Vrouwen banger na incidenten in Keulen Vondst na reddingsactie Kras Kortingsdagen Vier Vissers' worden gered als hun schip in de problemen komt. Aan boord vindt de politie geen vis maar drugs. 'Het leven blijft een onzekere zaak' Hans Dorrestijn Jitse streed in Syrië tegen IS Juncker: Neem meer vluchtelingen op Feyenoord-PSV, de eerste topper van 2016 Illustrator Iris Compiet Het best bewaarde geheim van Zeeland p VLISSINGEN. Politie en douane heb ben gisteren een grote hoeveel heid drugs gevonden in een sport visboot. Het schip, de Zeeland, spoelde gisterochtend aan op het strand bij Cadzand-Bad. Volgens de politie gaat het om honderden kilo's, vermoedelijk cocaïne. Een 24-jarige man is aangehou den. Hij was een van de opvaren den die donderdagavond laat door de KNRM-reddingsboot Zeemans- Een reddingsboot van de KNRM haalt de vier opvarenden in een vliegende storm van boord hoop uit Breskens in een vliegen de storm van boord waren ge haald. Bij de reddingsactie waren ook een Belgische helikopter en een sleepboot betrokken. De twaalf meter lange sportvis boot kon niet naar de haven wor den gesleept en werd op zee ach tergelaten. Uren later kwam de Zeeland op het strand terecht. Een voorbijganger ontdekte het scheepje bij het aanbreken van de dag en waarschuwde de politie. De sportvisboot was niet van een professioneel sportvisbedrijf, maar van een particulier uit Wolp- haartsdijk. Het schip was donderdagoch tend uitgevaren met vier opvaren den, een Zeeuw en drie Braban ders. Op de terugweg kwam de boot in de problemen. Tegen de KNRM verklaarden de mannen dat ze wilden gaan wrakvissen. Dat gebeurt ver uit de kust. De vier mannen werden zo'n tien ki lometer voor de kust van Cad zand-Bad van boord gehaald en naar Zeebrugge gebracht. Aanvankelijk gingen de autori teiten uit van gewone drenkelin gen, maar op het strand van Cad- zand-Bad bleek dat er geen vis maar drugs aan boord waren. Het is een standaard procedure van de politie en de douane om een schip te onderzoeken als het onbemand aanspoelt. De politie hield daarop de 24-ja- rige man aan. Het gaat om een Ne derlander. Meer wil de politie over zijn identiteit nog niet kwijt. De politie sluit nieuwe aanhoudin gen niet uit. Het feit dat de mannen on danks de slechte weervoorspellin gen toch op pad waren gegaan, wekte al direct argwaan bij ken ners. Professionele sportvissers gaan bij dit soort golfhoogtes niet de zee op. Korting op alle reizen! Tijd te kort Stop met muititasken Gouwe ouwe Van erwtensoep blijf je af AMSTERDAM. De grootschalige seksuele intimidatie in Keulen en het vluchtelingenvraagstuk hebben grote invloed op het veiligheidsgevoel van vrouwen in Nederland. 40 procent van de Nederlandse vrouwen tus sen 18 en 40 jaar is zich minder veilig gaan voelen. Een derde van de vrouwen is banger ge worden om zelf slachtoffer te worden van seksuele intimida tie. Dit blijkt uit een representa tieve steekproef onder Neder landse vrouwen in opdracht van deze krant. Daarbij is be wust gevraagd naar hun gedrag sinds de groepsaanrandingen met oud en nieuw, in diverse Europese steden. De Amster damse burgemeester Eberhard van der Laan zei deze week dat groepsaanrandingen in zijn stad niet kunnen voorkomen. Daar kreeg hij nogal wat kritiek op. Vrouwen zouden sowieso los van het vluchtelingenvraag stuk vrijwel dagelijks last heb ben van seksuele intimidatie. Uit de nieuwe steekproef blijkt dat seksuele intimidatie 40 procent van de Nederlandse vrouwen tussen 18 en 40 jaar is zich minder veilig gaan voelen inderdaad vaak voorkomt. De helft van de ondervraagde vrou wen in Nederland zegt weieens slachtoffer te zijn geworden van vervelende seksueel getin te opmerkingen. De wereld is Kras AFHAALBON Willem Barentsz Knip deze bon uit en lever hem in bij Bruna, Plus of Primera. Geldig t/m 23 januari 2016. www.pzc.nl Editie WALCHEREN ZATERDAG 16 januari 2016 258e jaargang nr. 13 Los nummer €2,90 Abonneeprijs€1,11 po Kans op winterse buien Honderden kilo's drugs op boot door Theo Giele pagina 2: Geen vis maar drugs in gestrande sportvisboot Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-96977ocPg /f&>. Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden Lees verder op pagina 7 t/m 9 7 116! 555547 PAGINA 10 foto Mechteld Jansen PAGINA 4 SPORT 2 St 3 PAGINA 12 13 dsk helden;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1