Forum in Davos is ook een sterrengala Kabinet actief op zoek naar topvrouwen Missie geslaagd, vindt Ton Heerts, en stapt op bij FNV Laat je ook blij verrassen. I 1000 1 cv ECONOMIE 23 Air France verwacht vanaf 2017 groei te boeken KLM onderhoudt Boeings Xiamen Huawei P8 Lite hollands rü Air France ziet ruimte om vanaf volgend jaar haar vloot en aan bod aan verre bestemmingen met 2 tot 3 procent per jaar te la ten groeien. Dat melden Franse media op gezag van bronnen bij de vakbonden. Die worden vrij dag bijgepraat over de toekomst plannen. Wel moet het perso neel meer productiviteit gaan le veren. De bonden melden verder dat Air France aanstuurt op een nieuwe vrijwillige vertrekrege- ling om van overtollig personeel af te komen. Gedwongen ontsla gen zouden voorlopig niet aan de orde zijn. Technici van KLM nemen op Schiphol het onderhoud aan de motoren van de Boeing 787 Dreamliners van Xiamen Airlines voor hun rekening. De Chinezen vliegen drie keer per week met een Dreamliner op Schiphol. Het World Economie Forum werd in 1971 bedacht door profes sor Klaus Schwab, een inmid dels 77-jarige Duitser die de club nog steeds voorzit. Het eve nement in Davos groeide uit tot dé plek waar mensen uit de eco nomische, politieke en culturele bovenlaag jaarlijks even bijpra ten. Jaarlijks komen er ongeveer 2.500 mensen naar het Zwitser se skioord. Voor het officiële pro gramma, met tal van discussies en presentaties. Maar vooral ook Vanuit Nederland reizen ongeveer vijftig mensen af. Het kabinet is met een kwartet bewindspersonen aanwezig, inclusief Rutte voor de lunches, borrels, feesten en een-op-eengesprekken die achter de schermen plaatsvin den. Vanuit Nederland reizen on geveer vijftig mensen af. Het ka binet is met een kwartet be windspersonen aanwezig: pre mier Rutte en de ministers Dijs- selbloem, Ploumen en Schip pers. Daarnaast gaan vooral be stuurders van grote bedrijven als Shell, ING en Ahold. Philips en DSM zijn hofleverancier met liefst vijf aanwezigen per be drijf. Van oudsher zijn er ook een paar wereldsterren in the house: naast de onvermijdelijke Bono zijn dat dit jaar bijvoor beeld acteurs Leonardo Di- Caprio en Kevin Spacey en rap per will.i.am. Het forum begint dinsdag en duurt vier dagen. Het kabinet heeft de regeling om besturen eind 2015 voor min stens 30 procent uit vrouwen te laten bestaan, gisteren verlengd tot 2020. Hoewel in de afgelopen perio de de verhouding tussen man nen en vrouwen in de top van het bedrijfsleven wel is verbe terd ten opzichte van de situatie in 2012, doet deze volgens het ka binet nog niet echt recht aan het 'potentieel aan vrouwelijk ta lent'. Eind 2014 voldeed slechts 14 procent van de besturen van be drijven aan de eis, tegen iets meer dan 9 procent in 2009. Bijna 18 procent van de bedrij ven had eind 2014 een raad van commissarissen die voor min stens 30 procent uit vrouwen be stond. Minister Jet Bussemaker van Emancipatie meldde eerder al dat ze het bedrijfsleven nog een laatste kans wil geven en laat wettelijke maatregelen nu nog achterwege. Eerder dreigde het kabinet daar nog wel mee. Enkele maanden geleden reageer de Ton Heerts in een interview in deze krant nog geïrriteerd op de vraag of hij dacht aan opstappen. „Er valt bij de vakbond nog vol doende werk te doen", antwoord de hij toen. Dat werk kan beter door ande ren worden gedaan, concludeert hij nu. Zelf zegt hij in een brief aan de leden dat hij in de kerstpe riode tot de slotsom kwam dat het tijd was om op te stappen. „Bij de overdenkingen speelde de enorme wissel die de werkzaamheden trekken op mijn leven thuis ook mee. Zeven dagen in de week de belangen van de FNV dienen is in tensief." Heerts heeft bepaald niet stilge zeten de afgelopen jaren. In 2012 werd hij binnengehaald om de ho peloos verdeelde organisatie weer op de been te krijgen. Voorzitter Agnes Jongerius was net afgetre den na interne conflicten en de be oogde fusie van de deelvakbonden leek verder weg dan ooit. Die fusie moest hij er door zien te krijgen. En of hij er daarnaast ook nog even de vakbond aantrek kelijk wilde maken voor jongeren. Want het ledenbestand vergrijsde wel erg hard. 'Zeven dagen per week de belangen van de FNV dienen is intensief Dat is hem toch maar mooi ge lukt, vindt hij zelf. Op een paar kleine bonden na zijn alle bonden gefuseerd en bestuurlijk is er weer rust. Ook wordt veel werk ge maakt van het aantrekken van jon geren als lid. De grote vraag de komende tijd is wie Heerts zal gaan opvolgen als vakbondsvoorzitter. Gijs van Dijk is de enige be stuurder die zich al heeft gemeld. Van Dijk is 35 en vertegenwoor digt de jeugd in de bond. Als cam pagneleider heeft hij zijn sporen verdiend. Daarnaast is hij, ook niet onbelangrijk, pensioendes- kundige. Maar er zijn meer mogelijke kandidaten. Lilian Marijnissen bij voorbeeld. Die is jong (30) en staat met beide voeten op de werk vloer. Zij maakte zich binnen de 'zorgbond' Abvakabo FNV popu lair door het organiseren van aller lei acties, onder meer in de thuis zorg.. Zij is een representant van de SP, de partij waar haar vader voorzitter van was. Aan de andere kant geldt Heerts vertrouweling Mariëtte Pa- tij n als een kanshebber. y' M B/Ml N/SMS totaal per maand hollandsnieuwe.nl/pzc Geen toestel nodig? Nu Sim Only 1000 slechts 10,- p/mnd! ZATERDAG 16 JANUARI 2016 13,7 De verkoop van auto's in Europa steeg vorig jaar met 9,3 procent tot 13,7 miljoen stuks. VW was goed voor 3,4 miljoen stuks, PSA verkocht 1,4 miljoen auto's. DEN HAAG. Het kabinet gaat vrou wen nog meer aanmoedigen om zitting te nemen in het bestuur of in de raad van commissarissen van het Nederlandse bedrijfsle ven. door Peet Vogels WOERDEN. Onverwacht stapt Ton Heerts op als voorzitter van vak bond FNV. Na vier tropenjaren vindt Heerts het welletjes, liet hij gisteren weten aan het ledenparle- ment. De komende maanden kun nen kandidaten voor zijn opvolging zich melden. Ton Heerts scheidend voorzitter 1p rXJfci ill,'1l I II II •Y" 16,- Laat je ook blij verrassen en betaal een lager tarief als je eens buiten je bundel gaat. Kijk voor dit en meer op: Toestel t.w.v. 209,- i.c.m. 2-jarig contract (t.w.v. 10,- p/mnd). Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van 30,-. Aan deze uiting kunnen geen rechten worden ontleend. Actie geldig tot en met 31 januari 2016. Ill W".

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23