Kazim mist topper na bedreiging van sportjournalist Opgeleefde Elia: 'Ik ben Eljero en ga me voor 2 SPORT VOORBESCHOUWING FEYENOORD - PSV Opdracht Rutten: lees de krant Feyenoord-directeur Eric Gudde heeft zich bij Gouka verontschul digd en noemt het gedrag van Ka- zim-Richards 'onacceptabel.' Het is niet de eerste keer dat de 29-jari- ge spits over de schreef gaat. Bij Feyenoord maken ze zich al lan ger zorgen over het (wan)gedrag van Kazim-Richards, die dit sei zoen moeite heeft met zijn reser verol. Het artikel dat Gouka daar deze week over schreef, schoot de aanvaller in het verkeerde keelgat. Gouka stond gistermiddag in af wachting van de persconferentie van trainer Giovanni van Bronck- horst in het drukbevolkte perscafé van de Kuip toen Kazim-Richards op hem afkwam. „Hij maakte me duidelijk dat hij het niet eens was met mijn stuk", zegt de verslagge ver. „Op zich prima, want als jour nalisten vinden we altijd van alles van voetballers, dus mogen ze ook wel wat van ons vinden. Ik vroeg hem wat hij niet goed vond aan het verhaal, maar het werd geen inhoudelijke discussie. Hij sloeg dreigende taal uit." Colin Kazim-Richards zit niet bij de selectie van Feyenoord, nadat de spits enkele malen 'je gaat neer' riep richting een verslaggever van deze krant De manier waarop Kazim-Ri chards daarop reageerde was voor Feyenoord de bekende druppel. Van Bronckhorst veroordeelde de actie van de spits en liet tijdens zijn persconferentie al doorsche meren dat Anass Achahbar wel eens de voorkeur zou kunnen krij gen. Na intern overleg maakte de club enkele uren later bekend dat Kazim-Richards 'mede omdat hij intimiderend gedrag vertoonde ten opzichte van een verslaggever van de schrijvende pers' voorlopig uit de selectie is gezet. Hij moet zich maandag weer melden in de Kuip. Te vroeg Voor Eric Botteghin komt de top per tegen PSV net te vroeg. De Bra ziliaan, herstellende van ham stringklachten, heeft na zes we ken blessureleed nog altijd geen volledige groepstraining afge werkt. Van Bronckhorst kan ook geen beroep doen op de geschor ste Karim El Ahmadi. Simon Gus- tafson, Tonny Vilhena en Marko Vejinovic vormen normaliter het middenveld. Rick Karsdorp was de hele week een vraagteken, maar kan wel spelen tegen PSV. EINDHOVEN. Als PSV morgenmid dag aftrapt in een kolkende Kuip, zal een aantal spelers even terug denken aan het Champions Lea gue-optreden laatst in Manches ter. Ook toen voetbalden Luuk de Jong co tegen een levende muur van bijna 80.000 fans die een thuisploeg fanatiek naar vo ren schreeuwden. PSV overleefde toen de furie, kwam gaandeweg in zijn spel en kreeg na rust zelfs de beste kansen om met meer dan 0-0 van het veld te gaan. De orkaan van de beginfase? Die was op het eind geluwd tot een bries je- De Kuip stil krijgen zoals Old Trafford, dat heeft PSV voor ogen. „Ze moeten het succesge- voel van de Champions League meenemen naar zondag. En met een een slag slaan in de titel strijd", zei oud-keeper en huidig PSV-commissaris Hans van Breu- kelen deze week. Coach Phillip Cocu kiest ver baal de aanval als hij praat over de eerste topper van de tweede competitiehelft. Cocu stelt niet de reeks vijf opeenvolgende ne derlagen in uitduels met Feye noord centraal, maar juist de re cente topprestaties in Europa. Een verslaggever probeerde het gisteren wel even. Maar op de term 'Kuipvrees' reageerde Cocu gevat. „Kuipvrees? Ik draai het lie ver om. We gaan juist spelen in een geweldig stadion, in een sei zoen waarin we laten zien dat we in grote wedstrijden een hoog ni- Eljero Elia leunt eens ont spannen achterover. Dan schudt hij zijn hoofd en blijkbaar niet alleen om dat hij het aanbod van de ser veerster, om iets te drinken op ta fel te zetten, wil afslaan. Dat Feye noord hier en daar alweer is afge schreven voor de strijd om de landstitel, terwijl de tweede helft van het seizoen nog moet begin nen. Het gaat er bij hem niet in. Al die analytici op televisie en in columns, Elia moet er vaak om la chen. In zijn column in het weekblad Voetbal International liet Ronald de Boer onlangs zijn licht schij nen over Feyenoord. „Eljero Elia begon leuk, maar nu wordt het tijd dat zijn spel meer rendement gaat opleveren", stelde hij vast. Dus meer goals en assists graag de komende maanden. De linkerspits van Feyenoord knikt. „Goed be doeld, maar wat nou als ik nadruk kelijk meehelp aan de doelpunten van Dirk Kuyt en hij er straks 25 heeft gemaakt?", klinkt het. „Zul ke analyses zie je in deze periode van het seizoen bijna dagelijks voorbijkomen. Voor mij telt alleen dat ik in mei kan zeggen: ja, Elly, je hebt jouw bijdrage geleverd aan het succes van Feyenoord." Maar staat hij dan nooit iets lan ger stil bij kritiek in de media? „Natuurlijk wel", zegt hij fel. „Maar dat kan afhankelijk zijn van wie de kritiek levert. Bij Ronald de Boer denk ik zelf meteen aan Ajax, daar ligt toch zijn hart. Als Willem van Hanegem het zegt, dan sta ik er toch langer bij stil. Omdat Feyenoord zijn club is. Die liefde gaat diep." Waarheid De toon is gezet. Elia zit op zijn praatstoel en lijk niet van plan veel gas terug te nemen. „In het voetbal wordt zoveel gedraaid en gelogen", zegt hij. „En voetballers zijn bang om de waarheid te ver tellen. Voor mij maakt het niet uit. Ik ben Eljero en ik ga me voor niemand anders voordoen." Die houding heeft er mede voor gezorgd dat hij een geliefde speler is geworden in de Kuip. „Toch zie ik de mensen wel eens kijken en twijfelen. Is die Elia wel benaderbaar? Is hij nou aardig of juist arrogant? Maar ik sta altijd open voor supporters. Ik heb zelf drie kleine kinderen. Als mijn dochters Sael (6), Heavenly (3) en Kasey (1) ooit iemand om een foto of een handtekening zouden vra gen en die persoon weigert mee te werken, dan zou ik boos worden. We zijn allemaal gelijk. Ik behan del mensen zoals ik zelf behan deld wil worden." Maar waar komt dan die twijfel bij de mensen vandaan? „Over mij wemelt het van de vooroordelen", zegt hij. „Hoe dat dan komt? Als je het mij vraagt vooral door inter views en verhalen uit het verle den die zo nu en dan weer klakke loos worden overgenomen. Men sen baseren hun beeld over mij vaak op die verhalen. Wat ik wel vervelend vind, is dat het altijd blijft hangen. Als mijn dochters la ter de naam van hun vader intoet sen op Google, komen al die verha len zonder twijfel voorbij." Daarom was zijn terugkeer naar de eredivisie misschien wel zijn beste besluit in jaren. Hij was nog niet terug of bondscoach Dan ny Blind selecteerde hem voor Oranje. Elia komt volop in het nieuws, op een positieve manier. Zijn terugkeer naar Nederland Fred Rutten polste Eljero Elia afgelo pen seizoen al om naar Feyenoord te komen. Maar de aanvaller kwam pas naar de Kuip toen zijn grote leermees ter was verdwenen. „Fred Rutten kon precies de juiste snaar raken", zegt Elia. „Bij FC Twen te liep ik op de trai ning voortdurend keihard op het doel te schieten. Rutten stapte op mij af en zei: 'Als je nou nog eenmaal zonder enig idee op doel schiet, kun je gaan douchen.' Ik heb zo veel van die man ge leerd. Hij doet meer dan spelers beter la ten voetballen. Ik kreeg van hem bij voorbeeld de op dracht om de krant te lezen. Dat voet ballen was allemaal wel leuk, zei hij. Maar ik moest we ten wat er in de we reld speelde." door Wietse Dijkstra ROTTERDAM/EINDHOVEN Colin Ka- zim-Richard loopt de topper tegen PSV morgen mis. Feyenoord heeft de spits buiten de selectie gelaten nadat hij Mikos Gouka, verslagge ver van deze krant, gisteren in een volle persruimte bedreigde. Je gaat neer", riep de Britse Turk en kele malen. Colin Kazim-Richards foto Pim Ras door Maarten Wijffels 22 PSV scoorde in de laatste 22 uitduels in de eredivisie. Het clubrecord staat op 23 uitduels. O Als enige eredivisieclub stond Feyenoord dit seizoen in eigen huis nog niet op achterstand. door Mikos Gouka stil ki zoals

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 54