Appartementen in pand De Vlijt Goes Speeltoestellen Reimerswaal wijken voor trapveldjes en extra tuin BEVELANDEN en THOLEN 7 kushinkai Karate wordt ook bij Bu- dokaigoes beoefend. Het is een zo geheten Ju!! contact style. „Het is een harde stijl, je leert echt vech ten", stelt Gomes. Volgens de twee oprichters van de karate- school leeft bij veel mensen ten onrechte het idee dat karate niet verder gaat dan elkaar een beetje aantikken. „Om die reden kiezen veel jon geren voor kickboksen", weet Bliek. „Handschoenen aan en ram men maar, denken ze. Maar wij zijn hier ook pittig bezig, hoor. Alleen is onze sport zo veel meer dan alleen vech ten. Het is een eeuwenoude filo sofie uit het oos- Goes is sinds deze week een karatevereniging rij ker. Domingos Gomes en Martijn Bliek heb ben Budokaigoes opgericht. Ze starten met twee lessen per week, één training in het Goese Lyceum en één bij Fitland aan Klein Frankrijk. Het tweetal wordt bijgestaan door Kees Koo- man en Klaartje de Craene. „We hebben allemaal veel ervaring met karate, zowel in het beoefe nen ervan als het lesgeven", vertelt Bliek. „Alle vier hebben we de zwarte band in het Kyokushin kai Karate en wedstrijd ervaring op nationaal en internationaal niveau." Het aan. Tijdens de trainingen draagt iedereen ook beschermende kle ding om blessures te voorkomen." Bliek benadrukt dat we in een tijd leven waarin agressie op straat steeds vaker voorkomt. Het beoefenen van karate maakt mensen volgens hem weer baarder. Niet alleen op de mat, maar ook tijdens nare situaties op 'Juist bij karate zijn zelfbeheersing, discipline en respect heel belangrijk' Domingos Gomes Budokaigoes is ka rate vol gens de twee fanatieke beoefenaars aller minst. „Het tegendeel is waar", stelt Gomes. „Juist bij karate zijn zelfbe heersing, discipline en respect heel belangrijk. In de lessen staat veiligheid en respect echt boven straat. Tijdens de trainingen stre ven de oprichters een grote saam horigheid na. „We zijn een hechte groep, die elkaar uitdaagt en sti muleert." De lessen van Budokaigoes vin den plaats op maandag- en vrijdag avond. Eerst traint de jeugd tot 14 jaar een uur, daarna zijn de senio ren (vanaf 14 jaar) aan de beurt. Ie dereen mag vrijblijvend een keer mee komen trainen. ten, een complete lichaamstrai ning. Je traint je lichaam zowel fy siek als mentaal. Bij kickboksen staat al les in het teken van het vechten. Er zit niks om heen." Het mag er dan pittig aan toegaan bij Budo kaigoes. Ge vaar lijk Daarmee krijgt een nu weinig aantrekkelijk gebouw op een pro minente plek weer een invulling. De particuliere initiatiefnemer wil in een later stadium nog vier stadswoningen aan de Ossen- hoofdstraat toevoegen, maar daar is nog geen concrete aanvraag voor gedaan bij de gemeente. In de afgelopen jaren zijn er di verse initiatieven voor het ge bouw de revue gepasseerd, varië rend van woningbouwplannen van circa twintig woningen tot een marktcomplex. Volgens burgemeester René Verhulst laat het plan zien dat de markt weer aantrekt. „Het gaat om binnenstedelijke ontwikke ling, dat is altijd lastiger." Ook de plannen voor voorma lig Huize den Berg, eveneens in de binnenstad, zijn inmiddels dusdanig uitgewerkt dat ze aan B en W zijn voorgelegd. Er is een exploitatieovereenkomst met hoofdontwikkelaar Fraanje en de bestemmingsplanprocedure wordt opgestart, meldt Verhulst. Dat blijkt uit het speelruimtebe leidsplan voor de komende tien jaar. Dorpsraden en andere belang hebbenden kunnen daar nog tot 1 februari hun zegje over doen. Als het plan doorgaat, gaan de speel tuintjes die te weinig gebruikt wor den niet allemaal tegelijk dicht. In veel gevallen wacht de gemeente tot het moment dat de toestellen zijn afgekeurd. Een speeltuin wordt vervolgens omgevormd tot trap- De speeltuinen die op de nominatie staan om te verdwijnen, liggen veelal behoorlijk verscholen veldje, of verkocht aan omwonen den die zo hun tuin een stukje gro ter kunnen maken. De speeltuinen die op de nominatie staan om te verdwijnen, liggen veelal behoor lijk verscholen, zoals aan de Bego nialaan, Azalealaan en aan het be gin van de Dahlialaan in Yerseke.In Yerseke wil de gemeente verder de speeltuintjes aan de Schipperstraat en de Jolstraat opdoeken. Daar staat tegenover dat er wordt gedacht over een nieuwe (tijdelijke) speel tuin in het centrum. Voor de andere dorpen zijn de plannen minder ingrijpend. Voor de speeltuin aan de Krammer in Hansweert wil de gemeente de reeds afgeschreven toestellen niet vervangen. Pas als de wijk groten deels is afgebouwd, wordt dit speel- tuintje opnieuw ingericht. In Ril land gaan de wipkippen in de park jes aan de Blauwe Reiger en Vluch- tenborch weg. VRIJDAG 15 JANUARI 2016 'Karate is meer dan vechten' door Rob Paardekam Domingos Gomes (I) en Martijn Bliek hebben karatevereniging Budokaigoes opgericht. Daar wordt Kyokushinkai Karate beoefend, foto's Johan van der Heijden „Onze sport is veel meer dan alleen vech ten", stelt oprichter Mar tijn Bliek. „Het is een eeuwenoude filosofie uit het oosten." www.budokaigoes.nl door Luc Oggel GOES. Het al lange tijd leegstaan de voormalige pand van De Vlijt Bedden aan de Beestenmarkt in Goes wordt omgevormd tot drie appartementen met een parkeer garage. door Joeri Wisse KRUININGEN. Jonge inwoners van Reimerswaal moeten in de toe komst wat verder lopen om te kun nen schommelen of klauteren. De gemeente sluit vooral in Yerseke veel speeltuintjes waar kinderen weinig gebruik van maken. Ook los se speeltoestellen die her en der op straathoeken staan, gaan weg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77