'Beveiligers Middelburg bekend met de streek' Verkeersveiligheid in Othene-Zuid is lastige kwestie voor Terneuzen ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Het weer is er niet naar, maar toch heeft het donder dagmiddag iets feestelijks. Kees de Regt, di recteur van aannemingsbe- drijfVan der Poel, ontrolt aan de Kennedylaan-West in Terneuzen een grote, nog vrij ruwe bouwtekening. Waar nu nog een kale vlak te is, staat over pakweg an derhalf, twee jaar een gloed nieuw winkelcentrum. De tekening geeft er een eerste indruk van. De Regt heeft nog twee andere hoofdrolspelers uit genodigd te komen, Nico Boussen van projectontwik kelaar Lafoma en wethou der Frank van Hulle. „Weet je dat hier jaren geleden nog de betoncentrale van De Hoop stond?", vraagt Boussen terloops. De Regt en Van Hulle kunnen het zich nauwelijks meer voor de geest halen. Van Hulle: „Dat is ook zo wel lang gele den." Vijfentwintig jaar, schat Boussen. Al die tijd ligt de Kenne dylaan-West al braak. Het nieuwe waterschapskantoor is er gebouwd, maar verder niks. De Regt herinnert zich dat Van der Poel in 1999 aan de Kennedylaan- West grond kocht. Anno 2or6, dus ruim zestien jaar later, is de kogel eindelijk door de kerk. Met dank aan de Raad van State die deze week alle bezwaren tegen het Kennedy Retail Park on gegrond verklaarde. Veel zin om terug te kij ken heeft De Regt niet meer. Het komt er nu op aan alle plannen uit te wer ken, bouwvergunningen aan te vragen en aan de slag te gaan. Als alles vlot ver loopt, kan het derde kwar taal van dit jaar de eerste paal de grond in. De Regt re kent op een bouwtijd van een jaar. Terneuzen krijgt er zo'n 15.000 vierkante meter aan winkelruimte bij; 10.000 vierkante meter in een lang gerekt hoofdgebouw met parkeerruimte ervoor en op het dak; twee paviljoens van samen 2.800 vierkante meter; plus een mogelijke uitbreiding van meubelzaak Naeye-Verstraten met 1.600 vierkante meter. Vijf na men van bedrijven die zich er vestigen, zijn inmiddels bekend: Agrimarkt, Aldi, Action, woonwinkel Jysk én Roeland Interieur. „Het komt vol", is De Regts over tuiging. „We hebben met verschillende bedrijven nog intentieverklaringen gete kend." Het plan omvat ook nog vijftig appartementen di rect aan het water van Zijka naal A. Een mix van huur en koop wordt dat. De Regt verwacht dat daar ook vol doende belangstelling voor bestaan, vanwege de 'unie ke locatie'. 'Het plan Kennedylaan- West gaat Terneuzen een flinke impuls geven' De Regt onderbouwt dat ook. „Weinig steden in Ne derland hebben zo dicht bij de binnenstad een gebied dat helemaal opnieuw kan worden ingevuld. In die zin is de Kennedylaan-West echt bijzonder. Bovendien, Terneuzen heeft heel veel potentie. Hulst en Sluis pro fiteren al volop van het Vlaamse achterland, de Randstad van België, waar vier miljoen mensen wo nen. Belgen komen en mas se winkelen in Sluis en Hulst. Terneuzen zit nog niet zo op het netvlies bij onze zuiderburen, maar ik voorspel je, dat gaat zeker veranderen. Terneuzen is te lang te bescheiden ge weest." OOSTBURC. Bij de inzet van bevei ligers uit Middelburg bij de nood opvang van vluchtelingen in okto ber in Cadzand-Bad is de gemeen te Sluis niet over één nacht ijs ge gaan, volgens burgemeester Anne- miek Jetten van Sluis. Jetten reageerde op kritiek van Security Nederland uit Oostburg. Directeur Jan de Koning verweet de gemeente Sluis 'een bedrijf van de overkant' te hebben ingezet, terwijl met hem niet eens contact was gelegd. Raadsleden vroegen woensdagavond burgemeester Jet ten tekst en uitleg in de raadscom missie bestuur. Security Nederland is wél bena derd, volgens Jetten, 'maar nie mand nam op en er is ook niet te ruggebeld'. Omdat alles snel gere geld moest worden, is contact ge zocht met het bedrijf in Middel burg. Jetten: „Dat werkt al voor va kantiepark Noordzee Residence in Cadzand-Bad. Die beveiligers ken nen de streek goed." De Koning van Security Neder land reageerde gisteren. Hij weer spreekt de lezing van Jetten. „We zijn altijd bereikbaar, ook buiten kantooruren. Dat is de service die wij bieden. We rijden immers ook voor inbraakmeldingen." Jetten en De Koning hebben maandag nog een gesprek. De gemeente Terneuzen voelt zich in elk geval (nog) niet geroe pen daarin te investeren, liet wet houder Frank van Hulle woens dagavond in de raadscommissie omgeving weten. Pas als ontwik kelaar AM Zeeland straten heeft volgebouwd, gaan die over naar de gemeente. Van Hulle: „Wij zijn dan aan zet." Het is een lastige situatie, er kende de wethouder, maar zo lig gen de afspraken nu eenmaal. On der anderen raadsleden Jos van Ginneken (CDA) en Ernst Jonker (GroenLinks) drongen aan op ac tie. Ze deden dat naar aanleiding van een brief van bewoners van de Schoenerwerf in Othe- ne-Zuid. Zij vinden dat er ver keersremmers in hun straat moe ten komen, omdat er vaak te hard wordt gereden. In reactie daarop herhaalde wethouder Van Hulle wat Gino van Driessche van AM Zeeland eerder in deze krant zei. Het zul len volgens Van Hulle toch voor al omwonenden zijn die te snel door de straat rijden. Volgens be woners zitten er echter ook 'slui- pers' tussen die via Othene-Zuid door de polder van en naar Zaam- slag rijden. Van Hulle beloofde er nog eens over te zullen praten met AM Zeeland. „Maar de oplossing is toch", stelde hij, „dat Othene sneller vol komt. Gelukkig trekt de bouw aan." Het verlengen van de Laan van Othene tot de pro vinciale weg Terneuzen-Zaam- slag is het beste, volgens bewo ners. Van Hulle noemde dit niet. Het doortrekken van de Laan van Othene is vaak uitgesteld. Terneu zen heeft er 825.000 euro voor ge reserveerd in 2018. VRIJDAG 15 JANUARI 2016 Terneuzen gaat het nu maken Nico Boussen, Frank van Hulle en Kees de Regt op het nog maagdelijke terrein aan de Kennedylaan-West in Terneuzen met de ruwe bouwtekening voor het winkelcentrum, foto Peter Nicolai door Harmen van der Werf Kees de Regt aannemer door Sophie Stockman door Harmen van der Werf TERNEUZEN. Bewoners van de Ter- neuzense nieuwbouwwijk Othe ne-Zuid zullen voorlopig nog moe ten wachten op maatregelen ter verbetering van de verkeersveilig heid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 81