De Bruijn naar volgende ronde op NK driebanden Bos zesde bij mondiale rentree op teamsprint Hage meldt zich af met knieblessure Vosruin Hexagons Feno Als hij een microfoon in zijn hand heeft, is hij 8 SPORT Brabantse speaker Van den Boomen is een fenomeen in motorcrossland. Hij is ook al jaren aan het evenement in de Zeelandhallen verbonden. Toen op de andere tafel Rai- mond Burgman van Frans van Schaik had gewonnen, was De Bruijn al zeker van de volgende ronde. Het was de Hulster biljar ter echter zijn eer te na om win nend af te sluiten en met een goed gevoel naar de knock-outfa- se te gaan. De overwinning tegen Jonen kwam met groot machtsver toon tot stand. Via 15-6 en 26-10 werd het verschil in grote cijfers uitgedrukt. Uiteindelijk werd het 40-14. De Bruijn had nog makkelijk vier beurten eerder uit kunnen zijn als er niet wat slordigheidjes in zijn spel waren geslopen. De Bruijn was tevreden na afloop. „De eerste opdracht was de poule te overleven en dat is goed gelukt. Ik heb wel te veel goede met min dere perioden afgewisseld. Dat moet er in de kwartfinale uit wil ik verder komen, hetgeen mijn ul tieme doel is." Een grote verrassing was de uit schakeling van Dick Jaspers die na een gelijkspel tegen Roland Uytde- willigen en verlies tegen Glenn Hofman de laatste acht niet haal de. De Brabander won in zijn pou le alleen van Bert van Manen. Het is een unicum in de geschiedenis. Jaspers is zestienvoudig winnaar van de Masters en recordhouder hoogste algemeen gemiddelde (2-395). Theo Bos is er bij zijn inter nationale rentree op de teamsprint niet in ge slaagd zich te mengen in de strijd om de medailles. Samen met Roy van den Berg en Matthijs Büchli eindigde de voormalig we reldkampioen sprint bij de wereld bekerwedstrijd baanwielrennen in Hongkong als zesde in de kwali ficaties. Het drietal realiseerde een tijd van 44,279. Groot-Brittannië (43,798) en Polen (43,886) waren het snelst. Bondscoach René Wolff kon zich vinden in het resultaat. „Ze bevestigen de plaats die we inne men op de ranking en hebben naar onze verwachting gepres teerd." Wolff heeft met Jeffrey Hoogland, Hugo Haak en Nils van 't Hoenderdaal al een trio dat zich internationaal kan meten. Bos kwam de afgelopen jaren mondjes maat op de baan uit nadat hij in 2008, na de teleurstellend verlo pen Spelen van Peking, voor de weg had gekozen. In december, bij de NK, openbaarde hij zijn wens om als baanrenner op de Spelen van Rio uit te komen. In Hong kong was ook Van den Berg een herintreder. Hij maakt al enkele ja ren geen deel meer uit van de na tionale selectie. De achtervolgingsploeg eindig de in de kwalificaties in Hong kong op de zevende plaats. Jen ning Huizenga, Roy Pieters, Nick Stopier en Joost van den Burg had den voor de rit over vier kilome ter 4 minuten en 5,247 seconden nodig. Australië was het snelst: 4.00,947. Door het resultaat mag het Oranje-kwartet terugkomen voor de eerste ronde waarin het Groot-Brittannië treft. „Deze ploeg heeft prima gepresteerd. We hebben concurrent Frankrijk ver der op achterstand gezet. Ik ver wacht dat dit kwartet er nog meer uit kan halen", dacht duurcoach Ja- bik-Jan Bastiaans, die met zijn ploeg jaagt op kwalificatiepunten voor de Spelen. Zuid-Polen, Zakopane en Krakau Bijzondere Baltische Staten Er was een tijd dat de organisatie van de Su percross in Goes speaker Kees van den Boomen te luidruch tig vond. „Ze moes ten me lange tijd niet", vertelde de Brabander - inmiddels een fe nomeen in de Nederlandse motor cross - gisteren op de eerste dag van het evenement in de Zeeland hallen. „Maar nu doe ik het al voor het zevende jaar. Mooi hoor, ik vind het echt een prachtspekta- kel. En ja, ik ben inmiddels wel iets rustiger geworden." Van den Boomen is beter be kend als 'Kiske d'n Omroeper'. De 56-jarige vrachtwagenchauf feur uit Reusel praat al 33 jaar ra ces aan elkaar. Hij staat altijd op z'n klompen (deze keer zijn ze zwart met een doodshoofd erop) en met een soort jagershoedje langs de baan. „Ik ben er destijds een beetje bij toeval ingerold", vertelde hij. „In mijn woonplaats viel een keer een speaker uit. Toen vroegen ze mij om het te doen. Ik heb het toen voor de grap gedaan. Nou ja, ik bleek het wel te kunnen." Van het één kwam het ander. Eerst becommentarieerde hij voornamelijk jeugdwedstrijden, maar later werden de evenemen ten steeds groter: wedstrijden voor het open Nederlands kam pioenschap, Grands Prix en in- doorraces zoals in Goes. In 2015 werd hij voor de twee mooiste jobs gevraagd, de Red Buil Knock-Out op het strand van Scheveningen en de WK-wed- strijd in Assen, waar voor het eerst een Grand Prix werd gehou den op een met zand bedekt 'Het is mijn insteek om de mensen te laten beleven hoe mooi de motorcross is' TT-circuit. „Dat was megamega- megamooi. Maar het was in Sche veningen en Assen wel té voorge kauwd en té geregisseerd. Daar kon ik niet inbreken wanneer ik dat wilde en niet alles zeggen wat ik wilde. Hier in Goes wel. Hier heb ik alles in eigen hand. Dat vind ik wel zo prettig." Van den Boomen is van het type 'prettig gestoord' als hij een microfoon in zijn hand heeft. Na tuurlijk geeft hij de volgorde van de rijders aan, maar hij zorgt ook voor vermaak. Hij is zonder enige voorbereiding („Daar doe ik niet aan, ik ken inmiddels iedereen wel") in staat een zaal achter zich te krijgen. In de van uitlaatgassen vergeven Noordzeehal kostte het hem gisteren overigens wel de no dige moeite, maar vandaag op de finaledag zal het hem wel lukken. Vanavond zullen de tribunes ook beter gevuld zijn. „Het is mijn in steek om de mensen te laten bele ven hoe mooi de motorcross is", zei hij in een serieuze bui. „De sport staat bol van het spektakel en ik probeer dat over te breng en." De Brabander weet dat er ook toeschouwers komen voor de on gelukken. Op valpartijen zit hij echter niet te wachten. „Ze horen erbij hoor", zei hij. „Maar ik hoop in Goes juist op de mooie momen ten. Dan verhef ik mijn stem." Wanneer is de Supercross ge slaagd voor Kiske? „Als iedereen op een positieve manier napraat over het evenement dat ze be zocht hebben. Er zijn heel veel vrijwilligers die de Goese Super cross elk jaar helpen organiseren. Die verdienen die waardering van de toeschouwers. En als ik nou die toeschouwers een leuke avond kan geven.Natuurlijk ben ik de stem van zo'n wed strijd, maar in feite ben ik maar een klein radertje." GOES. Stefan Hage, één van de twee Zeeuwen die bij de Super cross mee zou doen bij de Inters, heeft zich moeten afmelden. Bij de 23-jarige inwoner van Kapelle speelde eerder in de week een oude knieblessure op. Bij een training in de Zeelandhallen landde hij verkeerd op een triple en vervolgens merkte hij dat het weer mis was met het gewricht. Een arts legde hem rust op. Mark Boot is nu de enige Zeeuw in de hoogste categorie. De cou reur uit Burgh-Haamstede reed gisteravond al verdienstelijk. Van avond hoopt hij er bij te zijn in de finale. Ook gisteren tijdens de tweede dag van de Masters of Dressa ge in Nieuw- en Sint Joosland was het niveau hoog. Met de overwinning van het B-junioren kaderlid Veroni- que van der Panne uit Utrecht kreeg de klasse Z2 een sterke winnaar. Emily Wiskerke was in het Hippisch Sportcentrum De Kroo in M de grootverdie ner. De amazone uit Kamper land was in de klassen Mi en M2 de beste. Jeugdinternational Veroni- que van der Panne behaalde met de fraaie galopwissels springende en veel souplesse door het lichaam bewegende vosruin Hexagons Feno 68,23 procent. „Ik train al vier jaar bij Stal Hexagon in Schore. Sinds enkele maanden ben ik er in dienst en dat bevalt prima", ver telde de zeventienjarige amazone. „Met Feno krijg ik ook een heel fijn wedstrijdpaard te rijden. Hij kan super bewegen, heeft drie goe de basisgangen, leert snel en wil altijd voor je werken. Dit was pas onze tweede wedstrijd. Hij is wel eens kijkerig, maar hij kwam van daag de ring in en keek nergens naar. We scoorden een acht voor de vliegende galopwissels en de zijgangen. In de stap was er nog wel wat spanning, maar ik ben heel tevreden." Vincent Bol eiste op zijn thuis basis met de ruin De Kroo's Balti more de tweede plaats op. Hij kwam tot een score van 64,70 pro cent. Veronique van der Panne wint in de klasse Z2. De amazone voelt zich thuis bij Stal Hexagon in Schore. Emily Wiskerke liep met de veel uitstraling tonende vosruin Giant Cristal naar een megascore van 74,33 procent. Ze werd ge volgd door Samantha Miltenburg (72,00 procent) uit Ritthem en de mooi in balans en bergopwaarts gaande merrie Delise Mithras. Met dit paard zal ze zondag ook de finale van Mi rijden. „Ik rijd dit paard voor Cees Wisse bij ons uit het dorp. Zij staat te koop en zo'n finale is een mooie gelegeheid om ze in de etalage te zetten." Schimmelruin In de klasse M2 stuurde Wisker ke de vosruin Fighter naar een sco re van 70,33 procent. Annemijn Boogaard uit Oudelande met de expressief bewegende ruin Full- speed TC en Valesca Lefeber (Kou- dekerke), in het zadel van de impo sante schimmelruin Domencio, deelden de tweede plaats (69,00 procent). De Grand Prix van de Masters door Joop van den Oudenhoven BERLICUM. Jean Paul de Bruijn heeft eenvoudig de poulefase over leefd op het NK driebanden. Na een winst- en verliespartij op don derdag sloot hij gisteren af met een overwinning op Sander Jonen: 40-14 in 28 beurten. 10-daagse busreis Gegarandeerd vertrek Deskundige chauffeur/reisleider Stadsgids in Krakau 12-daagse vlieg-busrondreis Nederlandssprekende reisleiding Bezoek Letland, Litouwen en Estland Stadgids in Riga, Vilnius en Tallinn vanaf 599 p.p. vanaf 999 p.p. Reiscode: ebszc02 Reiscode: evlv401 Bus reizen Auto reizen Vlieg reizen Verre reizen Steden reizen www.dejongintra.nl/busreizen Reissomexd.19,S0reserverlngskosten Bel 0180-457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur en2.S0Calamiteiterfonds Kiske is de stem door Roeland van Vliet Kees van den Boomen, speaker door Lucien Roelandt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60