Vervuild nationaal record niet zomaar te schrappen j Ka rins 4 SPORT Australian Open: Haase treft qualifier, De Bakker tegen Cilic mgamamm Karin! Ui N Thiemo de Bakker heeft het niet getroffen bij de loting voor de eerste ronde van de Australi an Open. De Nederlandse ten nisser moet het direct opne men tegen de Kroaat Marin Ci lic, de nummer twaalf van de wereld. Robin Haase had meer geluk. Hij krijgt een qualifier toegewezen als tegenstander in de eerste ronde. Als de Hage naar wint, kan hij in de tweede ronde Tomas Berdych tegenko men. De Tsjech is de nummer zes van de wereldranglijst. Kiki Bertens, de enige Neder landse vrouw die direct is ge plaatst voor het grandslamtoer- nooi van Melbourne, treft de Duitse Laura Siegemund in haar eerste partij. Als ze de nummer 97 van de wereld ver slaat, wacht Bertens hoogst waarschijnlijk de als negentien de geplaatste Servische Jelena lankovic. Richel Hogenkamp maakt nog steeds kans om uit te komen in het hoofdtoernooi. De Nederlandse won haar twee de kwalificatiepartij gisteren van Stephanie Foretz met 6-1 6-3. Lesley Kerkhove verloor met 7-5 6-2 van de Zwitserse Viktorija Golubic. Cindy Burger vervangt de ge blesseerde Michaëlla Krajicek in het Nederlandse vrouwen- tennisteam dat begin volgende maand in de Fed Cup strijdt te gen Rusland. Trainer Van Veen naar Duitse bond )an van Veen zet zijn loopbaan als schaatstrainer voort bij de Duitse schaatsbond DESG. Van Veen was vorig seizoen nog in dienst van de Nederlandse com merciële ploeg Corendon, maar beide partijen besloten die sa menwerking te beëindigen na wat strubbelingen met onder anderen Koen Verweij en Jan Blokhuijsen. Op uitnodiging van de Duitse bond woont de Nederlandse coach dit weekein de al de Duitse allroundkam pioenschappen bij. Op 1 februa ri gaat zijn dienstverband in. „Het is nu overduidelijk een re cord dat is gevestigd met behulp van doping", zegt Jan Willem Landré, algemeen directeur van de Atletiekunie. „Natuurlijk is het meer dan dertig jaar geleden en was de tijdgeest anders, maar ook toen was doping tegen de regels." Schrappen dus, maar dat blijkt complex. Zet een streep door het in het Amerikaanse Walnut ge worpen record en je komt bij de volgende afstand aan. U raadt het al: dat is ook een worp van Stal man. Landré vraagt zich hardop af: „Moeten we alle prestaties van Stalman schrappen? Kan dat en hoeveel jaren mag je daarin terug gaan? En hoe gaan we om met an dere ranglijsten en prijzengel den?" Op die vragen hoopt de Atle tiekunie de komende tijd ant woord te krijgen. De bond heeft de NOC*NSF gevraagd mee te kij ken. De nummers twee en drie op de lijst, Corrie de Bruin en Jacque line Goormachtigh, volgen op ge- ruime afstand en hebben een bes te worp staan van 63,88 en 63,66 meter. Goormachtigh bokste haar hele carrière op tegen gedopeerde concurrenten en de daaruit voort vloeiende scherpe limieten. Haar eerste trainer, Patrick Ho- moet, kreeg geregeld adviezen wat voor middelen hij zijn pupil allemaal zou moeten geven, maar ze besloten het 'clean' te doen. Daar is Goormachtigh hem nog dankbaar voor. „Maar doping heeft wel mijn carrière geschaad. Ik kreeg nooit de erkenning die ik verdiende, omdat mijn prestaties in het niet vielen bij die van de vrouwen die zich moesten sche ren en zwaardere stemmen had den dan alle mannen die ik daar na in mijn leven ben tegengeko men. Dat zorgde elke keer weer voor teleurstelling." Ongenuanceerd Deze week opperde de Britse atle- tiekbond om alle wereldrecords te schrappen en 'schoon' te begin nen in de atletiek. Veel te bot en ongenuanceerd, vindt Herman Ram, directeur van de Nederland se Dopingautoriteit. „Zelfs als we honderd procent overtuigd zijn van dopinggebruik, houdt zo'n maatregel geen stand zonder be wijzen. Maar in dit geval ligt het anders, want Stalman heeft be kend. Maar volgens de internatio naal geldende dopingregels is de zaak na tien jaar verjaard. De regle mentaire grondslag om het record af te nemen ontbreekt." Die regels moeten er dan maar komen, vindt de Atletiekunie. Landré: „Wij merken dat we bij de uitwerking van een record nu op onontgonnen gebied uitko men. Dat gaan we oplossen. Het zou kunnen dat er een precedent wordt geschapen." Voor Goormachtigh zelf zou een streep door het record van Stalman niets veranderen. Toch ziet ze als trainster van jeugd een voordeel. „Voor atleten van nu en in de toekomst zou het een min der grote barrière stellen. Dat moe digt een schone sport aan." Altijd inclusief vlucht, verblijf en huurauto Q Weg van de massa Kleinschalige accommodaties www.karinschoice.nl €580 Wil jij tijdens je vakantie weg van de massa op ontdekking gaan en zelf je tempo bepalen? Zoek je rust, ruimte en vooral gemakkelijk boeken? Kijk dan op mijn website. i/^-ïnt mm Vakantie op jouw manier TENNIS UITSLAGEN TENNIS Auckland (NZe). Mannen. Halve finales: Bautista (Spa/8) - Tsonga (Fra/2) 3-6 7-6 (3) 6-4, Sock (VSt) - Fer rer (Spa/1) 3-6 6-1 6-2. Sydney (Aus). Mannen. Kwartfinales: Gabashvili (Rus) - Tomic (Aus/1) 6-3 3-0 opgave, Troicki (Ser/3) - Mahut (Fra) 4-6 6-3 6-3, Dimitrov (Bul/4) - Dolgopolov (Oek/8) 4-6 6-3 6-4, Muller (Lux) - Chardy (Fra/6) 7-6 (5) 6-3. Halve finales: Troicki (Ser/3) - Ga bashvili (Rus) 3-6 6-4 6-4, Dimitrov (Bul/4) - Muller (Lux) 6-2 7-6 (4). Sydney (Aus). Vrouwen. Halve finales: Kuznetsova (Rus) - Halep (Roe/1) 7-6(5) 4-6 6-3, Puig (Pur) - Ben- cic (Zwi/8) 6-0 0-0 opgave. Finale: Kuz netsova (Rus) - Puig (Pur) 6-0 6-2. Hobart (Aus). Vrouwen. Halve finales: Cornet (Fra/7) - Larsson (Zwe) 6-1 6-1, Bouchard (Can) - Cibulko- va (Slw/3) 6-1 4-6 6-4. SCHAATSEN door Pim Bijl ROTTERDAM. Sinds de olympisch kampioen discuswerpen van 1984 in Andere Tijden Sport dopingge- bruik bekende, is het standpunt van de Atletiekunie helder: het lid maatschap van verdienste werd Ria Stalman al afgenomen en nu moet er ook een streep door haar natio nale record van 71,22 meter. Ria Stalman foto ANP _jV T: - —j -z-3 V V. V Z-"""--vv- r ~YY* at. -V '«'V" .'-kT-v 2 WWV 111111] Griekenland - Corfu Villa Melanthi Griekenland - Rhodos Aegean Horizon Villa's 8 dagen vanaf I Griekenland - Kreta Phaestias Villa Portugal - Algarve Quinta dos Vales Spanje - Mallorca Casitas de Pescadores Curacao - Jan Thiel Baai La Maya Beach Appartementen Ik geef je graag advies! Mail me: info@karinschoice.nl of bel: 020 - 44 99 470

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56