Onderzoek bende niet bewust beperkt 'Gezicht' Tympaanplein met bijl te lijf gegaan 8 WALCHEREN Klokken luiden voor Kerkbalans 'Het bewijsmateriaal gaf onvoldoende houvast om te komen tot de aanhouding van andere verdachten' Iemand met een hakmes of bijl heeft diepe inkervingen onderin de stam van de circa 45 jaar oude boom gemaakt In de regio Lezing rechtsstaat en democratie Inspiratieochtend voor gezond 2016 Verkoopmiddag in dorpskerk Mijn dorp, mijn stad Hoogstamfruitboom snoeien Oostkapelle Spreekuur keuring voor rijbewijs door Emile Calon MIDDELBURG. Het onderzoek naar de Dauwendaelegroep is niet be perkt uitgevoerd in verband met een tekort aan geld, tijd en man kracht. Dat laat het college van burgemeester en wethouders we ten aan de LPM. Fractievoorzitter Piet Kraan had eind vorig jaar vragen gesteld over deze groep die verantwoorde lijk wordt gehouden voor een hele reeks misdrijven. Dat deed hij na een bericht in deze krant over de rechtszaak tegen de hoofdverdach te in deze kwestie. Destijds zei de officier van justitie dat het onder zoek bewust beperkt was gehou den en dat lang niet alle verdach ten waren vervolgd. Dat had vol gens hem te maken met 'een ge brek aan tijd, geld en mankracht'. „Daardoor hebben we mensen moeten laten lopen", aldus de offi cier. In het antwoord van het colle ge, op basis van informatie van jus titie, wordt echter niets meer ge meld over dat 'laten lopen'. Naar aanleiding van het onderzoek naar de zeven, die wel zijn opge pakt, is volgens het college 'na drukkelijk gekeken of er een nieuw onderzoek naar andere ver dachten zou moeten komen. Het bewijsmateriaal in het dossier gaf onvoldoende houvast om te ko men tot de aanhouding van ande re verdachten. Er was geen overtui gend ander bewijs voorhanden'. In het antwoord wordt niet ont kend dat de officier tijdens de zit ting het had over 'onvoldoende geld, tijd en mankracht'. Die op merking heeft volgens het college te maken met het onderzoek naar de hoofdverdachte zelf. Die heeft niet alles bekend waarvan hij werd verdacht. De kastanjeboom op het Tympaanplein in Middelburg, foto Lex de Meester door Emile Calon MIDDELBURG. Het 'gezicht' van het Tympaanplein in Middelburg dreigt binnen twee jaar compleet te veranderen. De grote kastanje die op dat plein staat is namelijk zeer ernstig beschadigd en moet mogelijk over enige tijd gerooid worden. Tussen 22 december en 13 janua ri moet iemand met een hakmes of bijl diepe inkervingen onderin de stam van de circa 45 jaar oude boom hebben gemaakt. Ook zijn rondom delen van de bast verwij derd. Door deze vernielingen wordt de sapstroom van de boom onderbroken en kan de kastanje geen voedingsstoffen meer tot zich nemen. Het behoeft geen uitleg, aldus de politie, dat de boom zonder voedingsstoffen langzaam afsterft en de verwachting is dan ook dat dit binnen nu en twee jaar zal ge beuren. Ramon Gabriëlse van café Tym- paan, de zaak die uitkijkt op de boom, zou het erg vinden als die boom daadwerkelijk gerooid moet worden. Niet voor niets noemt hij de kastanje 'het gezicht van het plein'. Heel wat van zijn gasten hebben onder die boom gezeten om te profiteren van de schaduw. Wethouder Arjan Beekman laat weten dat de gemeente deze ver nieling heel hoog opneemt. „Daar om hebben we ook aangifte ge daan." Hij vervolgt dat hij het echt on begrijpelijk vindt dat iemand zo iets doet. „Wie verzint nu zo iets? Is gewoon bizar." Gezien de beschadigingen aan de boom vreest hij dat de kastanje niet meer te redden is. „Maar we zullen alles doen wat mogelijk is." Hij geeft ook aan dat hij echt is ge raakt door het bericht dat de beeldbepalende boom zo bewust vernield is. „Want zoiets is niet per ongeluk gebeurd." De politie wil heel graag weten of er mensen zijn die iets gezien of gehoord hebben wat met deze vernieling te maken heeft. MIDDELBURG Het Koninklijk Zeeuwsch Ge nootschap der Wetenschappen houdt op 22 januari een lezing over 'Rechtsstaat, democratie en goed bestuur' in de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg. De lezing wordt gegeven door Henk Addink. Als hoogleraar be stuursrecht en goed bestuur houdt hij zich bezig met vragen die betrekking hebben op de on derlinge beïnvloeding van over heid en samenleving. De lezing begint om 16.45 uur. MIDDELBURG Peter van Lit, Christine Bender en Loes Beenhakker geven van daag bij Zeeland Gezond een le zing tijdens de inspiratieochtend 'LKKR in je vel 2016'. De ochtend, die plaatsvindt tus sen 10.30 en 12.30 uur op Schen- ge 4, heeft als doel mensen te in spireren door middel van verha len over gezonde voeding, bewe ging, coaching en ontspanning. Inschrijven is gratis via info@lijvbeweegcoach.nlMeer informatie via www.lijvbeweeg- coach.nl of 06-28714288. SINT LAURENS Gea en André Kappert Munk ver kopen zaterdag 23 januari in de historische dorpskerk van Sint Laurens schilderijen, tekeningen en textiele werken. Deze worden voor kleine prijzen te koop aan geboden. De opbrengst is be stemd voor financiering van het herstel van de ramen in de con sistorie. Dit is een afscheidsge schenk aan de Hervormde Ge meente Sint Laurens vanwege hun vertrek uit Middelburg. De kerkzaal aan de Van Cittersstraat is open van 15.00 tot 17.00 uur en de toegang is gratis. Stichting Landschapsbeheer Zee land organiseert de cursus hoog- stamfruitbomen snoeien voor ie dereen die wat meer wil weten over deze bomen en ze graag wil leren snoeien. De cursus is voor beginners en vindt plaats op drie dagen: twee theorieda- gen op 20 en 27 januari van 19.00 uur tot 21.30 uur. En een praktijkdag op 30 januari van 9.30 uur tot 15.00 uur. De kosten bedragen roo euro per persoon. Opgeven kan uiterlijk 14 januari via info@slz.landschapsbe- heer.nl of door te bellen naar SLZ 0113-230936. MIDDELBURG Senioren, chauffeurs met rijbe wijs C, D of E en overige automo bilisten die voor verlenging van hun rijbewijs moeten worden ge keurd, kunnen voor een keuring terecht op de spreekuren van 22 januari en 19 februari in woon zorgcentrum Het Getij in Mid delburg of woonzorgcentrum Ter Reede in Vlissingen. Daarnaast zijn er spreekuren op andere data elders in de regio. Voor senioren kost de keuring 36 euro en voor chauffeurs tot 75 jaar met rijbewijs C, D of E 55 eu ro. De keuring is verplicht voor automobilisten die 75 jaar of ouder zijn op het moment dat het rijbewijs moet worden ver lengd en voor automobilisten met rijbewijs C, D of E. Een afspraak maken kan via regel- zorg.nl of tijdens kantooruren via 088-2323300. MIDDELBURG Karin van den Broeke luidt vandaag om 12.00 uur de klokken van de Lange Jan in Middelburg. Zo luidt zij letterlijk de actie Kerkbalans in, een actie om binnen de kerk een financiële bijdrage op te halen. Dankzij Kerkbalans kunnen kerkgemeenschappen functione ren en hun maatschappelijke functie blijven vervullen. In minstens vijf tien steden in Nederland worden de klokken geluid. De actie Kerkba lans loopt van 17 tot 31 januari. ZATERDAG KOUDEKERKE Dorpsplein, 16.00-22.00 uur- Culi-Winterfeest voor de bewoners van Koudekerke e.o. MIDDELBURG Vrije School Zee land, Willem Arondeusstraat 59, 10.00-12.00 uur - Lezing Paulien Bom over 'opvoe den'; Healthclub Zeeland Gezond, Schenge 4, 10.30-12.30 uur - Inspiratie ochtend 'Lkkr in je vel 2016'; Lange Jan, 12.00 uur - Karin van den Broeke luidt de klokken en start daarmee de actie Kerkba lans; Vleeshal, Markt 1,14.30 uur - Memorial Mor ton Feldman, con cert door Ameri kaanse celliste Frances-Marie Uit- ti; Cinema Middel burg, 15 19.00 uur - Vertoning Le Tout nouveau tes tament; 21.30 uur - Vertoning 'Life'; Middelburgs Thea ter, Verwerijstraat 53, 20.00 uur - Theatergroep Pau ze speelt 'Haal adem 8c kus me diep' NIEUW- EN SINT JOOSLAND Theater de wegwij zer, Molenweg 25, 20.30 uur - Thea terconcert Gé Reinders OOST-SOUBURG Historische Kerk, Oranjeplein 2, 20.00-22.30 uur - Nieuwjaarscon cert accordeonvere niging Concertina en koor Exaudi VLISSINGEN Clubhuis 'Ons Plekje', Falckstraat 4, vanaf 08.00 uur - Start winter- tocht voor wande laars, afstanden va riëren van 5 tot 30 kilometer; Vrede hoflaan 370, 10.00-13.00 uur- Open huis Be- weegcentrum Club VIEF; De Herberg, Bel- lamypark 151, 14.30-16.00 uur - Optreden Straight Ahead; St. Ja- cobskerk, Oude Markt 2, 20.15 uur - Nieuwjaarscon cert Het Zeeuws Orkest; De Piek, Hellebardierstraat 13,21.00 uur - Op treden Walcherse Rockband Keaton XL Special Guests; Arsenaal Theater, Arsenaal plein 1,22.00 uur - Cosmo Reünie Par ty 2016; Café de Concurrent, Bel- lamypark 22,23.00 uur - Optreden Trio Brand, But en Portier ZONDAG MIDDELBURG Koudekerkseweg 139,14.00-17.00 uur - Clubmiddag Jeu de Boules; Mid delburgs Theater, Verwerijstraat 53, 14.30 uur - Thea tergroep Pauze speelt 'Haal adem kus me diep'; Zeeuwse concert zaal, Verwe- rijstraat 14,14.30 uur - Gratis con cert 'Codarts Strij korkest'; Cinema Middelburg, 15.00 uur - Vertoning Le Tout nouveau testament; Bar American, Plein 1940 7,19.00 uur - Jamsessie, open podium OOSTKAPELLE Groeneweg, 10.30 uur - Excursie naar en rond Kas teel Westhove VLISSINGEN Ter Reede, Vrede- hoflaan 370, 11.30-12.30 uur - Concert Trio Aleotti, bestaande uit Saskia boon (piano), Barbara Kurmann (viool) en Harriet Over- beek (cello); Optre den Bouw en In fra Harmonie OOSTKAPELLE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40