Wanty-Groupe Gobert mikt dit seizoen op vijftien overwinningen Coureur (26) gaat zijn derde jaar bij de profs in 10 SPORT Wielrenner uit Wemeldinge hoopt in 2016 op een uitschieter. „Ik zou dit seizoen graag eens ergens bij de eerste drie in een etappe rijden." Kerkhove is ondanks nederlaag tevreden over haar spel Met een plek bij de eer ste dertig in de Ron de van Zwitserland verbaasde Marco Min naard zichzelf afgelopen juni. Ach ter het Nederlandse geweld van Tom Dumoulin, en in mindere mate Robert Gesink, reed de ren ner uit Wemeldinge zich anoniem naar plek 28 in het eindklasse ment van de meerdaagse koers. „Dit jaar eis ik nog meer van me zelf', laat de 26-jarige coureur van uit Benidorm weten. Samen met zijn ploeggenoten van Wanty-Groupe Gobert ver blijft Minnaard momenteel in de Spaanse badplaats om zich voor te bereiden op zijn derde jaar bij de profs. Maandag kwam het gezel schap aan voor een trainingskamp van twee weken. „Slapen, eten en trainen, en dat telkens weer op nieuw", vat Minnaard de veertien dagen samen. „En af en toe heb- 'De topconditie is er natuurlijk nog niet, maar ik voel me zeker niet minder dan vorig jaar rond deze tijd' ben we een activiteit, zoals een fo- toshoot", voegt hij eraan toe. Hoewel Minnaard baalde van de manier waarop hij het wieler- jaar 2015 afsloot - wegens een bles sure moest hij de laatste wedstrij den aan zich voorbij laten gaan - kijkt hij met een tevreden gevoel terug. „Ik heb echt een stap ge maakt, dat zie je aan mijn uitsla gen. Ik ben conditioneel beter ge worden. In mijn eerste jaar bij de profs had ik vaak moeite met lan gere afstanden, vorig jaar ging dat stukken beter. Ook wat betreft trainingsaanpak en manieren om nog beter voor de sport te leven, ben ik weer een stuk wijzer ge worden." Dat de Bevelander na vorig sei zoen extra rust pakte, onder streept die gedachte. „Ik merkte dat ik toch wel wat meer rust no dig had na zo'n lang en intensief seizoen. Vorig jaar had ik een soort zelfde rustperiode ingelast, Tennisster Lesley Kerkhove is er gisteren niet in geslaagd om de derde en laatste kwalifica tieronde voor de Australian Open te bereiken. De Zierikzee- se verloor met 7-5 6-2 van de Zwitserse Viktorija Golubic. In tegenstelling tot haar partij in de eerste ronde had de Schouwse moeite om haar ei gen opslag te behouden. Ze werd in de hele wedstrijd liefst zes keer gebroken. Ondanks haar nederlaag tegen de nummer 169 van de wereld heeft Kerkhove toch goede za ken gedaan in Melbourne. Haar reis was de moeite waard van wege de punten die ze vergaar de voor de wereldranglijst en het geld dat ze verdiende met haar ene winstpartij van don derdag. Daarbij gaat het om en kele duizenden euro's. Via Face- book liet ze weten dat ze tevre den was met haar spel bij haar debuut in Melbourne. Kerkhove vliegt morgen terug. Haar eerstvolgende toernooi is eind januari in Frankrijk. Unitron van slag in zaalvoetbaltrijd Op de tweede speeldag na de jaar wisseling kon Unitron in de twee de klasse van het zaalvoetbal rayon Midden Zeeuws-Vlaande- ren geen potten breken. De ach tervolger van koploper HE Facili ty leed de tweede opeenvolgende nederlaag: tegen Kraker Trailers werd het 6-7. Omdat HE Facility wel won (10-7 van Van Kouteren) liep de voorsprong van de koplo per op naar negen punten. Zelden- rust Steelant, dat met 9-2 Reham Vastgoed de baas was, volgt op twaalf punten. Koploper volleybal gaat onderuit Notaris Stolker leed in de eer ste klasse (vrouwen) van de bedrijfsvolleybalcompetitie in Hulst een zeldzame neder laag. De dit seizoen superieu re koploper ging in het duel met hekkensluiter De Sterre met 2-1 volkomen onverwacht onderuit. Nadat het in de eerste set 28-26 was geworden, sloeg Stolker met 25-14 nog wel te rug maar daarna trok De Ster- re met 25-22 opnieuw aan het langste eind. sport kort BENIDORM. Wanty-Groupe Go bert bereidt zicht tijdens een sta ge in Benidorm voor op het nieu we wielerseizoen. De selectie be staat uit 22 renners, onder wie Marco Minnaard uit Wemeldinge. Nieuw aangetrokken zijn Dimitri Claeys, Gaëtan Bille, Guillaume Martin en Kenny Dehaes. Sportbe stuurder Hilaire Van der Schue- ren kijkt met ambitie uit naar het wielerjaar 2016. „We hebben de ploeg versterkt zodat we elke wedstrijd die we rijden ook kunnen winnen. Dit was vorig jaar nog niet het geval. Vooral in de sprints moeten we nu beter voor de dag komen. Met Thomas Degand hebben we een pure klimmer terug en op dat ter rein is Guillaume Martin enorm talentvol. Gaëtan Bille en Tho mas Degand zijn sterke tijdrij- ders en dat maakt dat we voor el ke discipline een renner hebben die kan winnen", meent Hilaire Van der Schueren. Met Roy Jans, Kenny Dehaes, Da- nilo Napolitano, Antoine Demoi- tié, Robin Stenuit en Tom De- vriendt heeft Wanty-Groupe Go bert zes snelle mannen in de ploeg. „In elke kleine ronde waar we naartoe gaan, wordt er zoda nig gekoerst dat het op een spurt eindigt. We rijden een dubbel programma en als je de sprinters verdeelt, betekent dat we voor elk programma een renner heb ben die voor de overwinning kan meedoen. Natuurlijk is het ook een kwestie van evenwicht vin den tussen de sprinters en daar gaan we tijdens de stage aan wer ken. Als er onderlinge competitie is, moeten we dat oplossen maar concurrentie is ook goed om te la ten zien dat het niet evident is om je plaats en positie te behou den", legt Van der Schueren uit. Wanty-Groupe Gobert heeft met Marco Marcato en Enrico Gaspa- rotto twee kopmannen in de ploeg. „Voor het Waalse werk re kenen we op 'Gaspa' en voor de Vlaamse klassiekers hebben we Marco Marcato. Ze zullen echter niet starten als absolute kop man", waarschuwt de ploeglei der. „Ik hoop dat er iemand uit de jongere generatie zal opstaan zo als bijvoorbeeld Dimitri Claeys, die opnieuw de kans krijgt om te tonen wat hij echt kan." De ervaren ploegleider hoopt het minstens even goed te doen als in 2014, zijn eerste jaar bij de ploeg van Jean-Francois Bourlart. Toen behaalde de ploeg tien over winningen terwijl Wanty-Grou pe Gobert in 2015 zeven wedstrij den won. „Ik zou graag een stuk of twaalf zeges willen noteren, maar ik hoop stiekem op vijftien. Dat moet haalbaar zijn", besluit Van Der Schueren. Minnaard legt door Arwin Willemsen MELBOURNE Lesley Kerkhove slaagde er niet om het hoofdtoernooi van de Australi an Open te bereiken, foto Lex de Meester TERNEUZEN HULST ZIERIKZEE Clinic bondscoach bij Delta Sport Henk Groener, de bondscoach van de handbalvrouwen, geeft op zaterdag 20 februari in Zierikzee een clinic voor de jeugd van Delta Sport. Hij bereikte in december met Oran je de finale van het WK. Daarin werd ver loren van Noorwe gen. WOLPHAARTSDIJK Wolfaartsdijk speelt tegen OFB De oefenwedstrijd tussen Wolfaartsdijk en SPS gaat zaterdag niet door. SPS kan niet genoeg spelers op de been brengen. Wolfaartsdijk heeft wel een nieuwe op ponent gevonden. Dat is OFB uit Oolt- gensplaat. De ont moeting begint om 14.45 uur. ZEIST Duels Oranje -19 in Uden en Croesbeek Het Nederlands elftal onder negentien jaar speelt van donder dag 24 maart tot en met dinsdag 29 maart de Eliteronde. De ploeg kan zich dan kwalificeren voor het EK. De Elite ronde is in Uden en in Groesbeek. Het is de laatste kwa lificatieronde in aan loop naar het Euro pees kampioen schap, dat van 11 tot en met 24 juli in Duitsland plaats vindt. Tegenstanders in groep vier van de Eli teronde zijn Polen, Oekraïne en Noord- lerland. De uit Axel afkomstige Rick van Drongelen (foto) maakt kans op selec tie voor Oranje on der negentien jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 62