'Uurtje koolhydraten per dag, dat mag best' Nieuw bed? Nieuwe Auping! auping J-T NIEUWS 11 plaza Yvonne Lemmers is de 'onbekendste bekende' dieetgoeroe van Neder land. In bestsellerlijsten scoort ze al jaren topposities met haar Grip op Koolhydraten Basis boek, Kookboek 1 en Kookboek 2. Ze is opgeleid als diëtiste om dat haar moeder zei dat dat wel iets voor haar zou zijn. Ze deed er nooit iets mee. Werd computer programmeur en werkte jarenlang bij grote bedrijven. Nooit had ze de brandende ambitie om de we reld te vertellen over koolhydra ten, die volgens haar mensen dik, hongerig en ongelukkig maken. Totdat ze zelf te dik werd. Lem mers besloot zichzelf te onderwer pen aan een eigen versie van Atk ins' bekende antikoolhydraten- dieet. Een beetje van Yvonne en een beetje van Atkins, zoiets. Dat viel op. „Op de tennisclub zagen ze mij aan een roseetje nippen en vroegen ze: hoe dóe jij dat, hoe blijf je zo slank? Ik ben toen, eind 2004, een paar dames gaan begelei den. Zo is het begonnen. En het aantal damesclubjes groeide. Er zat nooit een vooropgezet plan achter." En toen kreeg ze borstkanker. „Een bepalend moment. Opeens had ik, noodgedwongen, een soort sabbatical. Dat was eind 2007. Ik dacht: ik zet alles wat ik weet op papier. Dan is het op de een of an dere manier échter, serieuzer. Een boek geeft houvast." Dat eerste 'Op de tennisclub zagen ze mij aan een roseetje nippen en vroegen ze: hoe dóe jij dat' boek kwam er in 2009, inmiddels zijn we 130.000 verkochte exem plaren verder. Bij dergelijke getal len dringt de naam Sonja Bakker zich als vanzelf op. Maar het S-woord ligt lastig bij Lemmers. Niet alleen omdat ze Bakkers calo riearme lightfïlosofie niet deelt. „Ik ga niks negatiefs over haar zeg gen. Alleen dat ik niet zo bekend wil zijn als zij. Ik wil mijn eigen le ven blijven leiden." Waarin onderscheiden haar boeken zich van soortgenoten, in houdelijk? „Ze zijn praktisch en erg toegankelijk. Makkelijk toepas baar. Het is ook allemaal niet te ri gide. De titel is heel krachtig. Als je op een verjaardagsfeestje zegt dat je GOK'tde afkorting van Grip op Koolhydraten, dan klinkt dat stoer. Ik zeg altijd: met GOK ga je van eetlust, voortdurend hon ger omdat je door koolhydraten in suline aanmaakt waardoor je trek krijgt, naar eetrust. Je hoeft bij mij geen honger te lijden! Eén keer per dag mag je gewoon koolhydra ten eten, want een leven zonder koolhydraten houdt geen mens vol. In dat koolhydratenuur eet je bijvoorbeeld aardappelen, vlees en groenten. Of vis, groenten en een koolhydraatrijk toetje. En fruit en een stukje pure chocolade. Dat mag gerust." Toch een overeenkomst met Sonja: ook u bent best commer cieel. U heeft een webwinkel, een betaalde app en wie mee wil doen aan uw internetforum moet 12,50 euro betalen, om maar wat te noe men. „Die kleine financiële drem pel voor het forum helpt mensen buiten te houden die alleen nega tief doen. Ik wil alleen met positie ve dingen bezig zijn. Ik ben con frontatiemijdend, ik mijd negatie ve stress. Een heel bewuste keuze, zeker sinds mijn ziekte. Ik wil 89 worden, net als mijn moeder." Kom naar Auping Plaza voor professioneel slaapadvies Poortvliet: Paasdijkweg 33 (Woonboulevard) ZATERDAG 16 JANUARI 2016 Yvonne Lemmers. foto Do Visser door Harm Graat Ze verkocht de afgelopen jaren al 130.000 van haar dieetboeken, 'Grip op Koolhydraten', en ze heeft een trouwe schare volgelingen. Toch zul je Yvonne Lemmers (55) nooit op tv zien. Ze verkiest de luwte en koestert het toeval in haar leven. Yvonne Lemmers diëtiste Kijk voor onze koopzondagen op auping.nl Op zoek naar een nieuw bed? Omdat je niet meer lekker ligt, je matras ouder is dan 8-10 jaar of je wilt je slaapkamer opnieuw inrichten? Auping helpt je graag bij het kiezen van het perfecte bed. Kom nu proefliggen en ontvang 15% voordeel. Kijk op auping.nl/wintersale voor onze tips en de actievoorwaarden. *Deze actie loopt van 19 december 2015 t/m 31 januari 2016.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11