER NOC MEER? AACTEKERKE. De ANWB kent vijf Zeeuwse campings het predi kaat Best Erkende Camping 2016 toe. Nieuw op de ANWB-lijst zijn Ardoer Camping Westhove in Aagtekerke en Ardoer Strand- park De Zeeuwse Kust in Renes- se. De campings De Wijde Bliek en Julianahoeve Renesse (beide Ardoer) en recreatiecentrum De Vogel in Hengstdijk behouden het ANWB-predikaat. De kwalificatie van de ANWB geldt voor één jaar en komt tot stand op basis van onafhankelij ke campinginspecties, die elk jaar worden uitgevoerd. Een Best Erkende Camping heeft een zeer hoog niveau, zegt de ANWB. Ze scoren allemaal vijf sterren dank zij veel voorzieningen, een 'ge weldig' terrein en uitmuntend sanitair. Zeeland doet het wat betreft nieuwkomers goed. Landelijk kregen slechts vijf campings, waarvan twee in Zeeland, voor het eerst het ANWB-predikaat. In totaal mogen 37 campings dit jaar pronken met de titel van de ANWB. In Europa genieten nu 143 campings de goedkeuring van de ANWB. Na Nederland volgt Italië met dertig onder scheiden campings. FZC door Mariska den Hartog Adela Kaljic van ZieZo met het gevonden schilderij, foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN WESTKAPELLE BRUINISSE TERNEUZEN BN'ers pal voor Podium door Ernst Jan Rozendaal Hans Dorrestijn, Paskal Jakobsen, Hans Vis ser en Irena Filippova, Flairck en Ruud Her mans. Lees hun motivatie op www.pzc.nl. Ook worden videoboodschappen ver toond van Katinka Polderman en anderen. Kaarten a 50 euro zijn te koop via CineCi ty (aan de kassa en online via cinecity.nl) en bij de Drukkerij in Middelburg. Jacques Boonman door Frank Balkenende

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65