Gunst krijgt groen licht van artsen Nieuwe renners in ploeg Middelkamp In december trainde hij in Spanje met zijn Zeeuwse collega's SPORT 11 'Ik hoop tegen de eerste tien aan te zitten in de Ronde van Oostenrijk' maar ging ik al weer snel wat din getjes doen zoals hardlopen en fit nessen. Nu heb ik daar twee we ken langer mee gewacht." Zeeuws kwintet „In november ben ik weer langzaam begonnen", vertelt hij. Na eind november te zijn ge trouwd, reisde Minnaard in de cember samen met Johnny Hoo- gerland en Brian van Goethem naar Altea af voor een trainings kamp. Iets verderop zaten ook Antwan Tolhoek en Nick van der Lijke, wat het Zeeuwse kwintet profs voor 2016 completeerde. „Dat was erg leuk om zo eens sa men met alle Zeeuwse jongens onder elkaar te zijn", vertelt Min naard, die als enige van hen niet bij Roompot onder contract staat. „De conditie begint nu steeds be ter te worden", richt Minnaard zijn blik vooruit op het nieuwe seizoen, dat voor hem op 3 februa ri met de Ronde van Valencia van start gaat. „De topconditie is er natuurlijk nog niet, maar ik voel me zeker niet minder dan vorig jaar rond deze tijd." Met de extra ervaring in het achterhoofd en de extra kilome ters in de benen, hoopt Minnaard in 2016 nog meer van zich te la ten horen. „Die notering in Zwit serland heeft er ook voor gezorgd dat ik die meerdaagse rondes steeds leuker begin te vinden. Ik besef dat er daar mogelijkheden voor mij liggen. Ik principe ben ik vrij allround, maar nu ben ik me nog meer gaan toeleggen op dat soort wedstrijden." „Ik vind zo'n koers gewoon fantastisch om te rijden", ver volgt Minnaard. „Net als bijvoor beeld de Ronde van Oostenrijk (waarin hij 21e werd, red.). Je bent een week of langer alleen maar met die wedstrijd bezig. Dat is prachtig om te doen." In dergelijke koersen wil Min naard zich in 2016 dan ook graag weer tonen. „Ik hoop tegen de eerste tien aan te zitten in bijvoor beeld de Ronde van Oostenrijk of één van die rondes in Noorwe gen, zeg maar het niveau net on der de WorldTour." Daarnaast hoopt de Zeeuw op een uitschieter, waar het in 2015 aan ontbrak. „Ik was wel con stant, maar reed nergens een hele korte uitslag. Ik zou dit seizoen graag eens ergens bij de eerste drie in een etappe rijden." MARCO MINNAARD YERSEKE. Davy Gunst kan aan zijn rentree in het wielerpeloton gaan werken. De doktoren zetten giste ren het licht op groen voor de twintigjarige coureur van het Ra bobank Development Team. „Dit is een mooie opsteker." Gunst werd op 9 december vo rig jaar tijdens een training aange reden door een brommer. Bij dat ongeluk liep de Bevelander twee breuken in het bekken op en een breuk in een ruggenwervel. Tot af gelopen dinsdag was hij aan het bed gekluisterd en moest hij een korset dragen. Gisteren bij contro le in het ziekenhuis in Goes ble ken de wonden aardig geheeld te zijn. „De doktoren waren heel te vreden", vertelt Gunst. „Het kor set en de krukken kunnen aan de kant. Ik mag met revalideren be ginnen. Ik mag zelfs weer gaan fietsen. Natuurlijk moet ik nog voorzichtig zijn. Het is niet de be doeling dat ik meteen de kasseien op ga. Ik zal eerst via oefeningen bij de fysiotherapeut moeten aan zien te sterken." Gunst mist bij het Rabobank Development Team, waar hij dit seizoen zijn debuut maakt, het eer ste trainingskamp. In februari is hij echter wel van de partij. Hij zal dan een apart trainingsprogram ma volgen. Gunst denkt hierna twee maanden nodig te hebben om zich klaar te stomen voor de eerste serieuze wedstrijden. KRUININGEN. De wielervereniging Theo Middelkamp kan komend seizoen bij de elites over vier nieu we renners beschikken. Jan Arie de Voogd, Peter de Winter, Djoerd van Dessel en Michel Stroosnijder komen uit voor de ploeg. De Voogd kwam tot nu toe uit bij Trimbelangen Midden Zeeland (TMZ). De renner uit 's-Graven- polder vindt het echter tijd voor een stap hogerop en hoopt zich bij de elites in criteriums en klas siekers verder te kunnen ontwik kelen. De Voogd is overigens geen onbekende bij Theo Middelkamp. De Bevelander kwam eerder uit bij de amateurs van Theo Middel kamp. Peter de Winter was in het ver leden verschillende jaren actief als eliterenner. De coureur uit Wol- phaartsdijk maakte in 2015 de over stap naar de TMZ-amateurs. Dit seizoen keert De Winter terug bij de elites van ZRTC Theo Middel kamp. Djoerd van Dessel uit Bre da komt over van het Young Cy cling Team Vzw. Michel Stroosnij der uit Hansweert keert na enkele jaren voor DRC de Mol te hebben gereden terug op het oude nest. De ploeg staat komend seizoen weer onder leiding van Ad Polak en Heddie Nieuwdorp. ZATERDAG 16 JANUARI 2016 de lat nog hoger Geboortedatum: 11-04-1989 Woonplaats: Wemeldinge Gewicht: 65 kilogram Lengte: 1.78 meter Ploegen: 2016 Wanty - Groupe Gobert 2015 Wanty - Groupe Gobert 2014 Wanty - Groupe Gobert 2013 Rabobank Development Team 2012 Rabobank Continental Team Beste resultaten tot nu toe: 4e Tour de Vendée (2014) 2e etappe Tour of China I (2012) 9e Tour of China I (2012) 10e Grand Prix Pino Cerami (2012) 3e etappe La Tropicale Amissa Bongo (2014) 3e Kattekoers (2012) Bergtrui La Tropicale Amissa Bon go (2014) Eerste wedstrijd 2016: 3 februari Volta a la Comunitat Valenciana more Marco Minnaard op trainingsstage in Spanje, foto's ®KRamon/WGG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 63