*JT NIEUWS 9 Beste film Beste acteur Beste actrice Beste mannelijke bijrol Beste vrouwelijke bijrol En de Oscar gaat naar... Filmredacteur Ab Zagt over de grote favorieten. VRIJDAG 15 JANUARI 2016 sr The Big Short Bridge of Spies Brooklyn Mad Max: Fury Road The Martian The Revenant Room Spotlight Wie gaat winnen? The Revenant is een epische western waarvan er tegenwoordig te weinig gemaakt worden. Grote cinema met veel oog voor de genadeloze natuur. Schitterend in beeld gebracht. Het contrast met de grootste concurrent, Spotlight (een degelijke studie van journalistieke speurzin) kan niet groter zijn. Bryan Cranston (Trumbo) Matt Damon (The Martian) Leonardo DiCaprio (The Revenant) Michael Fassbender (Steve Jobs) Eddie Redmayne (The Danish Girl) Wie gaat winnen? DiCaprio is dit jaar aan de beurt. Hij verdient het. In The Revenant geeft hij een sterk staaltje van lichamelijk acteren onder barre omstandigheden weg. Alsjeblieft niet die saaie Matt Damon in The Martian. Cate Blanchett (Carol) Brie Larson (Room) Jennifer Lawrence (Joy) Charlotte Rampling (45 Years) Saoirse Ronan (Brooklyn) Wie gaat winnen? Zonder twijfel heeft Cate Blanchett als de lesbische hongerige wolvin Carol de beste papieren. Maar Jennifer Lawrence is toch de lieveling van Hollywood, hoewel Joy niet haar beste film is. Wellicht dat outsider Brie Larson als misbruikte vrouw in Room er met de prijs vandoor gaat. Christian Bale (The Big Short) Tom Hardy (The Revenant) Mark Ruffalo (Spotlight) Mark Rylance (The Bridge of Spies) Sylvester Stallone (Creed) Wie gaat winnen? ledereen wil toch dat Sylvester Stallone wint? Hij maakt van Rocky in zijn nadagen een aandoenlijke vertolking die geen kijker onberoerd zal laten. Mark Rylance die in Bridge of Spies een stoïcijnse Sovjet-spion speelt is zijn gevaarlijkste opponent. Jennifer Jason Leigh (The Hateful Eight) Rooney Mara (Carol) Rachel McAdams (Spotlight) Alicia Vikander (The Danish Girl) Kate Winslet (Steve Jobs) Wie gaat winnen? Rooney Mara verdient het voor haar rol in Carol, maar vlak Kate Winslet niet uit. Zij onderging een metamorfose om de assistent van Steve Jobs te spelen. foto Reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9