I ee&resctviMcmu^ó^ K/ncegsN j- ZEELAND 7 Cor de Jonge 80'LUs brieven hl^\ Col Doel Nieuwjaarsrede Vluchtelingen Ontpolderen Loskade Misleidend Windpark Renteswap Dat advocaat Roger Cox via de rechter de Nederlandse Staat dwingt tot uitvoering van eerder gemaakte afspraken over Co2-ver- mindering is feitelijk een logische zaak (5 januari). De Staat aankla gen, omdat afspraken nagekomen moeten worden, is helemaal niet uniek! De inhoud was bij de rech ter helemaal niet belangrijk, maar wel de afspraak! Nu doet Roger Cox voorkomen dat zijn betoog als voorvechter tegen opwarming door C02 door de rechter positief is gewaardeerd. Deze slimme (Cox) Vos gebruikt dezelfde on juiste gegevens die voor de Staat aanleiding waren om tot deze af spraak te komen. Nu doet hij voor komen alsof hij de wereld heeft ge red! Deze Cox moet niet zo op z'n borst slaan! Inderdaad heeft de laatste regel van het interview: 'We lopen achter de feiten aan' vooral betrekking op de inmiddels onjuiste zienswijze over de zoge naamde opwarming! Met hulp van een vriend had ik mijn statief neergezet om met mijn antieke klapcamera een zwart/wit foto te maken van de fo togenieke koeltorens te Doel (4 ja nuari). Wij stonden buiten het ter rein van het complex. Toen wij daarna onze weg wilden vervolgen kwam vanaf het reactor complex een jongeman op ons af die ons zonder zich te legitimeren staande hield en ons mededeelde dat fotograferen van het reactor complex verboden was, en ons ver zocht om ons te legitimeren. Na draadloos overleg met zijn op drachtgever zag hij er vanaf om mijn camera in beslag te nemen. Lichte intimidatie door te dreigen met maatregelen die in strijd zijn met de wet worden dus niet ge schuwd. Ook daarom is het misschien raad zaam om de gang van zaken in de gaten te houden, opdat niet bin nenkort een argeloze fotograaf in de kerkers van beton te Doel ver dwijnt, en daarna nooit meer op deze aarde wordt gezien. Ik heb me verbaasd over de 'poli tiek correcte' uitspraken van onze Commissaris van de Koning over de vluchtelingenproblematiek. Ik dacht dat we deze fase voorbij wa ren? De heer Polman leeft blijk baar nog in die tijd. Tegenwoordig noemen we man en paard. De ver simpeling om de vluchtelingen stroom van 1914 gelijk te stellen aan de actuele gaat dan ook mank. De enige overeenkomst is dat de stroom ook destijds werd veroor zaakt door oorlog. Voor het overi ge zijn er alleen maar verschillen. Nu gaat het om voornamelijk jon ge mensen uit de moslimcultuur met de daarbij behorende vaak middeleeuwse normen en waar den en ze zijn vaak ook nog analfa beet. Deze mensen kunnen dan ook grote problemen veroorzaken als zij hier niet assimileren en zich niet aanpassen aan onze ver worven democratische waarden. De situatie op oudjaar in Keulen is daar een voorbeeld van. De Oriënt Express was de naam van de treinlijndienst, die tot 1977/2009 vanuit onder meer Lon den en Parijs de Oriënt aandeed. Als ik de eindeloze vluchtelingen stromen van de laatste maanden vanuit Afrika en Syrië voorbij zie komen, roept de laatste categorie bij mij de - onorthodoxe - associatie "Occident Express" op; een Exodus, niet in luxe coupés, doch te voet, die van Oriënt naar Occident loopt. Een Exodus richting Europa, naar 'beloofde/belovende landen', die allen de functie van magneten hebben gekregen op desperate, de solate migranten; emotionele vluchtelingen, die hun eigen va derland noodgedwongen verlaten. En eenmaal het ticket betaald, the point of no return. Migratie is van alle tijden; anno 2015/2016 een demografische trek, met consequenties voor gevestig de 'wereldordes'. Het impliceert een herschikking van gelden, van prioriteiten, bin nen alle betrokken naties en van een aanpassing door ontvangende landen en hun bevolking. Globalisering pur sang. In het artikel over de biografie (8januari) van Henk Saeijs las ik zijn profetische uitspraak. vroeg of laat zal er draagvlak voor ontpolderen ontstaan..." Nou, Me neer Saeijs, dan hebt u toch op zijn minst de opvatting van nogal wat Zeeuwen geheel en al ver keerd ingeschat. Ontpolderen staakt haaks op de identiteit van veel Zeeuwen. Een Zeeuw zet veel al eeuwenoude polders niet onder zout water en dat het daarbij zou gaan om 'natuurcompensatie' is al helemaal vloeken in de kerk. Uw uitspraak blijkt dus slechts van een zeer beperkte profetische waarde te zijn geweest. De heer Baan (15 januari) stelt het allemaal heel makkelijk voor: bo men eruit en kanonnen daarvoor in de plaats. Daar komt nogal wat bij kijken. Je kunt niet zomaar een paar kanonnen uitgraven en op poetsen. De kanonnen staan langs het kanaal en zijn eigendom van de provincie. Daar moeten ook rol paarden voor gemaakt worden, wat een behoorlijk prijskaartje met zich meebrengt Het schieten van saluutschoten is leuk, maar daar heb je ervaren mensen voor nodig. Wil men met zo'n kanon schieten - al zijn het saluutschoten - dan moet het ge schut alsnog beproefd worden zo als met het kanon op de Punt is ge daan. Er is ook een behoorlijk vrij schootsveld nodig, dus schieten zal alleen in de lengterichting van het kanaal kunnen. Tevens zal daarvoor een onthef fing aangevraagd moeten worden. Kortom, daar komt heel wat bij kij ken. Het idee is leuk, maar ook kostbaar De voorpagina van 12 januari over het foute personeel bij het Open baar Ministerie was wel erg nega tief en misleidend. Van de circa vijfduizend werknemers gingen er 117 in de fout (dat is ongeveer 2,5 procent waarvan 0,16 procent ernstig in de fout, die ook ontsla gen zijn). Het is juist wat de plaatsvervan gend hoofdofficier van justitie Kit ty Nooy zegt. Het is een illusie dat iedereen zich zonder fouten kan/zal gedragen. Welk groot bedrijf of organisatie kan zulke percentages overleggen? De redactie had er goed aange daan zich niet te baseren op het verhaal van een enkeling, en zeker niet op de voorpagina de indruk te wekken dat het bij het OM maar een 'zootje' is. Borsele voorbarig, foutje bedankt! Als de stroom van windparken op zee in Borssele aan land komt dan moet je ook over land om de over capaciteit aan het Europees net te kunnen leveren. (6 januari) Maar toen dat werd bedacht/besloten was nog niet onderzocht of het ook mogelijk was om de kabel bij Rilland aan land te laten komen, en vandaar uit naar de gebruiker en het landelijk net. Minister Kamp is uiteraard not amused. Hij ziet de klaar liggende contracten met kabelexploitanten en aanleggers in rook opgaan. Want het nut en de noodzaak van verzwaring van de bestaande hoogspanningslijn is hiermee aan getoond afwezig. Dus onder water naar Rilland; die mogelijkheid hebben we gelukkig in Zeeland. Weg met de angst voor straling, magnetische velden, horizonver vuiling, landschapsontsiering en angst voor leukemie. En het is nog goedkoper ook. Want gebleken is dat bovengrondse aanleg stukken duurder is. Renteswap (8 januari) is geen ex clusieve activiteit van de Rabo bank, maar ook van andere grote banken, zoals ING en ABN Amro. Nadat deze activiteiten ongeveer een halfjaar geleden boven water kwamen, was voor mij de maat vol. Ik wilde geen klant meer zijn van de Rabo, want ik had het ge voel dat ik zo dit criminele gedrag zou gedogen. Ik ben direct overge stapt naar Triodos (had ook ASN kunnen zijn). Ik zou iedereen in overweging willen geven ook naar een niet-foute bank over te stap pen om een duidelijk signaal te ge ven. ZATERDAG 16 JANUARI 2016 In deze rubriek geeft de redactie haar lezers een podium. Daarvoor gelden de volgende voorwaarden: De brief moet duidelijk ingaan op nieuws uit de PZC en daarbij de datum van publicatie noemen. De brief mag maximaal 150 woorden lang zijn. Elke brief wordt geredi geerd. De redactie bekort brieven zo nodig om ze passend te maken. Als er te veel brieven zijn voor de beschikbare ruimte maakt de re dactie een selectie. De redactie zal onsamenhangende bijdragen niet publiceren. Ook brieven met een grove, beledigende of anderszins onbetamelijke inhoud worden ge weigerd. U kunt uw brief richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 0118-434005 Jan Duin Leliëndaleweg 15, Burgh-Haamstede Theo Poelman Henri Dunantstraat 14, Sint Jansteen Jaap den Hollander Deltaweg 17, Burgh-Haamstede Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje Guus Langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg P. J. Maljers Okkerlust 5 Veere Thon Bastiaansen Drostlaan 1, Sluiskil E. den Heijer Ritthemsestraat 109, Oost-Souburg Hans de Lange Glacisstraat 111, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39