Scharrelvarkensboer breidt fors uit en bouwt skybox Uitbreiding verdrag Veilig Uitgaan Hulst Amokmakers met een caféverbod die op de stoep blijven klieren, wacht wellicht gebiedsverbod. 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Derde ziekenhuisloop HULST. Het Openbaar Ministerie, de politie, de gemeente Hulst en de plaatselijke horeca onderzoe ken of het verdrag Veilig Uitgaan uitgebreid kan worden met het opleggen van een gebiedsverbod voor notoire raddraaiers. Het verdrag is in 2006 geslo ten om veilig en prettig stappen in de gemeente Hulst te bevorde ren. Een belangrijke maatregel in het convenant is de mogelijkheid van het opleggen van een collec tief horecaverbod aan een lastige klant, variërend van drie maan den tot drie jaar. Wie een horeca verbod krijgt opgelegd, komt niet één café in de hele gemeente meer binnen. Volgens de Hulster burgemees ter Jan-Frans Mulder is het ver drag een goed handvat gebleken om het in het uitgaansleven ge zellig te houden, maar zou het nog kunnen worden aange scherpt. „Wat we geregeld zien, is dat figuren die een collectief horecaverbod aan de broek heb ben, toch naar de stad komen en dan vanaf de overkant van de straat cafégangers of kroegbazen gaan lopen uitdagen. Met een ge biedsverbod ondervangen we dit, want dan mogen ze de stad niet 'We vieren hier het leven, voor rotzooi moet je hier niet zijn' meer in. Ook kunnen we op deze manier een eind maken aan nach telijk (geluids)overlast en het van dalisme op de routes van en naar de binnenstad. Dat straatrumoer laait af en toe weer sterk op. Bo vendien kunnen we het met een gebiedsverbod ook straatdealers lastig maken." Er wordt momen teel gewerkt aan een plan van aanpak om drugsdealers van de straten in Hulst te krijgen. Dit staat los van het verdrag Veilig Uitgaan en de gewenste aanvul lingen daarop, maar ook hierin is de horeca een gesprekspartner van de gemeente Hulst. Ook de inzet van camera's om de veiligheid op straat in Hulst te waarborgen, staat weer op de agenda. Mulder: „We zeggen al tijd dat Hulst de gemeente is waar je het leven viert. Als je rot zooi wil komen trappen, dan moet je hier niet zijn." Sinds de invoering van Veilig Uitgaan is het aantal collectieve horecaverboden gestaag toegeno men. Dat heeft ermee te maken dat steeds meer cafébazen zich aansloten bij het convenant en dat er ook onderling steeds beter en meer informatie werd uitge wisseld bij ongeregeldheden. In het eerste volle jaar na invoering van het convenant (2007) werden vijftien horecaverboden opge legd. Meer recentelijk: in 2014 kre gen achttien personen een collec tief horecaverbod en vorig jaar waren het er dertig. In 2015 was er twee maal sprake van een op stoot in groepjes, daardoor kre gen dus meerdere personen in een keer een ontzegging. Aan de Boudeloodijk houdt hij nu ongeveer honderd Duroc varkens in een paar kleine stal len. Als de vergunning onherroe pelijk wordt, zullen er 240 var kens van dit Amerikaanse ras gaan rondscharrelen. Ottjes, de eerste gecertificeerde scharrelvar kensboer van Zeeland, blijft wel bij zijn principes; de dieren krij gen, net als nu, voldoende ruim te om te scharrelen en te wroe ten, ze mogen hun tanden en staartje houden, worden niet vol gepropt met antibiotica en ze krij gen als extra voer lokale bruine bonen. „Het gaat heel goed met het be drijf', zegt Ottjes. „Mijn scharrel varkensvlees is niet aan te slepen. Niet voor niets, want het vlees is van geweldige kwaliteit en ook is gebleken dat het vet van deze var kens dezelfde gezonde eigen schappen heeft als olijfolie. De vraag zal daarom alleen maar toe nemen, maar ik blijf boeren zoals ik dat nu ook al deed: met hart voor het dier." Ottjes zal de varkensverblij- ven uitbreiden en er komt zelfs een zogenoemde skybox. „Daar kan ik scholieren en slagers ont vangen als ik rondleidingen geef op het bedrijf. Vanuit de skybox hebben ze dan een prachtig uit zicht op de varkens. Dat is toch mooi?" Volgens Ottjes is 240 var kens echt het maximum. Er ko men er daarna geen meer bij. In de regio Mijn dorp, mijn stad AXEL. De Halle, 20.00 uur: Toneel 'Het der de rijk in de vierde wijk' door St. Jan ten Steene; BIERVLIET. Dorpshuis, 11.00 uur: Tai chi, Qi gong; Korre, 13.30 uur: Bil jarten; CLINGE. Zaal Malper- tuus, 13.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Prijs kaarten, wandelen; GRAAUW. Gemeen schapshuis, 13.45 uur: Koersbal; HEIKANT. 'tHeike, 13.00 uur: Biljarten; HOEK. De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten; HULST. De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; De Lieve, 9.00 uur: Biljarten, fysio gym.; 10.15 uur: Nia dans; 13.00 uur: Biljarten Kanaalzone; 13.30 uur: Jeu de boules, bridge; 14.00 uur: De Zonnebloem; Curamus Zoutestraat 28,14.00 uur: Schilde ren; De Serre, 13.00 uur: Kaarten, creatief; Den Dullaert, 20.30 uur: Ludieke carna- valskwis; KLOOSTERZANDE. Bar de Klaroen, 22.00 uur: Optreden van li ve band Spank; PHILIPPINE. Gymlo kaal, 16.00 uur: Galm; SAS VAN GENT. Café Reseda, 20.00 uur: Voorbeschouwings vergadering Sasse carnaval De Betekop- pen; SINT JANSTEEN. Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; SLUISKIL. Meulengat, 9.30 uur: Taiji; 13.30 uur: Biljarten; SPUI. De Drie Gehugh- ten, 21.00 uur: Nieuw jaarsreceptie; TERNEUZEN. De Ves te, 13.30 uur: Klaver jassen, soos; Rivierenhuis, 13.30 en 15.30 uur: Tai chi; 14.30 uur: Tai chi Qi gong; De Vliegende Vaart, 14.00 uur: Aangepast bewegen; De Kameleon, 19.00 uur: Disco; De PIT, 20.30 uur: Pubquiz; IJZENDIJKE. Café La Porte d'Or, 22.00 uur: Guitar Beats met duo Henk en Peter en Vizzy Vaunce. Gebiedsverbod voor raddraaier door Sheila van Doorsselaer Jan-Frans Mulder burgemeester door Sheila van Doorsselaer LAMSWAARDE. Boer David Ottjes, van Hoeve Buren in Lamswaarde, gaat zijn scharrelvarkensbedrijf fors uitbreiden. Een paar van de Duroc varkens van gecertificeerd scharrelvarkensboer David Ottjes van Hoeve Buren, foto Ronald den Dekker AARDENBURC Spiritueel café met thema 'Vernieuwing' De stichting Innerlijk Landschap houdt van avond weer een Spiri tueel Café in het pand in de Weststraat 35 in Aardenburg. Het thema van de bij eenkomst is deze keer 'Vernieuwing'. Het Spi ritueel Café begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Meer infor matie is te krijgen bij de stichting, via het e-mailadres innerlijklandschap@live. nl. TERNEUZEN Pubquiz in De Pit Terneuzen De muzikale kennis kan vanavond worden getoetst in De Pit in Terneuzen. Het jonge rencentrum houdt daar een pubquiz. Quizmaster Tim leidt de quiz, die bestaat uit meerdere rondes. Inschrijven kan via podiuminterneuzen@g mail.com. Deelname kost, per team, 5 eu ro. Er is in totaal plek voor acht teams. De quiz begint om 20.30 uur en eindigt om 23.00 uur. WESTDORPE Trimloop ter ere van Eugene Vink Trimlopen Westdorpe houdt morgen, zater dag, de Eugene Vink memorial trimloop. De start is bij café 't Oude Raedhuys, aan de Graafjansdijk B5. De jeugdige deelne mers bijten om 14.45 uur het spits af met een loop over 500 me ter. De rest van het deelnemersveld ver trekt een kwartiertje later voor de overige afstanden. De keuze bestaat uit de 4.8, 8.4 en 14.5 kilometer. De verschillende routes zijn uitgezet in de pol- derrijke omgeving van Westdorpe. Meer informatie is te verkrijgen via 0115-453507 of rolandbock@zeelandnet nl. TERNEUZEN. Met z'n allen wandelen of hardlopen voor mensen met kanker. Het kan weer dit jaar, zaterdag 12 maart, tijdens de Ziekenhuis loop. Inschrijven kan al vanaf aanstaande maandag op de internetsite van Stichting Koesterpas: www.koesterpas.nl. Het parcours is niet zo spectaculair als vorig jaar, toen de tweede editie van de Ziekenhuisloop door de nog niet geopende Sluiskiltunnel leid de. „Dit keer is er ook iets bijzonders", vertelt organisator John Smael. „Rijkswaterstaat zal speciaal voor de Ziekenhuisloop de brug bij Sluis kil een half uur stremmen voor het scheepvaartverkeer." Vertrekpunt is het ZorgSaam-ziekenhuis in Terneuzen, waarna het rich ting de Markt in Terneuzen gaat via de brug bij Sluiskil en de sluizen bij Terneuzen. Een pendelbus brengt deelnemers terug naar het zieken huis. De tocht is 11 kilometer lang. Deelname kost 7,50 euro. De op brengst komt ten goede aan een beweegprogramma voor mensen met kanker in Zeeuws-Vlaanderen. archieffoto Ronald den Dekker VRIJDAG BRESKENS. MFC De

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 80