Rijk lapt 4,1 miljoen bij voor Vlissingse tekorten Verhuizing naar de rand van Middelburg met zicht FZC Dancefestival krijgt er een grote locatie bij. „We gaan niet een stap omhoog, maar een hele trap in één keer." 10 ZEELAND Colofon 088-0561510 088-0139910 De ministeries van Binnenland se Zaken, Financiën en de Raad voor de Financiële Verhoudingen moeten nog akkoord gaan. Dat zal deze zomer gebeuren. In het artikel 12- rapport dat gis termiddag openbaar werd, legt de inspecteur de gemeente voorals nog maar één nieuwe verplichting op: de onroerend zaakbelasting moet vanaf 2017 in vier jaar tijd met vijftien procent omhoog naar 250 procent van het landelijk ge middelde in 2020. „Dat betekent voor de gemiddelde huizenbezit ter uiteindelijk, volgens de huidi ge verhoudingen, drie tientjes per jaar", gaf wethouder John de Jon ge een grove schatting. De lokale belastingen zijn in Vlissingen al behoorlijk hoog, oordeelt de in specteur. De bezuinigingen die de gemeenteraad al in de Zomernota afkondigde, zijn overgenomen in De inspecteur verordonneert: de onroerend zaakbelasting moet vanaf 2017 in vier jaar tijd vijftien procent omhoog het rapport en moeten worden uit gevoerd. Dat betekent: geen ge- torn meer aan cultuur- of sportbe- zuinigingen. Daarentegen noemt de inspectie de voorgenomen in krimping van het ambtenaren korps van de gemeente 'zeer ambi tieus'. De inspecteur ziet op vijf beleidsterreinen nog ruimte voor een verdere besparing van ruim zes miljoen in 2020: 2,5 miljoen op infrastructuur en gebiedsontwik- keling; een miljoen op educatie en op maatschappelijke ondersteu ning en jeugd; zes ton op openba re orde en veiligheid en negen ton op werk en inkomen. Een belang rijk deel daarvan moet komen van bezuinigingen die werkbedrijf Orionis moet realiseren. „Ik was verbaasd over de wel willende toon. Het blijkt dat de in specteur het met ons eens is over de stand van zaken en de te ne men maatregelen. We hebben het 'Ik was verbaasd over de welwillende toon van het rapport' goed gezien", concludeert De Jon ge. De artikel t2-aanvragen om extra rijksgeld blijven de komen de jaren nodig, verwacht John de Jonge. Het kastekort tussen de uit gaven en inkomsten van de ge meente moet in 2020 opgelost zijn, waarna Vlissingen kan gaan sparen om in 2030 de schulden last onder controle te hebben. Die is nu circa 230 miljoen euro, zegt De Jonge. Dit jaar wordt met de in spectie van de ministeries geke ken naar het grootste lek in de Vlissingse financiën, de grondex ploitatie in het Scheldekwartier. De gemeente hoopt op rijkshulp voor de aankoop die de gemeente in 2004 deed voor 40,8 miljoen eu ro en die sindsdien enkel geld kost en door de woningbouwcri- sis nog amper iets opbracht. „De aankoop diende immers meer be langen dan enkel het Vlissingse." City of Dance blijft in de binnenstad voor het gratis deel van het festi val, op de Markt en Plein 4940, op zaterdag tussen 12.00 en 17.00 uur. Het betaalde festival op zaterdag en het Go Dutch Festival op zondag verhui zen van Hof van Tange naar de Oude Veerseweg, naast het aqua duct van de N57. „Die ruimte is tien keer zo groot als Hof van Tange. We heb ben er meer plek voor de vijf po dia, maar ook voor een festival camping waar bezoekers vrijdag middag vanaf vier uur al terecht kunnen", vertelt organisator Mar tin Priem. „We gaan niet een stap omhoog, maar een hele trap in één keer." De weinige tijd om het plein in te richten, de weinige ruimte voor de podia en de mogelijke overlast voor omwonenden - Hof van Tange werd steeds minder ge schikt, constateerde Priem na de laatste editie in juli 2015. „We móeten weg, niet omdat anderen dat willen maar omdat we dat zelf willen. We belemmerden onszelf. Een uur nadat het was af gelopen reed ik die zondagnacht al rondjes door en langs Middel burg om een andere plek te vin den." De nieuwe plek is niet alleen goed bereikbaar met de auto van af de A58 en de N57, maar ook vanuit de binnenstad, stelt hij. „Als je op Ramsburg parkeert, loop je er in een paar minuten heen. En met de fiets kun je ook over het aquaduct heen. Boven dien zetten we pendelbussen in die een driehoekje rijden, tussen de binnenstad, het NS-station en de Oude Veerseweg." Nieuw begin City of Dance - dat in 2015 het 5-jarig jubileum vierde - staat voor 'een nieuw begin', zegt zijn 'Van energieke house tot obscure techno, van feestmuziek tot beukende hardstyle' vrouw Elina Sloutskaia. Het festi val breidt uit naar drie dagen: 15, 16 en 17 juli. Op vrijdag is een pre-party op het nieuwe festival terrein. Daar komt namelijk ook een festivalcamping met enkele honderden plaatsen. Bezoekers kunnen zelf hun tent meene men, of een kant-en-klare Kar- Tent huren. Dat is een kartonnen tent die de regen doorstaat en na gebruik recyclebaar is. Op het ter rein zijn toiletten, douches en een klein restaurant. Muziekaanbod De programmering van de aparte festivals City of Dance en Go Dutch worden dit jaar in elkaar geschoven. Zowel op zaterdag als op zondag zijn er podia met dan ce en Nederlandstalige muziek. Het muziekaanbod is breder dan voorheen, stellen Priem en Sloutskaia: 'van energieke house tot obscure techno, van vrolijke feestmuziek tot beukende hards tyle'. Bovendien worden uiteenlo pende concepten gepresenteerd op de verschillende podia: Club 30 (voor 30-plussers), Beach- boom krijgt er een plek, Drum Bass ook. De organisatie zet zelf ook een nieuw concept neer, zegt Priem. „Children of the 90's, met muziek uit de jaren negentig zo als Mental Theo en Party Ani mals. En we komen ook met meer internationale artiesten." De exacte plannen moeten eind februari zijn ingeleverd bij de gemeente Middelburg. Dan wordt ook duidelijk hoeveel extra kaarten beschikbaar komen op de nieuwe locatie ten opzich te van het Hof van Tange. In maart wordt de definitieve line -up bekend. MIDDELBURG Gratis toegang Betaald toegang door Claudia Sondervan VLISSINGEN. Vlissingen krijgt 4.166.000 euro extra geld uit het Gemeentefonds om de tekorten over 2015 te helpen dekken. Dat is het advies van de artikel 12-inspec- teur van het Rijk. John de Jonge, wethouder Geen krant ontvangen? Onze excuses Vragen over verhuizing of vakantie? Bezorgservice De PZC wordt van maandag t/m vrijdag voor 7.00 uur be zorgd en op zaterdag voor 7.30 uur. Heeft u een bezorg klacht? De bezorgservice is open van maandag t/m vrij dag tussen 7.00 - 17.00. Op zaterdag van 8.00 - 12.00 uur. Ook kunt u 24 uur per dag uw bezorgklacht doorge ven via pzc.nl/geenkrant of 088-0561510. Klantenservice Wilt u een nieuw abonne ment, een vakantie of verhui zing doorgeven, uw abonne ment beëindigen of heeft u een andere vraag? Neem dan contact op met onze klanten service via 088-0139910, open van maandag t/m vrij dag van 8.00 - 17.00 uur. U kunt 24 uur per dag uw va kantie of verhuizing doorge ven via pzc.nl/service. Abonneren Via pzc.nl/abonneren kunt u direct gebruikmaken van één van onze aanbiedingen. Of neem contact op met onze klantenservice voor een pas send aanbod. Een abonne ment op de PZC via automati sche incasso bedraagt €30,95 per maand, €89,85 per kwartaal, €174,50 per halfjaar en €341,50 per jaar. »PZC Edisonweg 37e Vlissingen Postbus 5046 4380 KA Vlissingen Telefoon: 0118-434000 BTW Nr.: NL001094592B01 KVK Nr.: 10017784 t Redacties Walcheren 0118-434021 walcheren@pzc.nl Bevelanden/Tholen 0118-434021 bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Schouwen-Duiveland 0118-434021 schouwen-duiveland@pzc.nl Zeeuws-Vlaanderen 0115-645740 zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Postbus145, 4530 AC Terneuzen Hoofdredacteur Arie Leen Kroon Commercieel directeur Tessa van Waarde Leveringsvoorwaarden Op alle abonnementen zijn leveringsvoorwaarden van toepassing. Deze kunt u nale zen via pzc.nl/service of opvragen via 088-0139910. t Advertenties Wilt u in de PZC adverteren neem dan contact op via 088-0139998 of ga naar persgroepadvertising.nl /regio Auteursrechten Alle auteursrechten en data bankrechten ten aanzien van de inhoud van deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berus ten bij de PZC, c.q. de desbe treffende makers. Wet Bescherming Persoonsgegevens De PZC is een onderdeel van De Persgroep Nederland. De Persgroep legt abonneegege vens vast voor de uitvoering van de (abonnementslover- eenkomst. Deze kunnen ge bruikt worden om u te infor meren over diensten en pro ducten van de PZC en De Persgroep. Indien u hier geen prijs op stelt kunt u bellen met 088-0139910 of ga naar pzc.nl/service. City of Dance vindt ruimte voor vernieuwing door Maurits Sep Martin Priem, organisator Kijk voor prijzen, de programmering en andere informatie op www.cityof- dancefestival.nl. De kaartverkoop voor het dancefestival is gisteren be gonnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42