Blue Monday of feeling good? ZEELAND 15 een ander beeld van het Zeeuwse nieuws Dnnikenwerk Cowboy Het is zondagochtend. Een eenzame cowboy op de Liniedijk bij Axel komt zo uit het tegenlicht van de zon aangereden. Klikkerdeklak. Ontspanning voor ruiter en paard, foto Ronald den Dekker Nog negen dagen en dan is het Blue Monday, de meest deprimerende dag van het jaar. Op de laatste maandag in januari voelen de meeste mensen zich treurig, neerslachtig of weemoedig. Dit is wetenschappelijk aange toond. Goede voornemens zijn mislukt, vakanties lijken ver weg, de dagen zijn kort en de maandag, ach .dat is toch al geen topdag. Gelukkig is er een oplossing. Stich ting Present is met haar werk ook van start gegaan op de Bevelan- den. Voor een feelgoodervaring. De organisatie bemiddelt op een bijzondere wijze tussen groe pen vrijwilligers en mensen die hulp nodig hebben. Niet old fashi oned waarbij vrijwilligers jaar na jaar vastzitten aan wekelijks de zelfde verplichting, maar project- gewijs. Met een groep vrienden of collega's, kun je een dag de han den uit de mouwen steken. Dat doe je bij mensen die zelf geen so ciaal netwerk hebben waarop ze kunnen terugvallen, maar even min geld om iemand te betalen. Als groep ga je bijvoorbeeld een dag wanden sauzen of een tuin op knappen. Niet iedereen kan vrij willigers 'inhuren', professionele zorgverleners beoordelen alsof het echt een laatste optie is. Op de site van Present en bij de open dag van Present in Middelburg, af gelopen dinsdag, waren uitslui tend blije gezichten te zien. Wie Voor ouderen vult het vrijwilli gerswerk soms het gat waarin zij bij pensionering dreigen te vallen. Scholieren doen ook mee. Klaas Bos, coördinator van Present Wal cheren vertelt over activiteiten van een basisschool in Middel burg. Er waren 160 kinderen bij betrokken. „Het begon met naden ken over de vraag 'wat zou je voor je opa en oma kunnen doen of voor oudere mensen in de buurt?' Daaruit zijn zeven verschillende projecten voortgekomen. De klein sten maakten tekeningen op school. Iets oudere kinderen maak ten muziekinstrumenten en er zijn verschillende optredens ge weest. De bovenbouwleerlingen hebben in een verzorgingshuis een bewegingsuurtje verzorgd en spelletjes gedaan." Dat deze goede tijding in Monnikenwerk verzeild raakt, komt natuurlijk omdat er een levensbeschouwelijk randje aan zit. Op de site staat 'Present wil zich laten inspireren door de persoon van Jezus Christus. Hij bracht waarden als dienstbaarheid en gelijkwaardigheid in praktijk en zijn voorbeeld prikkelt ons tot navolging'. Bij de open dag krijg ik bijna ingewreven dat echt ieder een ongeacht levensbeschouwelij ke achtergrond hulp krijgt of zich als vrijwilliger kan melden. Ik ge loof dat wel. Een gewoon mens doet net zo best 'goed'. hulp krijgt, is vaak verbaasd dat dit zomaar kan. Waardering krij gen voor wat je vrijwillig doet, daar kikker je van op. Als bedrijf of vereniging kun je het uitvoeren van de klus combineren met een professionele training in teambuil ding. Daarmee sla je twee vliegen in één klap, jij blij, baas blij. Wie dit genoegen eens heeft geproefd komt terug. Het is verslavend. Leeftijd lijkt niet uit te maken. ZATERDAG 16 JANUARI 2016 Kiek! door José Baars Een actueel overzicht van de kerkdien sten voor komende zondag staat op www.pzc.nl/monnikenwerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47