Ik ben hier voor je, sterfin mijn armen' p. 26 David Bowie breekt record van Adele Drieluik van Jett Rebel Vijftien jaar lang tolereerde de vermaarde Londense toneelschrijver Alan Bennett een oude vrouw in een vies, oud autobusje als ongenode gast voor zijn huis. Hij schreef er een toneelstuk over dat nu is verfilmd als The Lady in the Van met een grandioze Maggie Smith. Media Entertainment De muziek van David Bowie is na zijn dood een recordaantal keer bekeken en beluisterd op internet. Maandag werden de ruim zestig clips op videosite Vevo in 24 uur tijd 51 miljoen keer bekeken. Daar mee sneuvelt het recente record van Adele (36 miljoen views in een etmaal). Jett Rebel (24) komt dit jaar met drie losse albums. Het eerste deel Truck verschijnt volgende week. De muziek gaat wel anders klinken dan wat mensen van hem gewend zijn, waarschuwt de zanger. optreden een slordige 430.000 eu ro. Eind 2013 ging Angélil opnieuw onder het mes wegens een tumor in zijn hals. Driekwart jaar later besloot Dion haar carrière op pau ze te zetten, om zich volledig op de zorg voor haar man te kunnen richten. De afgelopen maanden trad ze toch weer op, een wens van haar man. Haar man kon toen al niet meer praten vanwege ingrijpende operaties aan zijn keel. Hij kreeg drie keer per dag sondevoeding toegediend. Zijn gehoor was ook al sterk verslechterd door bestra lingen. Maar hij wilde koste wat kost bij haar comeback op het po dium aanwezig zijn. Dion wilde de afgelopen tijd sterk blijven voor hem. „Ik ben De zangeres en haar manager bleken meer voor elkaar te voelen. Er was veel kritiek op het grote leeftijdsverschil bang om hem kwijt te raken, maar huilen komt later wel", ver telde ze in een recent interview. En: „Ik zei tegen hem: 'ben je bang?' Ik snap het, praat erover met me. En René zei: 'ik wil in je armen sterven'. Oké, goed. Ik ben hier voor je, sterfin mijn armen." Angélil laat ook nog een zoon en dochter achter uit twee eerdere huwelijken. Céline Dion kondigde onlangs een korte tour door Europa aan. Ze geeft in juni concerten in Ant werpen en Parijs. Vooralsnog gaat die tournee gewoon door. Céline Dion (47) zegt de concerten af die ze voor dit weekend in Las Vegas op de agenda had staan. Re den is het overlijden van haar man René Angélil (73) donderdagoch tend. Ze keert zeker niet voor 23 februari terug op het podium, laat haar management weten. René Angélil was niet al leen de grote liefde, maar ook de ontdekker van de popdiva. In 1980, toen de 38-jarige Angélil zelf een Canadese popster en artiestenma nager was, kreeg hij een cassette bandje opgestuurd van Dions broer. Zij zusje was destijds pas 12 jaar oud en de Syrische Canadees zat niet op het kindsterretje te wachten. Hij liet zich echter door Dions broer overtuigen om de demo's toch te beluisteren en nodigde haar onmiddellijk uit. Toen zij die zelfde middag een liedje voor hem zong, kreeg hij tranen in zijn ogen. Angélil twijfelde geen mo ment en nam een hypotheek op zijn huis om haar eerste plaat te kunnen financieren. Na succesvol Franstalig repertoire, werkten ze aan haar Engelstalige doorbraak. Zo lanceerde hij in 1990 Dion als wereldster. Kort daarvoor bleken de zange res (toen pas 19) en haar manager meer voor elkaar te voelen. Er was veel kritiek op het grote leeftijds verschil van 26 jaar, maar in 1994 trouwden ze. Vijfjaar later kregen ze de eerste grote tegenslag. René bleek keelkanker te hebben, maar overleefde. In 2001 verwelkomden ze hun eerste kind René-Char- les. In 2010 volgde de tweeling Eddy en Nelson. Daarna kreeg Dion een vaste show in Caesars Pal ace in Las Vegas. Daar ver dient de zangeres per "inMPPRv 1YI!? Lang voordat er sprake was dat hij ooit de film The Lady in the Van zou maken over de ongewilde gast op de oprit van toneel schrijver Alan Bennett was regis seur Nicholas Hytner jarenlang getuige geweest van het merk waardige tafereel. „Ik woonde destijds in dezelf de Londense wijk Camden als Alan, die ik toen nog niet had ontmoet", vertelt de regisseur, die eerder onder meer furore maakte met de film The Madness of King George, ook geschreven door Bennett. „Ik vroeg me altijd af waarom dat busje daar stond. Iedereen in de buurt kende de wat sjofele vrouw die eruitzag als een zwerfster, maar niemand wist wie zij was. Ik dacht aanvan kelijk dat het de moeder van Ben nett was die daar logeerde." Pas toen Hytner (59) beroeps halve met de vooral om zijn to neelstukken in eigen land gere nommeerde Bennett in contact kwam, kreeg hij het echte ver haal te horen. Hoe de onwelrie kende vrouw op een dag haar busje voor zijn oprit parkeerde en niet van plan was om weg te gaan. Vijftien jaar duurde het merkwaardige contact tussen de twee. Bennett schreef een kort ver haal over zijn ervaringen, dat la ter uitmondde in een toneelstuk. Hytner: „Het fascinerende aan de ze vrouw, die bekend stond als Miss Shepherd, is dat zij zich van niets en niemand iets aantrok. Zij leefde haar leven volgens haar eigen regels. Zij was onvermurw baar, vandaar dat Bennett haar niet kon verwijderen. Zij werd een deel van het straatbeeld." Met haar barse optreden wond zij de goedmoedige schrijver om haar vinger. Vandaar dat hij het niet over zijn hart verkreeg om haar de laan uit te sturen. „Zij ma nipuleerde Alan tot en met. Zij schreef met de hand allerlei poli tieke pamfletten die zij op straat uitdeelde. Zij kreeg Alan zo ver om die voor haar uit te tikken. Moet je nagaan: één van de be gaafdste schrijvers van Engeland liet zich voor haar karretje span nen." De echte miss Mary Shepherd was niet gezegend met een ge voel voor humor, zo bleek uit de geschriften van Bennett. Om die reden wilde Hytner in zijn film per se werken met Maggie Smith (81), die door haar rol in de serie Downton Abbey wel enige erva ring had met het spelen van een bitse vrouw. „De echte miss Shepherd was geen leuk mens, zo is mij ver teld", licht Hytner toe. „Daarom was het aandeel van Maggie Smith in de film zo belangrijk. Als geen ander kan zij een perso nage spelen dat er geen idee van heeft hoe geestig zij in wezen is. Bovendien kan zij ook de tragi sche kant van miss Shepherd be nadrukken. Want eigenlijk spre ken we over iemand met een ver spild leven." Pas na de dood van Miss Shep herd begon Bennett zich in het le ven van zijn ongewilde buur vrouw te verdiepen. Hij ontdekte dat zij een vermaard pianiste was die voor de Tweede Wereldoorlog in Parijs studeerde bij onder ande ren de vermaarde Zwitserse pia nist, pedagoog en dirigent Alfred Cortot. Hytner: „Dat betekent op zijn minst dat zij heel talentvol moet zijn geweest, want Cortot had niet de reputatie dat hij iedereen Cultuur René Angélil en Céline Dion. foto AFP door Marlies van Leeuwen rx, 1 3- i.var.i Kfi door Ab Zagt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26