k 28% TO©S Geen vis maar drugsin sportvisboot Hoger tekort dreigt op project Waterdunen Tolvrij 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Vrouwen zijn veilig in Nederland. Uw Mening ONEENS Bouwverbod aan de kust Onderzoek ontgassen Eva (17) naar Zimbabwe paul kusters zaterdag Maikel Harte Er is weer een nieuwe ac tie voor een tolvrije Westerscheldetunnel en dit keer mengt zich zelfs een plaatselijke wethouder in de strijd. Cees Lief- ting, wethouder van dienst te Ter- neuzen, roept op de petitie te teke nen die Mark Perquin uit Nieuw- vliet is gestart om een tolvrije Westerscheldetunnel op de agen da van de Tweede Kamer te krij gen. Als er 40.000 handtekeningen worden verzameld moet de Twee de Kamer dit onderwerp behande- 'Luctor et Solvere', Ik worstel en ik betaal', zou een betere Zeeuwse wapenspreuk zijn len. Dat moet te doen zijn, zou je zeggen. Niemand betaalt graag tol en niemand lijkt het er mee eens te zijn dat wij Zeeuwen dat wel moeten. Van alleen al de ruim 76.000 mensen met een T-Tag zou je verwachten dat die wel even hun krabbel onder zo'n peti tie zullen zetten. Niets blijkt minder waar: de teller staat nog maar op ongeveer 11.000 handtekeningen. Misschien is de actiebereidheid onder mensen in het algemeen en onder Zeeuwen in het bijzonder wel niet zo groot. In Zeeland zijn er ook geen rellen, uit de hand gelopen informatiebij eenkomsten of opgehangen var kens tegen asielzoekerscentra. Ik hoor wel eens zeggen dat als er nu een nieuwe tolweg door de Randstad zouden worden aange legd de ME uit zou moeten ruk ken. Misschien is dat wel zo. Kijk alleen maar naar al die plannen voor rekeningrijden die maar niet doorgaan, terwijl juist aan die overvolle wegen in de Randstad wel eens wat gedaan mag wor den. Hier gebeurt het gewoon. Bij mij moeten van die bijdehante Hollandse grapjassen er niet meer mee aankomen dat Zeeuw en zuinig zijn. Geen volkje in Ne derland dat zo gedwee haar porte monnee trekt om over een stukje weg te mogen rijden. 'Luctor et Solvere', 'ik worstel en ik betaal', zou een betere Zeeuw se wapenspreuk zijn. Al zouden er nu zomaar eens 40.000 Zeeuwen hun handteke ning onder die petitie zetten, dat zou in ieder geval eens een state ment zijn. Elektrisch rijden heeft te veel nadelen. toosenhenk.nl O NE6ERLAN6ER OPSEPAKT VOOR 606EN IS-STRIJbERS Het kabinetsbesluit om het bouwen in de duinen en aan de kust te versoepelen heeft geen effect op Zee land. Nog vóór 1 juli, als de maatregel ingaat, past de provincie namelijk het om gevingsplan aan. Het bouw verbod dat het kabinet schrapt, voegt de provincie daaraan toe, aldus gedepu teerde Carla Schönknecht. Dat geldt niet voor de hot spots die eerder werden aangewezen. Daar blijven ontwikkelingen mogelijk. De provincie betaalt mee aan een onderzoek naar het verbod op het ontgas sen van binnenschepen. Dat wordt uitgevoerd sa men met de provincies Utrecht en Gelderland. In Noord-Brabant en Zuid-Holland geldt al zo'n verbod op het lozen van de giftige stof benzeen. Tot dusver wilde Zeeland daar niet aan, maar een landelij ke regeling afwachten. Nu wordt toch meegewerkt aan een onderzoek dat on der meer moet uitwijzen of zo'n verbod kan worden gehandhaafd. Eva Boogaard (17) uit Mid delburg vertrekt vandaag met vijf andere jongeren naar Zimbabwe. De leerlin ge van de CSW is ambas sadrice voor Zip Your Lip, een jongerenactie van ont wikkelingsorganisatie World Vision. De op brengst gaat naar ondervoe dingsprojecten in Afrika. Na haar reis tourt Eva langs scholen. Mensen Reactie? Tips? redactie@pzc.nl Vrijdagmorgen ligt de 1 twaalf meter lange sport visboot Zeeland op het strand ten noorden van Cad- zand-Bad. Politie en douane doen onderzoek. Dat is volgens het boekje als een onbemand vaartuig op de kust strandt. De sportvisboot is niet van een van de Zeeuwse professione le sportvisbedrijven. De Zeeland is eigendom van een particulier uit Wolphaartsdijk. Hij huurt een ligplaats in de haven van Neeltje Jans, maar is daar vaker niet dan wel. De Zeeland vaart donderdagochtend uit ondanks de waarschuwing voor storm. Aan boord zijn een Zeeuw en drie mannen uit Brabant, 's Avonds rond half elf bellen ze met de KNRM, omdat ze in nood verkeren. Het is zulk slecht weer dat de reddingboot uit Cad- zand de haven niet kan verlaten. VAN DE VOOR PAGINA De Zeemanshoop uit Breskens zet koers naar het stuurloze schip in nood, dat een kilometer of tien uit de kust voor Cadzand een speelbal van de golven is ge worden. De Belgen sturen een helikopter, maar het stormt te hard om de mensen naar om hoog te lieren. De Zeemans hoop neemt ze aan boord k en zet ze in Zeebrugge aan land. Eenmaal gered I verklaren de opvarenden tegen de KNRM dat ze wa ren gaan vissen bij een scheepswrak. Toen de wind toenam zetten ze koers naar huis, maar er kwam iets in de schroef waardoor het schip stuur loos werd. Voor wrakvissen is het nu de tijd van het jaar. Nadeel is dat je al gauw een uur of drie moet va ren voordat je bij een wrak aan komt. Professionele sportvisbe drijven houden daarom nauwge zet de weersverwachting in de gaten. Bij een verwachte golf hoogte van meer dan een meter blijven ze aan de wal. Bij het krieken van de dag ziet een voorbijganger tussen Cad zand en de Zwarte Polder de Zee land op het strand liggen. De po litie wordt gewaarschuwd en treft aan boord honderden kilo's drugs aan. MIDDELBURG. Het tekort op het natuur- en recreatieproject Wa terdunen bij Breskens dreigt ho ger uit te vallen dan de 3 miljoen euro waar tot dusver rekening mee is gehouden. Dat bleek gisteren tijdens de vergadering van de Statencom missie Ruimte. Verschillende fracties wilden weten waar het overzicht van de grondexploita tie blijft dat het dagelijks provin ciebestuur heeft toegezegd. Volgens verantwoordelijk ge deputeerde Ben de Reu komt dat binnen enkele weken. Uit de ma nier waarop hij er over sprak, blijkt dat hij er rekening mee houdt dat, na de slechte bood schap in oktober, het opnieuw een tegenvaller zal zijn. „Over welk bedrag gaan we het heb ben? Die 3 miljoen was slecht nieuws. Ik heb het gevoel dat het niet beter gaat worden." Het wachten is nog op een eindrapport van de accountant, aldus De Reu. Daarmee wordt nog volop gediscussieerd. Hij kondigde alvast een bijeenkomst aan op 4 maart, waarop de Sta tenleden verder worden bijge praat. Zowel bij de Staten als de gemeenteraad van Sluis bestaat de vrees dat wordt bezuinigd op de recreatieve voorzieningen. 247 reacties NIET MOEILIJK tbOEN HENK» tSAAR KUNNEN WE THUIS SEtbOE MEE KRIJSEN.. MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG VLISSINGEN Film Digna Sinke over de Hedwigepolder op tv De documentaire 'Onder de oppervlakte' van de Zeeuwse filmmaakster Dig na Sinke wordt op 1 februa ri uitgezonden op NPO 2. De film gaat over de politie ke besluitvorming rond de Hedwigepolder. De ontpol- dering daarvan leidde tot een internationale discussie. Sinke haalde een groot aan tal van de hoofdrolspelers voor de camera. De film be gint om 20.25 uur. door Theo Giele CADZAND. Direct nadat bekend is geworden dat donderdagavond vier sportvissers in een vliegende storm op de Noordzee gered zijn, fronsen kenners al de wenkbrau wen. Wie gaat er in hemelsnaam ver de zee op om te gaan vis sen terwijl zware storm is voorspeld? Politie en douane onderzoeken het aangespoelde scheepje op het strand ten noorden van Cadzand-Bad. foto Peter Nicolai door Ernst Jan Rozendaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2