Heksenjacht op vredesactivisten KLANTEN BEDANKT! NIEUWS 15 'Al 32 doden door honger* 'Meer loon in hoofdstad' w De Verenigde Naties stu ren een mobiele kliniek en een medisch team naar de belegerde Syrische plaats Madaya. Daar zijn volgens de plaatselijke bevolking af gelopen maand 32 mensen gestorven door honger. De Syrische regering heeft in gestemd met de komst van de kliniek. Er mogen ook kinderen worden ingeënt, zei een woordvoerder van het Wereldvoedselprogram ma. De VN hopen deze week ook konvooien te kunnen sturen naar de plaatsen Foua en Kfarya. Leraren, verpleegkundigen en politiemensen in Am sterdam moeten meer be taald krijgen, omdat hun werk in de hoofdstad zwaarder is en het leven duurder dan elders. Dat heeft de Amsterdamse wet houder Eric van der Burg (WD, Zorg en Welzijn) ge zegd. Hij roept werkgevers en bonden op om de 'grote- stadstoeslag' voor elkaar te krijgen. Ook het kabinet zou zo'n bonus moeten meenemen bij het afslui ten van de cao's. IT" Agenten van de antiterreurpolitie hebben gisteren op diverse univer siteiten in Turkije meer dan twin tig academici gearresteerd op ver denking van het 'maken van pro paganda voor een terroristische or ganisatie'. Hun namen komen voor op een 'petitie voor vrede' waarin ruim 1.128 academici van 89 uni versiteiten harde kritiek uiten op de militaire operaties met 'zware wapens die alleen maar tijdens een oorlog worden gebruikt'. Zij dringen er bij de regering op aan om 'op te houden met de opzettelijke slachting en deporta tie van de Koerden en andere vol ken in de regio'. Zij verwijten het leger en de autoriteiten dat zij de burgers in steden als Cizre, Silopi, Silvan, Nusaybin 'hebben veroor deeld tot honger door de uitgaans verboden die al weken duren'. De 'Academici voor Vrede' wil len dat waarnemers uit Turkije en het buitenland toegang krijgen tot het conflictgebied aan de grens met Irak en Syrië om te kunnen rapporteren over de schendingen van de mensenrechten. President Erdogan reageerde woe dend op de kritiek van de weten schappers. Hij beschuldigde hen ervan landverraders te zijn, en te werken voor buitenlandse vijan den die er op uit zijn de nationale veiligheid van Turkije te ondermij nen. Erdogan verweet hen met geen woord te reppen over de 'bloedbaden die de terroristen aan richten en de rechten van onze burgers schenden'. Hij riep het Openbaar Ministerie op actie te ondernemen tegen 'deze zoge naamde intellectuelen die aan de kant staan van de tirannie'. Meteen na de uitval van Erdogan begonnen regeringsgezinde media een heksenjacht op de intellectue len. Openbare aanklagers begonnen arrestatiebevelen op te stellen voor de academici. Diverse hoogle- Maffiabaas Sedat Peker publiceerde een brief aan de academici op zijn site waarin hij dreigt dat hij zich wil 'douchen met jullie bloed' raren en docenten werden door hun universiteiten ontslagen. Op veel universiteiten werden posters opgehangen met de oproep om de ondertekenaars van de petitie te ontslaan. Maffiabaas Sedat Peker publi ceerde een brief aan de academici op zijn site waarin hij dreigt dat hij zich wil 'douchen met jullie bloed'. Niet alleen de ondertekenaars van het vredesmanifest zijn slacht offers van de huidige heksenjacht. Tegen Ayse Cetin, een jonge on derwijzeres uit de Koerdische stad Diyarbakir, loopt ook een strafrechtelijk onderzoek op be schuldiging van 'terroristische pro paganda'. Zij had tijdens een popu laire latenightshow op tv ge smeekt op te houden met het ge weld. „Alsjeblieft, stop met het do den van kinderen." Ook bij liberale columnisten die niet aan de kant van de rege ring staan is het feit dat de onder tekenaars van het manifest geen kritiek uiten op het geweld van de PKK verkeerd gevallen. „Het nege ren van de PKK-terreur kan niet worden gerechtvaardigd met enig menselijk, ethisch of academisch argument", aldus Taha Akyol. Het ergste van het huidige kli maat van escalerende intolerantie is „het gebrek aan empathie bij veel Turken voor het lot van de on ze Koerdische burgers", aldus Suat Kiniklioglu, directeur van een denktank in Ankara. Het gevolg is dat er 'steeds meer Koerden zich vervreemd voe len van de rest van het land'. verzekeringen u tevreden, wij tevreden Opnieuw de beste verzekeraar van Nederland. Daar zijn we trots op! Het Klanttevredenheidsonderzoek van het Verbond van Verzekeraars heeft het voor de zesde keer op rij bewezen: ZLM heeft de meest tevreden klanten van alle Nederlandse schadeverzekeraars. 96% vindt ons klantvriendelijk. ZLM scoort het hoogste rapportcijfer, een 8,5. Ook tevreden klant worden bij ZLM? Ga naar www.zlm.nl ZATERDAG 16 JANUARI 2016 MADAYA AMSTERDAM door Mare Guillet ISTANBUL. De escalerende oorlog in het Koerdische zuidoosten van Turkije leidt tot meer schendingen van de mensenrechten. Mensen die kritiek leveren op de militaire operaties tegen gewapende PKK-re- bellen en zij die oproepen het ge weld te staken worden afgeschil derd als 'vrienden van de terroris ten'. Vooral in het zuidoosten van Turkije komt het de laatste tijd geregeld tot rellen. De academici schieten de Koerden te hulp. fot Bedran Babat/Reuters zlm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 15