leert snel en wil altijd wel werken prettig gestoord Kunstgras SPORT 9 of Dressage in Nieuw- en Sint Joosland krijgt zondag een sterk internationaal deelnemersveld. Trekpleister is ongetwijfeld het in Westkapelle geboren en opgegroei de olympisch kaderlid Hans-Peter Minderhoud. De international uit Oosterbeek komt met de goedge keurde Deense dekhengst Glocks Romanov naar het Hippisch Sport centrum De Kroo. Ook internationaal Patrick van der Meer - die 's middags (15.00 uur) een clinic verzorgt - komt met zijn toppaard Zippo aan de start. Om 12.44 uur bijt internatio nal Mirelle van Kemenade uit Sint Oederode met Decor Dream- catcher het spits af. Hans Peter Minderhoud is zondag grote trekpleister bij Masters of Dressage in Nieuw- en Sint Joosland. COLUMN Barry van der Hooft Het eerste wat ik dacht toen ik gister ochtend zag dat on ze achtertuin was veranderd in een zwembad, was dat van fatsoenlijk trainen met onze E-pupillen de komende tijd niets terechtkomt. Het is een jaarlijks terugkerende frustratie in Zeeuws-Vlaanderen, waar de (trainings)velden vaak vliegensvlug veranderen in mod derpoelen waar geen bal meer op kan rollen. Of het nu komt door de kleigrond of een dramatisch aangelegde drainage; het water blijft altijd lekker liggen. Nu zult u denken: dat is niet al leen in Zeeuws-Vlaanderen het geval. Klopt, maar in de andere re gio's van onze provincie heb je uitwijkmogelijkheden. Daar kun je - als het niet extreem nat is - te recht op kunstgras. Hoe dat in Zeeuws-Vlaanderen is? In Cad- zand ligt een half kunstgrasveld, daar neergelegd nadat onder het oude veld een vliegtuigbom was gevonden. En de stichting Invic- tus heeft ervoor gezorgd dat in Hulst bij HW'24 nu ook functio neel nepgras ligt. Niet schrikken: meer zijn er hier niet. Hoek lob byt al jaren tevergeefs voor zo'n veld en zou er graag samen met omringende clubs gebruik van Hier komen we vaak niet verder dan veel gepraat en loze beloften van wethouders. maken. Voor grote clubs als Ter- neuzen, waar ik jeugdtrainer ben, en Terneuzense Boys zou het ook uitkomst bieden. Dankzij mijn werk kom ik op complexen door heel Nederland, waar vaak twee of drie kunstgras velden bij één club liggen. Maar hier in Zeeuws-Vlaanderen ko men we niet verder dan veel ge praat en loze beloften van wethou ders. Of er wordt een idee gelan ceerd om twee kunstgrasvelden bij de skihal neer te leggen, waar iedere club uit de gemeente Ter- neuzen dan gebruik van zou kun nen maken. Tenenkrommend. Het is wellicht een idee om voor de Zeeuws-Vlaamse voetballief hebbers stickers te laten maken, zoals wij die vroeger op de achter ruit van de auto hadden. 'Zeeuws-Vlaanderen, een landje apart', kon je toen lezen. Als ach tergrond kies ik nu voor een mod derpoel, met een bal die op het water drijft. De tekst voor de nieu we stickers heb ik ook al klaarlig gen. 'Zeeuws-Vlaanderen, achter gebleven gebied'. COdCH ZATERDAG 16 JANUARI 2016 van de Supercross Showman Kees van den Boomen op het circuit in de Zeelandhallen. Ooit vond men hem te luidruchtig voor de Goese Supercross, nu is hij al zeven jaar de spreekstalmeester. foto Johan van der Heijden Hans Peter Minderhoud komt zondag in actie tijdens de Masters of Dressage in Nieuw- en Sint Joosland. foto Uwe Anspach/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61