'Nog even en alle bakken kunnen zo in de shredder* WVO Zorg wil leegstaande gebouwen Souburg slopen WALCHEREN 9 Verkrottende gebouwen in Souburg gaan tegen de vlakte als het aan de eigenaar en buurtbewoners ligt. De gebouwen aan het Oranjeplein in Oost-Souburg, waar een nieuw verpleeghuis van WVO Zorg moet komen, staan al maanden te ver krotten. Dat is niet de bedoeling, stelt directeur Jan de Graaf, dus wil hij een sloopvergunning aan vragen bij de gemeente. Dat komt als een aangename verrassing voor raadslid Sjaak Ver- 'lk moet er niet aan denken wat er met alle omwonenden gebeurt als hier brand woedt' meulen, van Partij Souburg Rit- them (PSR). Hij probeert al langer om de verloedering van gebou wen in de gemeente meer aan dacht te geven. En met name de voormalige supermarkt, het bank gebouw en de leegstaande wo ning, waar WVO eigenaar van is, zitten hem dwars. „De gebouwen staan op een centrale plek in het dorp, bijna iedereen komt er dage lijks langs. Het ziet er niet uit", zegt hij. „Bovendien is het een po tentieel gevaar voor de omgeving en voorbijgangers. Er hangt van al les los, de houten overkapping is aan het rotten en bij het kunststof deel vliegen de stukken eruit. Dat wil je niet op je hoofd krijgen!" PSR stelde schriftelijke vragen aan het Vlissingse college van B en W. Maar zij reageerde dat ze niet kon ingrijpen, zolang het ver krottende gebouwen zijn en nog geen volwaardige krotten. Wette lijke regels bieden voor zulke si tuaties namelijk geen houvast. Omdat het college van mening is dat ze moet optreden tegen verloe dering van gebouwen, gaat ze dit jaar aan de slag met een 'Verkrot- tingsbeleid'. In dat beleid moet staan aan welke eisen het uiterlijk en onderhoud van bestaande ge bouwen moeten voldoen. Zo kun nen verloederende gebouwen eer der in aanmerking komen voor een gedwongen bezoek van de sloopkraan. Dat ziet Vermeulen als een overwinning voor zijn partij. „Een situatie zoals deze nodigt uit tot vandalisme. En dat is al gebleken: er is fikkie gestookt in de tuin van de leegstaande woning, er is een een vuurwerkbom in het oude bankgebouw gegooid tijdens nieuwjaarsnacht en nu zie ik hier ook nog kogelgaten in de ramen", zegt het raadslid. „Ik moet er niet aan denken wat er met alle omwo nenden zou gebeuren als hier een brand woedt." WVO Zorg heeft de gebouwen gekocht om er een nieuw verpleeg huis te bouwen, zodat de Zoute Viever kan verhuizen. Voorlopig gaat dat nog niet gebeuren, omdat de plannen nog niet af zijn. De Graaf hoopt wel op korte termijn te kunnen slopen, als hij goedkeu ring krijgt van de gemeente. „Ja", geeft hij grinnikend toe, „ik zit zelf ook in de gemeente raad. Die besloten heeft met deze bakken in zee te gaan. Ach, ik wil met zo'n tweet eigenlijk alleen een prikkeltje geven." Dus vervolgt hij kort na de eer ste tweet: 'Nog even en alles kan door de shredder', gelardeerd met een foto van omgevallen bakken. De grijze containers beroeren de gemoederen in het dijkdorp al langer. Sinds de gemeente eind 2ot3 de oude duobakken verving, zijn er problemen als het waait. In 2ot4 maakte een Westkappelaar zelfs een Facebook-account, ge naamd 'Ik wil mijn oude contai ner terug', in de hoop dat de ge meente Veere iets zou doen aan het probleem. Naar aanleiding van de klachten liet Veere de bak ken aanpassen. Het merendeel van de bewoners vindt de aanpas singen echter onvoldoende bleek uit een evaluatie. De gemeente 'Ja, ik zit zelf ook in de gemeenteraad. Die besloten heeft met deze bakken in zee te gaan' trok overigens dezelfde conclusie uit steekproeven op dagen dat het flink waaide. Maar Veere gaat in de herkan sing: vanaf 21 januari rijden de vuilniswagens een andere route. De bakken in de meest windge voelige gebieden worden dan het eerst geleegd. Bovendien wordt een aantal 'aanbiedplekken' naar windstillere stukken verplaatst. Of de bewoners daar voor te vin den zijn, is overigens nog maar de vraag. Uit een evaluatie in 2025 bleek dat de meerderheid niet of nauwelijks bereid is een stukje verder te lopen met de container. De nieuwe maatregelen wor den in een brief aan de dorpsbe woners uitgelegd. Met de nieuwe ophaalroutes en aanbiedplekken. Wethouder Jaap Melse: „We proberen zo de ergste pijn weg te nemen. Maar ja, zelfs dan zal het bij windkracht negen niet altijd goed gaan." Roelse: „Ik ben benieuwd. Ik heb hier nog niets over gehoord. Vreemd. Maar ik wacht even af hoe dit gaat uitpakken." Veere is trouwens niet van plan de afvalinzameling in de gemeen te anders aan te pakken. Melse: „Niet op korte termijn. En bakken met alleen plastic zoals in Middel burg? Die waaien nog sneller om." T OPEN HUIS ZATERDAG 23 JANUARI van 11.00 - 12.30 uur tpmakelaars.nl Vlissingen - Zandplaat 4 - Scherp geprijsd - Vrijstaande woning - Garage en carport - Slaapkamer en badkamer op begane grond - Autoluwe straat Prijs 315.000,- v.o.n. Meer nieuws zie: www.pzc.nl Branderijmolengang 1 7 Middelburg ZATERDAG 16 JANUARI 2016 'Gevaarlijk en geen gezicht' door Elodie Kint Raadslid Sjaak Vermeulen wil dat er snel iets gedaan wordt aan de verkrottende gebouwen in de gemeente Vlissingen en met name die op de hoek van het Oranjeplein in Oost-Souburg. „Het nodigt uit tot vandalisme", zegt hij. Daar zijn onder andere de kogelgaten een voorbeeld van. foto's Lex de Meester Sjaak Vermeulen raadslid door Annemarie Zevenbergen WESTKAPELLE. 'Westkapelle ligt we derom bezaaid met vuilnisbakken. Wat een miskoop', twitterde frac tievoorzitter Adri Roelse van Dorps belangen en Toerisme Veere (DTV) deze week over de omwaaiende bakken in Westkapelle. THEELEN PARTNERS MAKELAARS EN TAXATEURS |^H VBO MAKELAAR 10 JAAR Nu tijdelijk vrij op naam! Zeer ruim huis Moderne uitvoering Luxe keuken Twee badkamers Vijf slaapkamers Eigen parkeerplaats Vraagprijs 349.000,- v.o.n.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41